Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Właściciele STS w pierwszej 10-tce najbogatszych Polaków wg. Forbes

Przez dekadę na liście 100 Najbogatszych Polaków zaszły spore zmiany. Połowa dawnych miliarderów spadła do drugiej ligi, a ich miejsca zajęli nowi. W 2019 roku jest ich dwa razy więcej niż 11 lat temu

Majątek 100 najbogatszych Polaków stanowi niespełna 30 procent majątku Jeffa Bezosa, najbogatszego człowieka w zestawieniu amerykańskiegi „Forbesa”

9. Zbigniew i Mateusz Juroszek, majątek 3,481 mld zł

Zbigniew Juroszek stoi na czele Grupy Atal z Cieszyna, specjalizującej się w budownictwie mieszkaniowym, biurowym i handlowo-magazynowym. Na rynku odzieżowym działa jego spółka Atal Textil, która zajmuje się hurtowym handlem tkaninami – to od takiej działalności zaczynał on w 1990 roku. Inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych rozpoczął w drugiej połowie lat 90.

na zdjęciu Mateusz Juroszek

 

Zbigniew Juroszek jest również twórcą firmy bukmacherskiej Star-Typ Sport, na której czele stoi jego syn Mateusz. Cała rodzina została jedynym właścicielem firmy po wycofaniu się w 2012 r. brytyjskiego Stanleybet International. STS ma ponad 460 lokali w całym kraju.

Przez lata głównym ich biznesem była notowana na giełdzie deweloperska firma Atal. Dziś największym aktywem są właśnie zakłady bukmacherskie STS, którymi zarządza Mateusz. Na początku 2019 roku spółka ogłosiła, że po zdominowaniu polskiego rynku rozpoczyna ekspansję w Europie.

Cały ranking na stronie Forbes.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021