Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Zakłady bukmacherskie w Polsce

Zakłady bukmacherskie w Polsce to temat szeroko komentowany.

Ustawa hazardowa pojawia się w odmiennym świetle w zależności od środowiska, w którym jest omawiana. Z łatwością można dostrzec plusy oraz minusy rozwiązań proponowanych przez rząd. Nie da się jednak ukryć, że temat jest ważny a uregulowanie go pod względem prawnym, niesie korzyści dla obu stron.

Legalni kontra nielegalni, czyli walka o klienta…

Oferta zakładów bukmacherskich przyciąga miłośników sportu z całego świata. Tak, to w największej mierze osoby zainteresowane wszelkiego rodzaju dyscyplinami, zaglądają od czasu do czasu do punktów naziemnych. Drugą opcją jest zawieranie zakładów w sieci. Naturalnie, jest to metoda szybsza oraz bardziej komfortowa (oszczędzamy między innymi czas potrzebny na dojazd do placówki).

Na rynku istnieje wielu bukmacherów. Wyróżniają ich kursy, bonus powitalny (zachęcający graczy do zawarcia pierwszego zakładu) czy też ogólna szerokość oferty. Dla osoby grającej ,,od czasu do czasu” nie są to kwestie priorytetowe. Jeżeli jednak chcemy zmaksymalizować swój zysk, próbujemy osiągnąć to w każdy możliwy sposób.

Ustawa hazardowa, która weszła w życie – zmieniła nieco sytuację panującą na rynku. Do tej pory, największe dochody spośród internetowych firm bukmacherskich miały podmioty zagraniczne. Wysokie kursy oraz niskie marże oferowane były dzięki umiejętnemu unikaniu dodatkowych kosztów. Siedziby w takich egzotycznych miejscach jak Malta, Gibraltar czy też inne ,,rajskie wyspy”, pozwalały na tworzenie oferty przyjaznej dla gracza – niekoniecznie zaś dla państwa, w którym ów gracz zawierał zakłady.

Na tej sytuacji najbardziej cierpieli legalni bukmacherzy w Polsce. Naturalnie, widnieją oni w rejestrze Ministerstwa Finansów zatem odprowadzają podatek. Jaki ma to wpływ na rozgrywkę? Obniża w pewnym stopniu wygrane. Skoro zaś obie formy były dotychczas dostępne, grom osób decydował się na rejestrowanie u zagranicznych bukmacherów. Skutecznie obchodzących prawo, ale także kierujących ofertę do jak najszerszego grona odbiorców.

Zakłady bukmacherskie w Polsce

Ustawa hazardowa 2017

Szeroko komentowana ustawa hazardowa pozwoliła na uporządkowanie systemu. Zakłady bukmacherskie na terenie naszego kraju muszą być zarejestrowane. Podmioty te zatem naturalnie rozliczają się z państwem a także ,,narzucają” podatek na gracza (to akurat pojęcie tylko umowne, ale o tym za chwilę). Obecnie na rynku działa kilka podmiotów charakteryzujących się pełną legalnością. Wymienić możemy tu chociażby STS, Fortunę, forBet, LVBet, Totolotek, E-toto, Milenium czy też podmiot, który otrzymał licencję niedawno – Superbet.

Kwestia licencji jest tutaj kluczowa. Ustawa hazardowa w żadnym wypadku nie ogranicza pola do popisu dla ,,starych” firm. Aby wejść na polski rynek, muszą się one jednak zarejestrować, a co za tym idzie przestrzegać polskiego prawa. Rejestr tzw. stron zakazanych funkcjonuje od niedawna i w dużej mierze zakończył działalność zagranicznych zakładów bukmacherskich w Polsce. Na czym polega? Dostawca internetu blokuje określone witryny, dzięki czemu gracz nie jest kuszony przez ofertę znajdującą się na stronie. To skuteczny sposób, który odstrasza duże grono klientów a polskim firmom daje szanse na uczciwe prowadzenie rywalizacji.

Zalety gry w polskich zakładach bukmacherskich

Monopol to zjawisko bardzo niekorzystne, dlatego polski ,,gracz” powinien w pełni docenić możliwości oferowane mu przez polskie podmioty. W zależności od preferencji, miejsca zamieszkania czy też ulubionej dyscypliny sportu, może on skorzystać z dowolnej propozycji. Nie da się ukryć, że największą część zakładów stanowią gracze rekreacyjni. To również dla nich (z definicji) stworzono zakłady bukmacherskie. W jakim celu grają? Aby spotęgować emocje a co za tym idzie cieszyć się podwójnie ze zwycięstwa ulubionej drużyny.

Gra u legalnych bukmacherów niesie także korzyści z innej perspektywy. Każdy podmiot rynkowy tego typu, inwestuje część dochodów w sport. Rozwój klubów, ośrodków czy też ogólnie polskiego sportu to kolejne dodatkowe plusy rekreacyjnej gry. Dzięki uprzejmości firm, ale przede wszystkim graczy (dzięki którym firmy w ogóle istnieją), rozwijają się zatem największe polskie kluby piłkarskie czy też drużyny narodowe. Zdaje się zatem, że nie ma tu osób ,,przegranych”!

Zakłady bukmacherskie w Polsce

Konkurencja bukmacherów narasta…

Unormowanie sytuacji oprócz powyższych korzyści, to także między innymi większa szansa na stworzenie ciekawej oferty. Zakłady bukmacherskie rywalizują bezpośrednio ze sobą. Nie ma tutaj ,,nieuczciwej” konkurencji, posiadającej naturalną przewagę nad cała resztą stawki. Czy jest to korzystne tylko dla polskich operatorów?

Oczywiście nie…Ciekawe oferty powitalne, okolicznościowe bonusy dla graczy a także akcje promocyjne trafiają bezpośrednio do graczy. I tak dla przykładu, forBet bierze ,,na siebie” część podatku po spełnieniu określonych wymagań. Jeszcze dalej w swoich dążeniach poszedł Totolotek, który słynne 12 % ,,likwiduje” (naturalnie, przy danej stawce oraz kursie kuponu). Każdy z bukmacherów obecnych na rynku, posiada swoje techniki ,,zachęty” gracza. Warto korzystać z dobrodziejstw, które oferują. Tak, aby zawieranie zakładów było dla nas maksymalną zachętą.

Kontrowersje wokół ustawy hazardowej

W kontekście zakładów bukmacherskich oraz ustawy, koniecznie trzeba wspomnieć o głosach sprzeciwu. Głównym zarzutem jest tutaj ograniczenie gry na stronach internetowych zakazanych u nas, ale dozwolonych w Unii Europejskiej. W tym miejscu koniecznie należy wspomnieć o tym, iż każdy kraj członkowski posiada swoje prawo w tej kwestii. Znany jest chociażby model duński czy też niemiecki, warunkujący kwestie zakładów bukmacherskich.

Przeciwnicy ustawy hazardowej w głównej mierze negują również opłacalność aktualnej ,,gry”. Narzekają na ofertę stacjonarnych punktów przyjmowania zakładów oraz same w sobie kursy. Nie da się ukryć, że zakłady bukmacherskie stworzono jednak z myślą o rekreacyjnym sposobie wzmacniania emocji. Zbyt częste oraz wysokie inwestowanie, prowadzi do uzależnienia (jak w każdej grze losowej).

Kontrola przede wszystkim

Z zakładami bukmacherskimi poniekąd jest jak ze sportem właśnie. Nadmierne obciążenie naszego budżetu (w sporcie mięśni) może prowadzić do ,,kontuzji” . Kontrola własnych finansów oraz przejrzyste zasady są gwarantem bezpieczeństwa gracza. Sport powinien być bowiem tylko dodatkiem, nie zaś sposobem na życie.

Wielu graczy po paśmie początkowych zwycięstw, nadmiernie ufa swojemu szczęściu. Wkłada do gry większe pieniądze, licząc na nieustanne profity. Szacunki pokazują, że z zakładów bukmacherskich jest w stanie przeżyć mikroskopijna liczba użytkowników. Duże stawki oraz niekontrolowane zakłady prowadzą do uzależnienia a także wzmożonej frustracji.

Pomocy w sytuacji kryzysowej można szukać na różnego typu portalach, spotkaniach a także bezpośrednio na stronie zakładów bukmacherskich. Na życzenie klienta, dane konto można na przykład zablokować lub zamknąć. Po takiej decyzji, gracz nie będzie miał możliwości zawierania zakładów za pośrednictwem konkretnej witryny. Takie rozwiązanie w wielu wypadkach, w zupełności wystarcza.

Obstawianie? To tylko zabawa…

Sport jest z pewnością czymś pięknym. Warto jednak pamiętać o tym, że zakłady bukmacherskie zawierają w sobie czynnik losowy. Czerwona kartka w meczu czy też zła decyzja sędziowska mogą zmienić wynik spotkania. Tenisiści czasami mają gorszy dzień, grają z chorobą lub też mniejszym zaangażowaniem.

Zakłady bukmacherskie w żadnym zatem wypadku, nie powinny stać się dla nas sposobem na życie. Stanowią jednak świetne urozmaicenie a także element zabawy. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ciekawych bonusów powitalnych, które powinny zachęcić potencjalnych nowych ,,graczy”. Co ciekawe, niektóre podmioty gwarantują nawet początkowy bonus ,,bez depozytu”. Czym się odznacza? Przede wszystkim, przy spróbowaniu oferty, nie musimy dysponować wkładem własnym.

W celu poznania oferty konkretnego legalnego bukmachera – koniecznie udajcie się na jego stronę internetową. Listę legalnych zakładów podano poniżej:

  • Star-Typ Sport (bardziej znany jako STS)
  • Fortuna
  • forBet
  • Milenium
  • LVBet
  • E-toto
  • Totolotek
  • Superbet* (podmiot otrzymał licencję, ale na punkty naziemne).

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021