Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Właściciele STS oraz Atal zainwestowali w Better Collective

Prezes STS Mateusz Juroszek i jego ojciec Zbigniew kupili prawie 140 000 udziałów w duńskiej firmie. Właściciele polskiego bukmachera STS zainwestowali ponad 1 milion euro w filię Better Collective z siedzibą w Kopenhadze.

Zbigniew i Mateusz Juroszek – właściciele Grupy STS oraz Atal – za pośrednictwem spółki Betplay International dokonali inwestycji kapitałowej w firmę Better Collective, która opiera działalność na systemach partnerskich dedykowanych operatorom z branży iGaming, poinformowali inwestorzy. Wartość transakcji wyniosła ok. 1 mln euro.

Better Collective to wyjątkowa spółka o cyfrowym rodowodzie z zaplecza rynku bukmacherskiego. W portfolio posiada ponad 2 000 różnych i dobrze spozycjonowanych serwisów internetowych, za pośrednictwem których może prowadzić efektywne kampanie dla sektora igamingowego. To jedna z największych firm w skali globalnej, która opiera działalność na systemach partnerskich w swoich serwisach, które miesięcznie mają ok. 7 mln wizyt. Podmiot na przestrzeni ostatnich lat dokonał wielu akwizycji w różnych częściach świata o wartości kilkudziesięciu milionów euro. Interesujący model biznesowy przekłada się również na efektywność – spółka bowiem skokowo zwiększa swoje wyniki finansowe i dziś wyceniana jest na ok. 320 mln euro” – powiedział prezes STS oraz wiceprezes Betplay International Mateusz Juroszek, cytowany w komunikacie.

Do tej inwestycji skłoniło nas m.in. to, że Better Collective konsoliduje mocno rozdrobniony rynek, dokonując szeregu przejęć, które przede wszystkim zwiększyły ekspozycję spółki na rynkach USA i Ameryki Płd. Tam potencjał dla branży bukmacherskiej i firm z jej zaplecza jest bardzo duży, co będzie przekładać się na wysoką stopę zwrotu. Better Collective już dziś zatrudnia blisko 400 osób, posługujących się ponad 30 językami. Ma biura w 13 krajach na różnych kontynentach. Liczymy, że inwestycja w Better Collective doskonale uzupełnia i dywersyfikuje nasz rodzinny portfel inwestycyjny. O obecności w spółce myślimy długoterminowo, rozważając przy tym dalsze zwiększanie naszego zaangażowania” – dodał Mateusz Juroszek.

Better Collective notowana jest na sztokholmskim NASDAQ.

W skład portfela inwestycyjnego rodziny Juroszków wchodzą m.in. Atal, STS oraz yestersen.

Better Collective (Nasdaq Stockholm: BETCO) to duńska firma oferująca zakłady bukmacherskie online. Zapewnia oprogramowanie i technologię do zakładów sportowych i hazardu online . Założona w 2004 roku przez Jespera Søgaard i Christiana Kirk Rasmussen, firma z siedzibą w Kopenhadze (Dania). W maju 2018 r.Better Collective wszedł na giełdę w Sztokholmie i został wyceniony na 183 mln USD przed debiutem giełdowym. W lipcu 2018 r. firma nabyła austriacką spółkę stowarzyszoną z zakładami sportowymi Bola Webinformation GmbH i jej sztandarowy produkt Wettbasis.com za 36 mln EUR

Źródło:własne;ISBnews

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021