Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Zrozumienie szans i obliczanie wypłat

Kursy są ważnym aspektem zakładów sportowych. Zrozumienie ich i sposób korzystania z nich ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz odnieść sukces w zakładach sportowych. Kursy są wykorzystywane do obliczania kwoty, którą odzyskasz z wygranych zakładów, ale to nie wszystko.

Być może nie wiedziałeś, że istnieje kilka różnych sposobów wyrażania szans lub że są one ściśle powiązane z prawdopodobieństwem wygranej zakładu.

Decydują także, czy jakikolwiek zakład stanowi dobrą wartość, czy też nie, a wartość jest czymś, o czym zawsze powinieneś wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jakie zakłady postawić. Kursy odgrywają nieodłączną rolę w sposobie zarabiania pieniędzy przez bukmacherów.

Na tej stronie znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o kursach. Zachęcamy do poświęcenia czasu na przeczytanie wszystkich tych informacji, zwłaszcza jeśli jesteś stosunkowo nowy w zakładach sportowych.

Podstawy kursów

Jak już powiedzieliśmy, kursy są wykorzystywane do ustalenia kwot wypłacanych za wygrane zakłady. Dlatego często określa się je mianem „ceny” zakładu. Zakład może mieć cenę, która jest albo kursem, albo kursem przeciw.

 • Odds On – potencjalna kwota, którą możesz wygrać, będzie mniejsza niż postawiona stawka.
 • Odds Against – potencjalna kwota, którą możesz wygrać, będzie większa niż postawiona stawka.

Nadal będziesz czerpać zyski ze zwycięstwa w zakładach, ponieważ początkowa stawka również jest zwracana, ale musisz zaryzykować kwotę wyższą, niż możesz zyskać. Wielcy faworyci często mają szanse na wygraną. Kiedy zakłady częściej przegrywają niż wygrywają, zazwyczaj są to szanse przeciwko.

Kursy mogą być nawet pieniędzmi. Zwycięski zakład na pieniądze równe zwróci dokładnie stawkę postawioną w zysku plus pierwotną stawkę. Zasadniczo podwajasz swoje pieniądze.

Pamiętaj: im wyższe szanse, tym mniej prawdopodobne jest, że zakład wygra, ale tym większe będą nagrody.

Różne formaty kursów

Poniżej znajdują się trzy główne formaty używane do wyrażania kursów bukmacherskich.

 • Dziesiętny
 • Moneyline (lub amerykański)
 • Frakcyjny

Najprawdopodobniej natkniesz się na wszystkie te formaty podczas gry online. Niektóre witryny pozwalają wybrać format, ale niektóre nie. Dlatego znajomość ich wszystkich jest niezwykle korzystna.

Dziesiętny

Jest to format najczęściej używany przez strony bukmacherskie, z możliwym wyjątkiem stron, które mają głównie amerykańską bazę klientów. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że jest to najprostszy z trzech formatów. Kursy dziesiętne, które są zwykle wyświetlane przy użyciu dwóch miejsc po przecinku, pokazują dokładnie, ile wygrany zakład zwróci na postawioną jednostkę.

Oto kilka przykładów. Pamiętaj, że całkowity zwrot obejmuje początkową stawkę.

Obliczenia wymagane do obliczenia potencjalnego zwrotu przy zastosowaniu kursów dziesiętnych są bardzo proste.Stawka x szanse = potencjalne zwroty

Aby obliczyć potencjalny zysk, wystarczy odjąć jeden od szans.Stawka x (szanse – 1) = potencjalny zysk

Używanie formatu dziesiętnego jest tak proste, dlatego większość stron bukmacherskich trzyma się go. Pamiętaj, że 2,00 to równowartość nawet pieniędzy. Wszystko powyżej 2,00 jest szansą przeciwko, a wszystko niższe jest szansą na.

Moneyline / American

Kursy Moneyline, znane również jako kursy amerykańskie, są używane głównie w Stanach Zjednoczonych. Tak, Stany Zjednoczone zawsze muszą być inne. Niespodzianka niespodzianka. Ten format kursów jest nieco bardziej skomplikowany do zrozumienia, ale szybko go zrozumiesz.

Szanse na linię horyzontu mogą być dodatnie (odpowiednia liczba będzie poprzedzona znakiem +) lub ujemna (odpowiednia liczba będzie poprzedzona znakiem -).

Dodatnie szanse na linię pieniężną pokazują, jaki zysk przyniósłby wygrany zakład w wysokości 100 $. Więc jeśli zobaczysz szanse na +150, będziesz wiedział, że zakład 100 $ może wygrać 150 $. Oprócz tego otrzymasz zwrot swojej stawki, co daje całkowity zwrot w wysokości 250 $. Oto kilka przykładów pokazujących całkowity potencjalny zwrot.

Frakcyjny

Kursy ułamkowe są najczęściej stosowane w Wielkiej Brytanii, gdzie są używane przez zakłady bukmacherskie i bukmacherów na torach wyścigowych. Ten format jest jednak powoli zastępowany przez format dziesiętny.

Oto kilka prostych przykładów kursów ułamkowych.

 • 2/1 (co jest określane jako dwa do jednego)
 • 10/1 (ten to one)
 • 10/1 (ten to one)

A teraz trochę bardziej skomplikowane przykłady.

 • 7/4 (siedem do czterech)
 • 5/2 (pięć do dwóch)
 • 15/8 (piętnaście do ośmiu)

Wszystkie te przykłady są przeciwne. Oto kilka przykładów kursów na.

 • 1/2 (dwa do jednego na)
 • 10/11 (od jedenastej do dziesiątej)
 • 4/6 (sześć do czterech na)

Należy pamiętać, że nawet pieniądze są technicznie wyrażone jako 1/1, ale zwykle są określane po prostu jako „evens”.

Początkowo wypracowywanie zwrotów może być przytłaczające, ale nie martw się. Opanujesz ten proces przy wystarczającej praktyce. Każda frakcja pokazuje, jaki zysk możesz zarobić na wygranym zakładzie, ale to od Ciebie zależy, czy dodasz swoją początkową stawkę.

Stosuje się następujące obliczenie, gdzie „a” jest pierwszą liczbą ułamkową, a „b” jest drugą.Stawka x (a / b) = Potencjalny zysk

Niektóre osoby wolą przeliczać kursy ułamkowe na dziesiętne przed obliczeniem wypłat. Aby to zrobić, wystarczy podzielić pierwszy numer przez drugi numer i dodać jeden. Tak więc 5/2 w kursie dziesiętnym wynosiłby 3,5,6 / 1 byłoby 7,0 i tak dalej.

Szanse, prawdopodobieństwo i domniemane prawdopodobieństwo

Aby zarabiać na zakładach sportowych, naprawdę musisz rozpoznać różnicę między prawdopodobieństwem a prawdopodobieństwem. Chociaż oba są ze sobą ściśle powiązane, szanse niekoniecznie są bezpośrednim odzwierciedleniem szans na coś, co się wydarzy lub nie.

Prawdopodobieństwo w zakładach sportowych jest subiektywne, jasne i proste. Zarówno bukmacherzy, jak i bukmacherzy będą mieli różną opinię, jeśli chodzi o przewidywanie prawdopodobnego wyniku gry.

Prawdopodobieństwa zwykle różnią się od 5% do 10%: czasami mniej, czasem więcej. Skuteczne obstawianie zakładów sportowych polega w dużej mierze na dokonywaniu dokładnych ocen prawdopodobieństwa wyniku, a następnie na określeniu, czy szanse na taki wynik czynią zakład wartym zachodu.

Aby dokonać tego ustalenia, musimy zrozumieć dorozumiane prawdopodobieństwo.

CO TO JEST DOMNIEMANE PRAWDOPODOBIEŃSTWO?

W kontekście zakładów bukmacherskich implikowane prawdopodobieństwo jest tym, co wskazuje na prawdopodobieństwo wystąpienia danego wyniku. Pomoże nam obliczyć przewagę bukmachera na rynku bukmacherskim. Co ważniejsze, domniemane prawdopodobieństwo jest czymś, co może naprawdę pomóc nam ustalić, czy zakład oferuje nam wartość.

Oto wielka ogólna zasada życia; stawiaj zakłady tylko wtedy, gdy jest wartość. Wartość istnieje, ilekroć szanse są wyższe niż myślisz, że powinny być. Domniemane prawdopodobieństwo mówi nam, czy tak jest.

Aby jaśniej wyjaśnić implikowane prawdopodobieństwo, spójrzmy na ten hipotetyczny mecz w tenisa. Wyobraź sobie, że istnieje mecz pomiędzy dwoma graczami o identycznym standardzie. Bukmacher daje obu graczom dokładnie taką samą szansę na wygraną, dlatego wycenia kursy na 2,00 (w formacie dziesiętnym) dla każdego gracza.

W praktyce bukmacher nigdy nie ustaliłby kursów na 2,00 dla obu graczy, z powodów, które wyjaśnimy nieco później. Jednak dla tego przykładu założymy, że tak właśnie zrobili.

Te szanse mówią nam, że mecz jest zasadniczo taki sam jak rzut monetą. Istnieją dwa możliwe wyniki i każdy z nich jest równie prawdopodobny jak drugi. Teoretycznie każdy gracz ma 50% szans na wygraną w meczu.

Te 50% to dorozumiane prawdopodobieństwo. Łatwo jest wypracować taki prosty przykład, jak ten, ale nie zawsze tak jest. Na szczęście istnieje wzór na przeliczenie kursów dziesiętnych na domniemane prawdopodobieństwo.Domniemane prawdopodobieństwo = 1 / kurs dziesiętny

To da ci liczbę od zera do jednego, czyli w jaki sposób należy wyrazić prawdopodobieństwo. Łatwiej jest jednak myśleć o prawdopodobieństwie jako wartości procentowej, którą można obliczyć, mnożąc wynik powyższej formuły przez 100.

Szanse w naszym przykładzie meczu tenisa wynoszą 2,00, jak już powiedzieliśmy. Zatem 1 / 2.00 to .50, który pomnożony przez 100 daje nam 50%.

Jeśli każdy gracz naprawdę miałby 50% szans na wygraną w tym meczu, nie ma sensu stawiać zakładów na którykolwiek z nich. Masz 50% szansy na podwojenie pieniędzy i 50% szansy na utratę stawki. Twoje oczekiwania są neutralne.

Możesz jednak pomyśleć, że jeden gracz ma większe szanse na wygraną. Być może uważnie śledzisz ich formę i uważasz, że jeden z graczy ma 60% szans na pokonanie przeciwnika.

W takim przypadku wartość istniałaby przy zakładach na preferowanego gracza. Jeśli Twoja opinia jest trafna, masz 60% szansy na podwojenie pieniędzy i tylko 40% szansy na utratę stawki. Twoje oczekiwania są teraz pozytywne.

Naprawdę uprościliśmy tutaj rzeczy, ponieważ celem tej strony jest wyjaśnienie wszystkich sposobów, w jakie szanse są istotne przy zakładach sportowych. Napisaliśmy kolejny artykuł, który wyjaśnia bardziej szczegółowo implikowane prawdopodobieństwo i wartość.

Na razie powinieneś po prostu zrozumieć, że szanse mogą nam powiedzieć o domniemanym prawdopodobieństwie wystąpienia określonego wyniku. Jeśli naszym zdaniem jest to, że rzeczywiste prawdopodobieństwo jest wyższe niż prawdopodobieństwo domniemane, to znaleźliśmy pewną wartość.

Znalezienie wartości jest kluczową umiejętnością w zakładach sportowych, którą powinieneś spróbować opanować, jeśli chcesz odnieść sukces.

Zrównoważone książki i otoczenie

Jak zarabiają bukmacherzy? To naprawdę proste; starają się zarobić więcej pieniędzy na przegranych zakładach niż na wygrane. W rzeczywistości jednak nie jest to takie proste.

Gdyby oferowali całkowicie uczciwe szanse na wydarzenie, nie mieliby zagwarantowanego zysku i byliby potencjalnie narażeni na ryzyko. Bukmacherzy NIE narażają się na ryzyko. Ich celem jest zarabianie na każdym wydarzeniu, w którym biorą zakłady. To tutaj gra zrównoważona książka i otoczenie.

Jak wspomnieliśmy w powyższym przykładzie bukmacherskim, w praktyce nie zobaczysz dwóch równie prawdopodobnych wyników, z których oba bukmacherzy wycenią na 2,00. Chociaż technicznie byłoby to uczciwe szanse, NIE jest to sposób działania bukmacherów.

Na każde wydarzenie, na które stawiają zakłady, bukmacher zawsze będzie starał się zbudować overround. Spróbują również upewnić się, że mają zrównoważone książki.

CO TO JEST ZAKŁAD ZRÓWNOWAŻONY?

Kiedy bukmacher ma zrównoważony zakład na dane wydarzenie, oznacza to, że może wypłacić mniej więcej taką samą kwotę, niezależnie od wyniku. Ponownie skorzystajmy z przykładu meczu tenisa z kursem 2,00 każdego gracza. Gdyby bukmacher podjął akcję o wartości 10 000 PLNna każdego gracza, miałby zrównoważoną książkę. Niezależnie od tego, który gracz wygra, muszą wypłacić łącznie 20 000 PLN.

Oczywiście bukmacher nie zarobiłby żadnych pieniędzy w powyższym scenariuszu. Wzięli w sumie 20 000 PLN w zakładach i wypłacili tę samą kwotę. Ich celem jest sytuacja, w której płacą mniej niż przyjmują.

Właśnie dlatego, oprócz zrównoważony zakład, również wbudowują się w otoczenie.

CO TO JEST OVERROUND?

Overround jest również znany jako vig, sok lub margines. To faktycznie prowizja, którą bukmacherzy pobierają od swoich klientów za każdym razem, gdy postawią zakład. Nie pobierają jednak opłaty bezpośrednio; po prostu zmniejszają szanse z ich prawdziwego prawdopodobieństwa. Tak więc szanse, jakie zobaczysz podczas meczu tenisa, w którym obaj gracze byliby równie wygrani, wyniosą około 1,91 na każdego gracza.

Jeśli ponownie założysz, że zabrali 10 000 $ na każdego gracza, to mieliby teraz gwarancję zysku, niezależnie od tego, który gracz wygra. Ich łączna wypłata wyniósłaby 19 100 $ w wygranych zakładach w porównaniu z sumą 20 000 $, które wzięli. Różnica 900 USD stanowi ogólną kwotę, która zwykle jest wyrażana jako procent całej książki.

Powyższy scenariusz to idealna sytuacja dla mojego bukmachera. Wielkość zakładów bukmachera jest dla nich bardzo ważna, ponieważ ich celem jest zarabianie pieniędzy. Im więcej pieniędzy zabiorą, tym większe prawdopodobieństwo, że będą w stanie stworzyć zrównoważoną książkę.

Overhead i potrzeba zrównoważonej książki jest również powodem, dla którego często widzisz zmieniające się szanse na wydarzenia sportowe. Jeśli bukmacher bierze za dużo pieniędzy na konkretny wynik, prawdopodobnie zmniejszy szanse, aby zniechęcić do dalszych działań.

Mogą również zwiększyć szanse na inny możliwy wynik lub wyniki, aby zachęcić do działania przeciwko wynikowi, na który już postawili zbyt wiele zakładów.

Być świadomym; bukmacherzy nie zawsze odnoszą sukcesy w tworzeniu zrównoważonej książki i czasami tracą pieniądze na wydarzenie. W rzeczywistości bukmacherzy tracący pieniądze na wydarzeniu nie są niczym niezwykłym, ALE na ogół zbliżają się do równowagi znacznie częściej niż nie.

Pamiętaj jednak, że tylko dlatego, że bukmacherzy upewniają się, że osiągną zysk na dłuższą metę, nie oznacza, że ​​nie możesz ich pokonać. Nie musisz zmuszać ich do utraty pieniędzy, musisz skoncentrować się na zarabianiu większej liczby wygranych zakładów niż na przegranych.

To może wydawać się skomplikowane, ale tak nie jest. Tak długo, jak rozumiesz, w jaki sposób bukmacherzy używają overroundów i zrównoważonych książek, i tak długo, jak dobrze rozumiesz, w jaki sposób kursy są wykorzystywane w zakładach, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021