Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Zmiany w ustawie hazardowej ograniczą wartą 8 mld zł szarą strefę

Zmiany w ustawie hazardowej pozwalają firmom działającym w branży legalnie na reklamę i przywracają konkurencyjność rynku.

Szara strefa w branży hazardowej szacowana jest na 5-8 mld zł.

– Jeśli jej połowa przeniesie się do rynku legalnego, Skarb Państwa zyska 12 proc. z 2,5 mld zł w postaci podatku od gier plus podatek 10-proc. od wygranych – podkreśla w rozmowie z MarketNews24 Konrad Komarczuk, prezes zakładów bukmacherskich Fortuna.

Więcej w materiale wideo.

Skutki wprowadzenia zmian w systemie hazardowym widoczne były już przed wejściem w życie nowelizacji z dnia 15 grudnia 2016 roku, mianowicie z działalności na rynku w Polsce wycofało się część bukmacherów, którzy prowadzili działalność bez wymaganej prawem licencji.
Nowe przepisy mają realną szansę na zwalczenie lub znaczące ograniczenie funkcjonowanie szarej strefy hazardu w Polsce, a co za tym idzie również zwiększenie dochodów budżetowych Państwa w kolejnych latach. W tym jednak miejscu należy zwrócić uwagę, że Totalizator sportowy może być największym beneficjentem wprowadzonych zmian. Oprócz prowadzenia kasyna internetowego spółka będzie też wykonywać monopol państwa w zakresie urządzania gier liczbowych poza kasynami stacjonarnymi.

Co jednak najważniejsze ustawodawca stawia na znaczące ograniczenie dostępu do hazardu osobom niepełnoletnim oraz na realizowanie obowiązku informowania graczy o konsekwencjach uczestnictwa w grach hazardowych oraz potencjalnych negatywnych skutkach związanym z uczestnictwem w tego typu grach.
W ocenie autorów regulacja może mieć pozytywny wpływ na kształtowanie całej branży hazardowej w Polsce w kolejnych latach poprzez ujednolicenie zasad konkurowania na rynku przez legalnie działające firmy świadczącego usługi w zakresie oferowania gier lub zakładów. Ponadto wprowadzona zmiana może pozytywnie wpłynąć na zwiększenie dochodów budżetowych, ograniczenie szarej strefy, jak również może wywrzeć pozytywny wpływ na zwiększenie świadomości graczy odnośnie potencjalnych negatywnych skutków hazardu.

Na dalsze być może bardziej wymierne efekty wprowadzenia ustawy należy poczekać do lipca 2017 roku, gdy w życie wejdą kolejne przepisy znowelizowanej ustawy, w szczególności ważnym ogniwem tejże regulacji może okazać się skutecznie działający Rejestr domen blokowanych.

źródło: marketnews24.pl , biznes.gazetaprawna.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021