Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Zakłady bukmacherskie. Co to jest i ile wynosi marża bukmacherska?

Jeżeli do tej pory myślałeś, że bukmacherzy zarabiają na twoich nietrafionych kuponach – to byłeś w dużym błędzie. Zakłady bukmacherskie zarabiają na obrocie, więc im więcej osób skorzysta z ich oferty, tym większy przychód będzie on mógł wykazać.

Co to jest marża bukmacherska

Bukmacher zarabia na każdym zagranym zakładzie. Niezależnie co się obstawia i za ile. Teoria mówi, że zakład bukmacherski to zawarty między graczem a bukmacherem losowy zakład na rozstrzygnięcie danego wydarzenia/spotkania. Ostateczny rezultat decyduje o tym, czy gracz wygrał, czy jednak przegrał. Tylko przecież nie wszyscy obstawiają na jeden zespół…

Praktyka pokazuje jednak, że ewentualna wygrana obstawiającego nie oznacza strat dla operatora zakładów. Bukmacher pełni swego rodzaju rolę pośrednika pomiędzy graczami obstawiającymi, także różne wyniki na to samo spotkanie. Dlatego zakłady musiały znaleźć pewne źródło przychodów niezależnie od rozstrzygnięć i stąd mamy tzw. marżę bukmacherską.

Nie masz jeszcze konta w STS? Załóż konto z kodem promocyjnym BETSTS i odbierz dodatkowo darmowe 29 PLN w postaci freebeta (darmowego zakładu) + zakład bez ryzyka 30 PLN

wejdź i sprawdź ofertę

Faktyczny zysk dla bukmachera do pobierana marża od każdego pojedynczego zakładu. Płaci ją gracz w zamian za możliwość dokonania typowania wyniku spotkania czy zdarzenia. Marża bukmacherska jest uwzględniona w proponowanych graczom kursach (dlatego czasem różnice w kursach mogą być tak duże u różnych graczy). Marża zazwyczaj stanowi setną część z całości, ale efekt skali (ogromnej liczby obstawianych przez graczy zdarzeń w skali miesiąca czy roku) pozwala osiągać duże przychody.

Co to oznacza? Zakłady zarabiają kiedy typer obstawia. Nieważne jest ani jego wygrana, ani przegrana. Im więcej graczy zagra, tym zarobek operatora będzie większy. A jak wysoka jest marża bukmacherska?

Ile wynosi marża bukmacherska?

Każde zakłady bukmacherskie ustalają marżę bukmacherską na dowolnym poziomie. Jej wysokość będzie zależna od atrakcyjności oferowanych kursów. Im wyższa marża, tym mniej atrakcyjne dla graczy kursy. Marża może wynieść od kilku do nawet kilkunastu procent. Uznaje się jednak, że jest ona atrakcyjna na poziomie do 7%.

Marżę bukmacherską można obliczyć samemu, za sprawą ogólnodostępnego wzoru. Istotna jest formuła zakładu i liczba możliwych rozstrzygnięć (np. zakład dwutorowy czy trzytorowy). Wspomniany wzór wygląda następująco:
Wzór na zdarzenie dwudrogowe P=K1*K2/(K1+K2) i Marża=100%-P
Wzór na zdarzenie trzydrogowe P=K1/(1+K1/K2+K1/K3) i Marża=100%-P
K1, K2, K3 to kursy bukmacherskie.

Przykład. Mamy spotkanie piłkarskie z następującymi kursami: 1,5; 4,1; 5,5
P=1,5/(1+1,5/4,1+1,5/5,5) = 1,5/(1+0,37+0,27) = 1,5/1,64 = 0,92
M=9,2%

Czy marża jest wysoka?

Jak odczytywać marżę bukmacherską? Można kierować się następującym podziałem:

Marża < 5% – niska marża i atrakcyjne, wysokie kursy;
Marża = 5-7% – akceptowalny poziom marży z satysfakcjonującymi kursami;
Marża = 7-10% – wysoki poziom marży i nieatrakcyjne kursy;
Marża > 10% – bardzo wysoka marża i bardzo nieatrakcyjne kursy.

W przypadku 5% marży operatora, żeby zarobić 100 PLN trzeba zainwestować środki w wysokości 105 PLN. A do tego dochodzi jeszcze podatek od gier, nieuwzględniany w tych obliczeniach. Co to znaczy dla graczy? „Omarżowany” zakład, to zakład mniej dochodowy od „nieomarżowanego”. W praktyce należy szukać zakładów z jak najmniejszą marżą.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021