Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Zagraniczni bukmacherzy w prosty sposób omijają ustawę hazardową

Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą aktualizacja z dnia 16 lipca 2018

Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą aktualizacja z dnia 16 lipca 2018

Jak wykiwać urzędników administracji skarbowej? Wystarczy jedna cyferka.

Tak przepisy nad Wisłą omijają nielegalne firmy bukmacherskie. Zmieniają stronę internetową i przekonują Polaków, że wszystko jest zgodne z prawem. Nie jest. A urzędnicy nie mają sposobu, by wygrać tę walkę.

Do Polaków w ostatnim czasie wydzwaniają przedstawiciele bukmacherów bez licencji – wynika z informacji money.pl. I przekonują, że gra u nich jest bezpieczna. Nie jest. To na graczach spoczywa ryzyko. Zgodnie z przepisami karze pieniężnej podlega również uczestnik nielegalnych zakładów. A kara może być bolesna – to nawet do 250 tys. zł.

Ministerstwo Finansów od roku walczy z nielegalnymi firmami bukmacherskimi. W tym celu stworzyło rejestr stron zakazanych – tam trafiają adresy internetowe nielegalnych podmiotów. I w teorii gracze z Polski nie powinni się już z nimi łączyć. Dlaczego tylko w teorii?

Bo bukmacherzy bez problemu rejestr omijają. Dodają jedną cyferkę do adresu strony internetowej (zamiast np. SuperZakładyBukmacherskie.pl jest SuperZakładyBukmacherskie-2.pl) i działają w najlepsze. I tak w kółko. A urzędnicy taki manewr wyłapują dopiero po czasie. Resort finansów w odpowiedzi na pytania money.pl przyznaje wprost – tak było i niestety będzie dalej. – To jedynie odwleka zablokowanie strony w czasie, ale wiemy doskonale o takich praktykach – mówi jeden z przedstawicieli resortu. I Ministerstwo Finansów nic z tą wiedzą nie robi. Kiwanie polskiej skarbówki na razie się nie zakończy. Uszczelnienie przepisów przyniosłoby ponad pół miliarda złotych do budżetu.

– Firma Unibet i Kindred Group (czyli właściciel bukmachera – red.) nie posiadają zezwolenia na przyjmowanie zakładów wzajemnych przez internet i nie znajduje się na liście takich podmiotów publikowanej na stronie MF – informuje money.pl Ministerstwo Finansów. To odpowiedź na nasz pierwszy materiał i szereg pytań, które wysłaliśmy do resortu.

Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą aktualizacja z dnia 16 lipca 2018
Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą aktualizacja z dnia 16 lipca 2018

– Należy wskazać, że firma Unibet nie złożyła wniosku o udzielenie zezwolenia na przyjmowanie zakładów wzajemnych przez sieć internet. W roku 2017 z wnioskiem takim zwrócił się natomiast podmiot zagraniczny, zależny od Kindred Group. Powyższy wniosek został pozostawiony bez rozpatrzenia z powodu braków formalnych – dodaje resort. I potwierdza, że staranie się o licencje i tak nie uprawnia nikogo do prowadzenia legalnych zakładów w Polsce.

 

Podobnie zresztą resort ocenia działalność reklamową Unibet na terenie kraju. Nie ma licencji, nie może się reklamować. I co w związku z tym? Niewiele. Resort zachęca do wysyłania do organów skarbowych zgłoszeń o naruszeniu takich przepisów. Wtedy urzędnicy zadziałają szybciej.

Całość artykułu czytaj na money.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021