Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Zakłady bukmacherskie Fortuna: przejmiemy polską sieć Tipsport

Operator sieci zakładów wzajemnych, Fortuna Entertainment Group negocjuje przejęcie polskiej sieci Tipsport, podała spółka w komunikacie.

Tym samym Fortuna potwierdziła wczorajsze nieoficjalne informacje agencji ISB na temat tej akwizycji.

„Fortuna Entertainment Group N.V. (FEG) prowadzi rozmowy z firmą Tipsport a.s. w sprawie akwizycji polskiej spółki zależnej Tipsport PL. Potencjalne przejęcie pozwoli Fortunie na rozbudowanie polskiej sieci 380 kolektur o kolejne 190 punktów przyjmowania zakładów, a tym samym na umocnienie wiodącej pozycji na polskim rynku zakładów wzajemnych” – głosi komunikat.

Według informacji pozyskanych przez ISB, giełdowa sieć zakładów wzajemnych negocjuje przejęcie konkurencyjnej sieci Tipsport w Polsce z ok. 190 kolektur w całym kraju. Obecnie w polskiej sieci Fortuny działa ok. 385 punktów, w tym 10 franszyzowych.

Jak podała spółka, akwizycja ta pozwoli Fortunie na umocnienie pozycji największego operatora zakładów wzajemnych w Polsce, z udziałem w rynku na poziomie ponad 33%. Fortuna podała też w komunikacie, że 1 sierpnia br. złożyła wniosek do Ministerstwa Finansów o pozwolenie na zmianę struktury własnościowej spółki Tipsport PL.

„Decyzja Ministerstwa zapaść ma nie później niż w ciągu 3 miesięcy” – napisano w materiale. „W tym tygodniu rozpoczęliśmy due-dilligence. Jeśli transakcja przebiegnie zgodnie z planem, to finalizacji przejęcia spodziewamy się do końca września” – powiedział prezes Fortuna Jiří Bunda, cytowany w komunikacie.

Zamknięcie transakcji oczekiwane jest w czwartym kwartale 2011 roku, podała też spółka. Fortuna Entertainment Group N.V. miała 8,63 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 10,12 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane łączne zakłady (amounts staked) wyniosły 209,02 mln euro wobec 191,56 mln euro rok wcześniej.

Źródło: Wirtualne Media/ własne

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021