Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM I PLANY WYTYCZANIA

Bukmacherzy nie biorą zakładów jako pewnego rodzaju usługi publicznej, robią to, ponieważ jest to dochodowa działalność . Dlaczego jest to tak opłacalne? Cóż, ostatecznie to dlatego, że to oni ustalają szanse, co pozwala im skutecznie budować marżę zysku przy każdym postawionym zakładzie.

Zaletę bukmacherów MOŻNA pokonać. Odnoszący sukcesy obstawiający sport zazwyczaj mają dużą wiedzę na temat sportu, na który obstawiają, oraz na temat całej strategii związanej z zakładami. Wiedzą, że muszą ciężko pracować, aby odnieść sukces, i nie boją się włożyć w to ciężkiej pracy. Co najważniejsze, zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawidłowe zarządzanie swoimi pieniędzmi.

Zarządzanie pieniędzmi jest prawdopodobnie najważniejszą umiejętnością wymaganą do odniesienia sukcesu w sporcie. Ta umiejętność jest częściej określana jako zarządzanie bankrollem, aw tym artykule nauczymy Cię wszystkiego o tym. Zaczynamy od wyjaśnienia, co się z tym wiąże, a następnie podkreślamy jego znaczenie poprzez wyszczególnienie korzyści, jakie ma do zaoferowania. Patrzymy również na niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym zarządzaniem bankrollem i oferujemy przydatne porady dotyczące skutecznego zarządzania bankrollem. Ta rada zawiera szczegółowe informacje na temat różnych planów tyczenia, które można wykorzystać.

Zanim przejdziemy dalej, musimy wyjaśnić jedną kwestię. Nie myśl, że zarządzanie bankrollem jest ważne tylko dla tych, którzy specjalnie starają się zarobić na swoich zakładach sportowych. Jest to ważne dla WSZYSTKICH obstawiających zakłady sportowe, niezależnie od tego, czy stawiają głównie na zysk, czy przede wszystkim jako formę rozrywki. Niewłaściwe zarządzanie pieniędzmi nie tylko zmniejsza ogólne szanse na zysk, ale także zwiększa szanse na nieprzyjemne doświadczenie.

Co to jest zarządzanie bankrollem?

Zarządzanie bankrollem można podzielić na trzy etapy.

 • Pierwszy etap wymaga od nas ustalenia budżetu na ile pieniędzy jesteśmy gotowi zaryzykować utratę, a następnie przeznaczyć tę sumę pieniędzy do wykorzystania wyłącznie na zakłady sportowe.
 • Następny etap obejmuje ustalenie zestawu zasad, które określają, ile powinniśmy postawić na dany zakład. Zasady te powinny opierać się na naszym ogólnym budżecie, sposobie obstawiania i naszych celach obstawiania.
 • Ostatnim etapem jest zastosowanie zasad określonych w etapie drugim. Jest to proces ciągły, ponieważ zasady te powinny być stosowane do każdego postawionego zakładu.

Suma pieniędzy, którą przeznaczamy na pierwszym etapie, jest znana jako bankroll. Stąd pochodzi termin zarządzanie bankrollem. Zasady określania wysokości zakładów są znane łącznie jako plan obstawiania. Do wyboru są różne typy stawek, ale przejdziemy do tego później.

Jak widać, zarządzanie bankrollem jest w rzeczywistości bardzo proste. Cóż, przynajmniej w zasadzie. Pierwsze dwa etapy są z pewnością proste i wystarczająco łatwe do zrobienia. Trzeci etap jest najtrudniejszy, szczególnie dla tych, którzy nie są szczególnie zdyscyplinowani w zakładach sportowych.

W dalszej części tego artykułu oferujemy porady dotyczące każdego z tych etapów. Zanim jednak do tego dojdziemy, wyjaśniamy, dlaczego zarządzanie bankrollem jest kluczowe dla zakładów sportowych.

Dlaczego Bankroll Management jest tak ważny?

Prosta odpowiedź na to pytanie jest taka, że ​​zarządzanie bankrollem pomaga odpowiedzialnie grać. Przy prawidłowym zastosowaniu zapewnia to, że obstawiasz w ramach posiadanych środków i nie ryzykujesz pieniędzy, których nie możesz stracić. Już samo to sprawia, że ​​zarządzanie bankrollem jest niezwykle ważne, ponieważ nikt nie powinien ryzykować pieniędzmi, których potrzebują na opłacenie rachunków lub innych wydatków na utrzymanie. Istnieją także inne cenne korzyści z efektywnego zarządzania bankrollem.

 • Zapewnia to, że nie będziemy gonić za stratami, gdy będziemy mieli serię przegranych.
 • Zapobiega to ponownemu uniesieniu się i nadmiernemu obstawianiu w zwycięskiej serii.
 • To pozwala nam wytrzymać wiele strat bez wyczerpania pieniędzy.
 • Umożliwia nam podejmowanie lepszych i bardziej racjonalnych decyzji dotyczących zakładów.

Omówmy kolejno te cztery korzyści.

Zarządzanie bankrollem i przegrywanie pasm

Wszyscy obstawiający sport od czasu do czasu tracą serie. Mieliśmy dużo i uważamy się za bardzo dobrych. Zdarzają się nawet najbardziej udanym graczom na świecie i oczywiście ci, którzy również stawiają na zabawę. Będą chwile, w których nic nie pójdzie zgodnie z oczekiwaniami i czujesz się tak, jakbyś po prostu przegrywał jeden zakład za drugim. Utrata kontroli i gonienie za stratami staje się obecnie bardzo kusząca. Ludzie często uciekają się do zwiększania stawek, mając nadzieję, że odzyskają wszystko, gdy ich szczęście w końcu się odwróci. Zwykle kończy się to źle.

Stosując rozsądne zarządzanie bankrollem i mając ustalony zestaw zasad określających wysokość stawki, bardziej prawdopodobne jest, że oprzesz się pokusie ścigania strat w przegranej serii. Nadal musisz być wystarczająco zdyscyplinowany, aby przestrzegać tych zasad, ale po prostu ich wprowadzenie znacznie ułatwia.

Zarządzanie bankrollem i zwycięskie serie

Podobna zasada obowiązuje w przypadku zwycięskiej serii. Zdarza się to również każdemu. Nawet obstawiający rekreacyjnie cieszą się z okresów, w których wydają się wszystko robić poprawnie i wygrywają praktycznie każdy postawiony zakład. Zwycięskie serie to coś, na co wszyscy czekamy, ale mają swoje potencjalne wady.

Często zdarza się, że ludzie znacznie zwiększają swoje stawki w zwycięskiej serii. Może to być wynikiem zwiększenia zaufania lub chciwości. Tak czy inaczej, jest to tak samo pomyłka, jak pogoń za stratami. Może to spowodować, że oddasz wszystkie poprzednie wygrane, zanim seria dobiegnie końca. Ponownie, dobre zarządzanie bankrollem zapobiegnie temu.

Powinniśmy zaznaczyć, że nie ma nic złego w zwiększaniu stawek stopniowo, w miarę jak rośnie twój bankroll. To absolutnie w porządku, a odpowiedni plan tyczenia zapewni, że właśnie to robisz. Problemem są znaczące wzrosty, ponieważ zaledwie kilka strat przy znacznie wyższych stawkach może dość szybko zdziesiątkować bankroll.

Zarządzanie bankrollem i wytrzymywanie strat

Trzecia korzyść jest podobna do pierwszej, ponieważ wiąże się również z radzeniem sobie z utratą pasm. Zarządzanie bankrollem nie tylko powstrzymuje cię przed pogoni za stratami podczas tych serii. Przy odpowiednim planie stawiania zakładów stawka zawsze będzie w jakiś sposób powiązana z wielkością twojego bankrolla. Jeśli twój bankroll zacznie się zmniejszać z powodu pecha (lub dlatego, że podjąłeś złe decyzje), wówczas kwota, którą postawiłeś, również spadnie. Zapobiegnie to zbyt szybkiej utracie zbyt dużej ilości pieniędzy.

Jeśli obstawiasz w celu osiągnięcia zysku, ochrona twojego bankrolla w ten sposób jest niezbędna. Jeśli nadal będziesz stawiać tę samą kwotę, nawet gdy Twój bankroll spadnie, utrata wszystkiego stanie się realną możliwością. Stawiając tylko niewielki procent swojego bankrolla, powinieneś być w stanie uniknąć upadku. Gdy straty są wynikiem złego podejmowania decyzji, powinno to dać ci możliwość rozwiązania swoich błędów i wprowadzenia zmian w stosowanych strategiach.

Obniżenie stawek jest również korzystne, jeśli obstawianie jest dla ciebie tylko formą rozrywki. Sprawi, że Twój bankroll będzie trwał dłużej, co skutecznie zapewni ci więcej rozrywki za tę samą kwotę.

Zarządzanie kapitałem i racjonalne decyzje

Dobre zarządzanie kapitałem może sprawić, że finansowy aspekt obstawiania będzie mniej istotny, co pomaga w podejmowaniu racjonalnych decyzji. Chociaż może się to wydawać sprzeczne z intuicją, faktem jest, że nie powinieneś skupiać się bezpośrednio na tym, ile pieniędzy możesz wygrać lub stracić na danym zakładzie. Powinieneś skupić się wyłącznie na podejmowaniu dobrych decyzji dotyczących zakładów. Jest to O wiele łatwiejsze, jeśli nie martwisz się o związane z tym pieniądze.

Zbyt duże skupienie się na pieniądzach powoduje, że ludzie dokonują wyboru z niewłaściwych powodów. Mogą konsekwentnie wspierać „bezpieczne” wybory, aby zmniejszyć ryzyko przegranej. Lub mogą konsekwentnie dążyć do długich strzałów, próbując wygrać duże kwoty. Żadne z tych podejść nie jest szczególnie sensowne i na pewno nie opiera się na racjonalnym myśleniu. Zamiast tego dedykowany bankroll należy postrzegać wyłącznie jako narzędzie do obstawiania.

Zdajemy sobie sprawę, że ta ostatnia korzyść jest bardziej cenna dla poważnych graczy niż dla graczy rekreacyjnych, ale nawet ci, którzy stawiają na zabawę, powinni starać się racjonalnie myśleć podczas podejmowania decyzji. Niemal na pewno doprowadzi to do lepszych wyników na dłuższą metę, co oczywiście jest dobrą rzeczą, niezależnie od czyichś powodów.

Aby dodatkowo zademonstrować znaczenie zarządzania bankrollem, przyjrzymy się teraz potencjalnym zagrożeniom wynikającym z niemożności skutecznego zarządzania bankrollem.

Zagrożenia związane z kiepskim zarządzaniem kapitałem

Odejdziemy na chwilę od zakładów sportowych i porozmawiamy trochę o pokerze. Przyczyny tego staną się wkrótce jasne.

Jest wielu graczy w pokera, którzy mogliby zostać uznani za legendy gry. Johnny Moss, Chip Reese, Doyle Brunson i Phil Ivey to tylko niektóre z nazwisk, o których prawdopodobnie słyszałeś. Wszyscy naprawdę znakomici gracze, a każdy z nich został nazwany najlepszym graczem, jakiego gra kiedykolwiek widziała.

Są inni gracze, którzy zostali uznani za najlepszych w tym samym czasie. Jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek doszło do konsensusu co do tego, kto był naprawdę najlepszy z nich wszystkich, ale jest jeden gracz, którego znajdziesz praktycznie w pierwszej piątce. I to jest Stu Ungar.

Stu Ungar był niesamowicie utalentowanym hazardzistą. Być może najbardziej znany był ze swoich umiejętności przy stole pokerowym, ale był jeszcze lepszy w remiksie gin. Wygrał miliony dolarów za życia, a jednak zmarł jako spłukany. Jego historia jest interesująca , ale służy także jako przestroga dla innych graczy.

Widzisz, Stu Ungar Mógł zgromadzić fortunę dzięki swoim zdolnościom hazardowym. Powód, dla którego nie był prosty; nie był w stanie właściwie zarządzać swoimi pieniędzmi. W całej historii było wielu innych graczy, którzy cierpieli z powodu tego samego problemu. Popadli w pułapkę dzięki swoim wyczynom hazardowym nie dlatego, że nie byli wystarczająco wykwalifikowani ani wystarczająco kompetentni, ale tylko dlatego, że nie ćwiczyli dobrego zarządzania kapitałem.Dlaczego to wszystko mówimy?Abyś nie popełnił tych samych błędów.

Korzyści, które przedstawiliśmy wcześniej, MUSZĄ być wystarczające, aby zachęcić każdego do nauki prawidłowego zarządzania kapitałem. Chcemy jednak mieć pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby przekonać naszych czytelników, że zarządzanie bankrollem jest VITAL. Uważamy, że podkreślenie trudnej sytuacji Stu Ungara jest dobrym sposobem na zrobienie tego.

Zapomnij o tym, że Ungar był graczem pokerowym, a nie sportowym. To nie ma znaczenia w tym miejscu. Jeśli hazardzista tak utalentowany jak on upadł z powodu złego zarządzania bankrollem, to samo może spotkać każdego.

Staramy się tutaj podkreślić, że może i przydarzy się tobie. Jeśli nie nauczysz się skutecznie zarządzać bankrollem, na pewnym etapie zbankrutujesz. To nieuniknione. Bez odpowiedniego zarządzania bankrollem szanse na osiągnięcie długoterminowego zysku są zasadniczo zerowe. Nawet jeśli obstawiasz tylko dla zabawy, Twoje szanse na prawdziwą rozrywkę są znacznie mniejsze.

Teraz, gdy zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby podkreślić, jak ważne jest zarządzanie bankrollem, zaoferujemy porady dotyczące każdego z trzech wspomnianych wcześniej etapów.

Przydzielanie twojego bankrolla

Pierwszy etap zarządzania bankrollem jest łatwy. Wszystko, co musisz tutaj zrobić, to odłożyć pewną sumę pieniędzy, która zostanie wykorzystana specjalnie na zakłady. Rzeczywista kwota zależy wyłącznie od Ciebie, ale MUSI być przystępna. Zasadniczo muszą to być pieniądze, które, jak się wydaje, są wygodne do stracenia.

Obstawiając dla zabawy, możesz rozważyć ustawienie budżetu tygodniowego lub miesięcznego na ile jesteś gotów stracić. Zachowaj dokładną ewidencję wygranej lub przegranej i przestań, jeśli kiedykolwiek stracisz pełny budżet w danym tygodniu lub miesiącu.

Obstawiając poważniej, powinieneś idealnie oddzielić swój kapitał z dnia na dzień od środków. Jednym ze sposobów jest wpłacenie go na różne witryny bukmacherskie, z których korzystasz. Alternatywnie możesz użyć portfela elektronicznego lub nawet otworzyć nowe konto bankowe.

Po zakończeniu tego etapu nadszedł czas, aby wybrać plan obstawiania.

Wybór planu stawek

Plany obstawiania to zasady, które określają, ile stawiasz na każdy zakład. Istnieje wiele różnych rodzajów planów, ale wszystkie można ogólnie podzielić na następujące dwa typy.

 • Naprawiono plany tyczenia
 • Zmienne plany tyczenia

Naprawiono plany tyczenia

Naprawione plany stawek są najprostsze. Są bardzo łatwe w użyciu, co oznacza, że ​​są idealne dla graczy rekreacyjnych i / lub początkujących. Istnieją dwie podstawowe opcje: tyczenie poziomów i tyczenie procentowe.

Stawianie poziomów jest łatwe; stawiasz dokładnie taką samą kwotę za każdy postawiony zakład. To musi być suma, na którą czujesz się komfortowo ryzykując jednym zakładem, i powinna ona stanowić bardzo małą część twojego całkowitego bankrolla lub tygodniowego / miesięcznego budżetu. Podczas gdy większość ludzi radzi, aby zachować tę wartość w granicach 1-5%, zazwyczaj zalecamy pozostanie na poziomie 2% lub niższym. Jeśli zechcesz zaakceptować wyższy poziom ryzyka lub popierasz głównie ulubionych, to byłoby dobrze, gdybyś poszedł nieco wyżej. Każdy, kto woli ograniczyć swoją ekspozycję na ryzyko lub ma tendencję do wycofywania się głównie z daleka, powinien starać się pozostać poniżej tego poziomu 2%.

Oto kilka przykładów, w jaki sposób można wykorzystać plany obstawiania poziomów.

Przykład 1

Mamy miesięczny budżet w wysokości 500 PLN i jesteśmy dość niechętni do ryzyka. Ustawiamy naszą stawkę na 5 PLN, co stanowi zaledwie 1% naszego budżetu. Stawiamy 5 PLN na każdy zakład i zatrzymujemy się całkowicie, jeśli stracimy 500 PLN w dowolnym miesiącu.

Przykład 2

Mamy przydzielony bankroll w wysokości 1000 PLN. Stawiamy głównie na faworytów i cieszymy się, że ryzykujemy 2,5% naszego bankrolla, stawiając zakłady. 2,5% z 1000 PLN to 25 PLN, więc tyle stawiamy na każdy zakład. Stawiamy tak dużo, aż skończy się nasz bankroll, w którym to momencie uzupełniamy go, jeśli możemy sobie na to pozwolić.

Jedyną prawdziwą wadą planów obstawiania poziomów jest to, że nie biorą pod uwagę tego, ile wcześniej wygraliśmy lub przegraliśmy. Niezależnie od tego ciągle stawiamy tę samą kwotę. Jeśli więc stracimy dużą część naszego bankrolla, kwota, którą nadal będziemy stawiać, będzie stanowić znacznie wyższy procent niż początkowo. Jeśli zwiększymy nasz bankroll poprzez wygraną, kwota, którą nadal będziemy stawiać, będzie niższy procent niż początkowo.

Dlatego wskazane jest okresowe dostosowywanie wielkości stawek w przypadku korzystania z planu tyczenia poziomów. Alternatywnie możesz po prostu użyć procentowego planu obstawiania, który skutecznie robi to automatycznie. W tego rodzaju planie obstawiania za każdym razem stawiasz stały procent swojego bankrolla. Oto przykład.

Przykład 3

Posiadamy początkowy bankroll w wysokości 1000 PLN i postanawiamy ustawić nasz procentowy udział na 2%. Nasz pierwszy zakład to 20 PLN, ponieważ jest to 2% z 1000 PLN. Dla każdego kolejnego zakładu obliczamy 2% tego, co pozostanie w naszym banku. Jeśli więc wynosi 900 PLN, nasza stawka wynosi 18 PLN. Jeśli jest to 1100 PLN, nasza stawka wynosi 22 PLN.

Zaletą jest to, że automatycznie stawiamy mniej, gdy nasz bankroll spada, a więcej, gdy nasz bankroll rośnie. Chociaż sprawia to, że sprawy są nieco bardziej skomplikowane, uważamy, że procentowe tyczenie jest nieznacznie lepsze niż ogólnie tyczenie poziomów. Stawianie poziomów jest jednak nadal całkowicie akceptowalną opcją.

Zmienne plany wytyczania

Zmienne plany tyczenia są bardziej złożone. Nasze stawki są również oparte na wielkości naszego bankrolla, ale różnią się one w zależności od określonych kryteriów, takich jak poziom zaufania lub potencjalny zwrot.

W przypadku planu stawek opartego na poziomie ufności stawka, którą postawimy, będzie zależeć od tego, jak pewni jesteśmy szansy na sukces zakładu. Możemy więc postawić 1% naszego bankrolla przy niskim poziomie ufności, 2% przy średnim poziomie ufności lub 3% przy wysokim poziomie ufności.

W przypadku planu stawek opartego na potencjalnym zwrocie celem jest wygranie mniej więcej takiej samej kwoty dla każdego zakładu. Kwota ta powinna stanowić stały procent naszego bankrolla, aby upewnić się, że nie stawiamy zbyt dużych stawek w stosunku do tego, z jak dużą stawką musimy obstawiać. Dokładna kwota, którą wydajemy, zależy od szans na odpowiedni wybór. Wyższe szanse oznaczają niższe stawki, podczas gdy niższe szanse oznaczają wyższe stawki.

Każdy z tych planów może być użyteczny przy poważnym obstawianiu. Musisz tylko być gotowym wymyślić zestaw zasad, które zarówno będą zgodne z planem, jak i dla ciebie. Nie zalecamy ich jednak początkującym lub rekreacyjnym graczom, ponieważ nie ma potrzeby komplikowania tego w ten sposób. Lepsze jest trzymanie się ustalonych planów stawek.

Inną opcją ze zmiennym tyczeniem jest zmiana stawek na podstawie wcześniejszych wyników. Mamy tutaj dwie opcje. Możemy zwiększać stawki stopniowo po przegranej i zmniejszać je po wygranej. Lub możemy to zrobić na odwrót, zwiększając stawki po wygranej i zmniejszając je po przegranej. Nie podoba nam się żadna z tych opcji i wolimy raczej NIE używać tego typu planu.

Ostatnim typem zmiennego planu wytyczania, o którym należy wspomnieć, jest kryterium Kelly. Jest to powszechnie stosowane przez poważnych graczy, choć dzieli opinię. Niektórzy twierdzą, że jest to najlepszy plan do postawienia, a inni twierdzą, że nie służy on żadnemu celowi. Nasz widok jest gdzieś pośrodku. Uważamy, że zdecydowanie ma on pewne zalety, ale nie jesteśmy przekonani, że jest to najlepszy plan do użycia. Możesz jednak podjąć decyzję, ponieważ dokładnie opisujemy, jak to działa w tym artykule.

Ten plan stawek zawiera różne stawki w zależności od oczekiwanej wartości. Ważne jest, aby zrozumieć podstawową koncepcję oczekiwanej wartości, która dotyczy zakładów . W przeciwnym razie plan w ogóle nie będzie miał sensu.

Korzystanie z kryterium Kelly’ego polega na zastosowaniu wzoru matematycznego do obliczenia wielkości naszych stawek. Wzór jest następujący.(bp – q) / b = f

To oczywiście nie znaczy wiele samo w sobie. Oto, co reprezentują wszystkie litery w tym wzorze.

 • „B” – wielokrotność naszej stawki, którą możemy potencjalnie wygrać.
 • „P” – prawdopodobieństwo wygranej.
 • „Q” – prawdopodobieństwo przegranej.
 • „F” – część naszego bankrolla, którą powinniśmy postawić.

Wielokrotność naszej stawki, którą możemy potencjalnie wygrać, jest oczywiście związana z szansami odpowiedniego wyboru. Najłatwiej jest tutaj pracować z kursami w formacie dziesiętnym, ponieważ po prostu odejmujemy od kursów dziesiętnych, aby powiedzieć nam wielokrotność. Jeśli więc szanse wynoszą 3,30, to wielokrotność naszej stawki, którą możemy potencjalnie wygrać, wynosi 2,30. Jeśli szanse wynoszą 2.10, to wielokrotność wynosi 1.10. I tak dalej.

Prawdopodobieństwo wygranej jest naszą własną oceną prawdopodobieństwa wygranej. Gdyby na przykład obstawialiśmy tenisistę, aby wygrał nadchodzący mecz, musielibyśmy zdecydować, jak prawdopodobne jest, że wygra. Najpierw powinniśmy obliczyć to jako procent, a następnie podzielić ten procent przez 100, aby uzyskać liczbę do użycia w tej formule. Gdybyśmy wierzyli, że ten tenisista ma 60% szans na wygraną, użylibyśmy 0,60 (60/100).

Prawdopodobieństwo przegranej można łatwo obliczyć. Jeśli daliśmy temu tenisistowi 60% szans na wygraną, to oczywiście ma 40% przegranej. Ponownie dzielimy 40 przez 100, co daje nam 0,40 w tym przypadku.

Po ustaleniu, ile możemy potencjalnie wygrać i odpowiednich prawdopodobieństw, zastosujemy wzór. Wynik obliczeń mówi nam, jaką część naszego bankrolla powinniśmy następnie postawić.

Jesteśmy w pełni świadomi, że to wszystko wydaje się bardzo skomplikowane. W rzeczywistości jest to o wiele prostsze, niż się wydaje, więc skorzystajmy z przykładu, aby to zademonstrować. Będziemy kontynuować mecz tenisa, o którym mowa powyżej. Powiedzmy, że to mecz Andy Murraya i Rafy Nadal; dajemy Andy’emu Murrayowi 60% szans na wygraną. Szanse na jego wygraną wynoszą 1,70.

Zatem „b” będzie równe 0,70. To wielokrotność naszej stawki, którą możemy wygrać, stawiając 1,70. „P” wyniesie 0,60, ponieważ daliśmy Murrayowi 60% szans na wygraną. „Q” będzie równe 0,40. Kompletna formuła wyglądałaby wtedy tak.(0,70 x 0,60) – 0,40) / 0,70 = 0,29

Jak widać „f” wynosi 0,29. Następnie mnożymy to przez 100, aby dać nam procent. W tym przypadku jest to 2,9%. To procent naszego bankrolla, który powinniśmy postawić. Więc jeśli nasz bankroll wynosiłby 1000 PLN, postawilibyśmy 29 PLN na ten zakład.

W rzeczywistości stosowanie kryterium Kelly nie jest wcale takie skomplikowane. Kiedy nauczysz się formuły i sposobu jej zastosowania, jest to prosty przypadek wykonania niezbędnych obliczeń za każdym razem, gdy postawisz zakład. Główną zaletą tego planu jest to, że bierze on pod uwagę zarówno wielkość twojego bankrolla, jak i teoretyczną wartość zakładu, co pomaga zoptymalizować wielkość twoich stawek. Będziesz obstawiać wyższe kwoty, gdy jest dużo wartości, i mniejsze kwoty, gdy jest mniej wartości. POWINNY to doprowadzić do optymalnych rezultatów w długim okresie.

Główną wadą jest to, że kryterium Kelly opiera się całkowicie na dokładności przy ocenie prawdopodobieństw. Jeśli nie policzysz odpowiednio szans wygranych zakładów, ten plan obstawiania stanie się prawie bezużyteczny. Skończysz obstawiać znacznie więcej lub znacznie mniej, niż technicznie powinieneś.

Z tego powodu trudno nam aktywnie polecać Kryterium Kelly jako plan obstawiania. Nie posunęlibyśmy się nawet do stwierdzenia, że ​​NIE powinieneś go używać, ale z pewnością powinieneś postępować ostrożnie, jeśli zdecydujesz się go wypróbować.

Powiemy tylko, że Kryterium Kelly zdecydowanie nie jest planem obstawiania dla początkujących lub rekreacyjnych. Jak już powiedzieliśmy, ustalone plany zakładów są znacznie lepszą opcją dla niedoświadczonych graczy i tych, którzy stawiają przede wszystkim dla zabawy.

Podsumowanie

Głównym celem tego artykułu jest uświadomienie, jak ważne jest zarządzanie bankrollem. Podkreślimy to jeszcze raz. MUSISZ wziąć pod uwagę zarządzanie bankrollem przy zakładach sportowych, niezależnie od tego, czy obstawiasz poważnie, czy tylko dla rozrywki. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz utratę pieniędzy, na które Cię nie stać. Lub tracisz pieniądze szybciej niż chcesz. Nie wspominając o tym, że całkowicie zmniejszysz swoje szanse na osiągnięcie długoterminowego zysku.

Oczywiście zrozumienie znaczenia zarządzania bankrollem to tylko pierwszy krok. Dlatego wyjaśniliśmy również, w jaki sposób zarządzać bankrollem. Nauczyliśmy Cię, co musisz zrobić, a teraz to Ty musisz postępować zgodnie z naszymi radami. Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ponieważ dobre zarządzanie bankrollem wymaga silnej dyscypliny.

Korzystanie z odpowiedniego planu tyczenia powinno ułatwić zachowanie dyscypliny, ale nadal ważne jest, aby absolutnie upewnić się, że zawsze przestrzegasz odpowiednich zasad. Korzystanie z planu obstawiania przez 90% czasu jest niewielkie, a następnie utrata samokontroli przez pozostałe 10% czasu. To wciąż może wyrządzić wiele szkód Twojemu bankrollowi. Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że tracisz kontrolę, natychmiast przestań obstawiać i zrób sobie przerwę. Jeśli masz wątpliwości, czy będziesz w stanie zachować kontrolę w przyszłości, być może będziesz musiał całkowicie zrezygnować z zakładów.

Jeśli możesz trzymać się planu stawek i ćwiczyć dobre zarządzanie kapitałem, obstawianie sportu będzie znacznie przyjemniejsze. Zwiększysz także swoje szanse na długoterminowe zyski. Stawiając tylko procent pieniędzy, na które musisz postawić, powinieneś być w stanie pokonać wszelkie złe passy. Unikniesz też lekkomyślnych zakładów, aby ścigać straty, i oprzesz się pokusie zwiększania stawek, gdy wszystko idzie dobrze.

Krótko mówiąc, dobre zarządzanie bankrollem jest nie tylko „ważne”. To jest WITALNE. Proszę zawsze pamiętać o tym.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021