Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Zakłady bukmacherskie czyli od czego zacząć?

Bukmacher – instytucja, firma zajmująca się przyjmowaniem zakładów na różne zdarzenia (zazwyczaj sportowe, chociaż w paru ofertach można także znaleźć polityczne).

Ustala ona kursy, po których można obliczyć ilość pieniędzy, które można wygrać stawiając na wybrane przez nas zdarzenie.

Od razu spójrzmy na jeden z przykładów:
Betis-Celta Vigo (1) 1.65 (0) 3.35 (2) 4.80 (10) 1.11 (20) 1.97 (12) 1.23
Jako przykład wziąłem ofertę meczu Betis-Celta Vigo z pierwszego, lepszego buka naziemnego. Na razie nie przejmujcie się tym, skąd biorą się kursy, omówimy to później. Pierwszą rzeczą, jaką trzeba wiedzieć, to znaczenie cyferek obok kursów. A jest ono bardzo proste:

1 – zwycięstwo gospodarza (po lewej stronie oferty, tu Betis)
0 – remis (czasem u niektórych bukmacherów widnieje X. To jest dokładnie to samo)
2 – zwycięstwo gościa (po prawej stronie oferty, w tym przypadku Celta Vigo)

Pozostałe cyferki to podwójna szansa, inaczej nazywana podpórką. Jeśli widzimy 10, to oznacza, że kurs pod nią jest niczym innym, jak kursem na zakład wygrany lub zremisowany. Inaczej mówiąc, wygrana następuje wtedy, gdy padnie albo wygrana gospodarza, albo remis. W ten sposób kurs jest znacznie niższy od zwykłej 1, czy 2, lecz mamy znacznie większe szanse na trafienie zakładu. Analogicznie 20 to wygrana gości lub remis, a 12, to wygrana jakiejkolwiek drużyny bez remisu.

A jak liczyć wygraną sumę? Proste – jest to iloczyn stawki i kursu.

Czyli na przykładzie:
Postawiliśmy 100zł na to, że w tym meczu padnie remis. Ewentualna wygrana kuponu wynosi wówczas 100zł x 3.35 = 335zł. Jeśli wygra któraś z drużyn, kupon jest wtopiony. Jeśli jednak padnie remis, jestem ponad 200zł do przodu.
UWAGA! Grając u bukmacherów naziemnych, należy odjąć 12% podatek, czyli tu licząc wymnożyć te 335zł przez 0,88, aby obliczyć wygraną na czysto.

Jest możliwość, aby zagrać więcej zdarzeń jednocześnie. Nazywa się ona zakładem kumulowanym.

Weźmy przykład:

Lecce-Padova (1)1.78 (0)3.00 (2)4.50 (10)1.12 (20)1.80 (12)1.28
Betis-Celta Vigo (1)1.65 (0) 3.35 (2)4.80 (10)1.11 (20)1.97 (12)1.23
Ja oprę się na dwóch zdarzeniach podanych wyżej. Zakładam, że Lecce wygra z Padova, a Betis zremisuje z Celta Vigo. Jak obliczamy wygraną? Mnożymy przez siebie oba odpowiednie kursy oraz naszą stawkę. Tu – 1.78 * 3.35 * 100zł = 596,3zł. Jeśli oba spotkania zakończą się takimi wynikami, jakie założyłem, wygrana jest w naszej kieszeni. Dla większej ilości zdarzeń mnożymy więcej kursów przez siebie. Gra ta ma swoje zalety, jak i wady, lecz to omówimy następnym razem 😉

Te podstawy podstaw powinny w zupełności wystarczyć na początek. Możesz już postawić swój pierwszy kupon!

Chcesz rozpocząć przygodę z typowaniem w zakładach bukmacherskich? Zanim postawisz pierwszy kupon, dowiedz się wszystkiego, co możesz o wybranym bukmacherze. Musisz mieć pewność, że zakłady bukmacherskie mają w ofercie takie zdarzenia sportowe, na które chcesz postawić. Niektóre zakłady internetowe specjalizują się tylko w jednym lub dwóch sportach. Sprawdź warunki i regulamin bukmachera i jego promocji!. Nie omijaj ich, ponieważ zawierają cenne wiadomości, w tym informacje o tym, za co są odpowiedzialni i czy mogą zostać pozwani. Przeczytaj nasz poradnik:  Jak obstawiać mecze żeby wygrywać u bukmachera? Korzystanie z serwisów bukmacherskich online jest stosunkowo proste. Otwieranie kont w większości legalnych bukmacherów jest bardzo łatwe, a większość z nich jest bardzo przyjazna dla użytkownika. Znalezienie i postawienie zakładu na ogół nie zajmuje czasu i można to zrobić w zaciszu własnego domu za pomocą komputera i dostępu do Internetu. Możesz nawet korzystać z większości witryn ze smartfona lub tabletu.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021