Categories: Ustawa Hazardowa

Wirtualne sporty zastąpią jednorękich bandytów?

Legalni bukmacherzy wchodzą w twardy hazard?

Po co czekać na spotkanie z Messim czy mecz Radwańskiej, skoro można zagrać w wirtualną grę widoczną na ekranie telewizora czy komputera przez całą dobę? Pełen automatyzm gry może przyciągnąć osoby, które dotąd pociągały za wajchę jednorękiego bandyty. Pewne jest jedno – bukmacherzy mogą na tym sporo zarobić.

Dotąd praktycznie nieznaną w Polsce grę uruchomiły już Totolotek oraz Fortuna. Spóźniony jest STS, ale zapewne i on niedługo przedstawi swoją ofertę. Kiedy? To raczej kwestia tygodni niż miesięcy, tym bardziej że już kiedyś z takimi grami eksperymentował. Podobnie zrobią zapewne też inne legalne firmy – LV Bet, Millennium czy Forbet, przewiduje Konrad Komarczuk z Fortuny.

Jeśli ustawodawca w nowej ustawie hazardowej dopuścił taką ofertę, to moim zdaniem wszyscy w to wejdą – mówi prezes bukmachera.

Wirtualne sporty mają bowiem szansę stać się alternatywą dla osób, które dotąd grały na jednorękich bandytach.

To nie jest to samo, bo tam głównie chodziło o fizyczny kontakt z maszyną, piwko i papieros w ciemnym lokalu. Jednak dziura po automatach będzie tak duża, że dla bukmacherów to bardzo łakomy kąsek. A wirtualne sporty ze względu na swoją szybkość i hazard w czystej postaci są pewną alternatywąmówi money.pl Komarczuk. Dodaje, że bukmacherzy podgryzą też Keno, czyli grę Totalizatora Sportowego, w której losowanie także odbywa się co kilka minut.

Rynek do zagospodarowania jest ogromny, bo do automatów rok rocznie wpadało nawet kilka miliardów złotych. Od 1 kwietnia nielegalnych punktów jednak ubywa. I tu z ofertą pojawiają się bukmacherzy.

Na przykład Totolotek umożliwia obstawianie wirtualnych spotkań piłki nożnej, wyścigów psów i koni. Cała rozgrywka trwa zaledwie kilka minut i można ją obserwować na ekranach umieszczonych w lokalach. Do drużyny czy zawodnika przypisany jest kurs, a także krótka charakterystyka. Przykład? Nazwy drużyn piłkarskich to np. Czerwoni Łódź, Wojskowi Warszawa, Śledzie Gdynia – choć mogą kojarzyć się z Widzewem, Legią czy Arką, to są to wyłącznie komputerowe kopie.

Wirtualne sporty jak gra komputerowa

Gracz może zagrać agresywnie, czyli obstawić kogoś, kto może dać mu dużą wygraną, ale jest małe prawdopodobieństwo zwycięstwa albo na odwrót, czyli nieduża wygrana za większe szanse na jej osiągnięcie. O tym, czy w wirtualnym wyścigu zwycięża zawodnik 1, 2 czy 3 decyduje tylko komputer. Wiedzy na temat piłkarzy, koni czy psów nie trzeba mieć żadnej.

Mam wrażenie, że wiele spotkań piłkarskich też ma charakter czysto losowy. Wiele się więc nie zmieni – żartuje Komarczuk.

Co ważne zawody rozgrywane są permanentnie. Gracze nie muszą więc czekać do 20.45, kiedy zacznie się prawdziwy mecz Ligi Mistrzów i na murawę wybiegnie Lewandowski. Zdarzenia odbywają się co pięć, czy nawet co trzy minuty, a mecz piłki nożnej skrócono do trzech minut – wszystko przypomina więc komputerową „Fifę”.

„Szybka gra, szybka kasa” – tak wprost reklamuje swoją ofertę Fortuna. Podkreśla też, że „gracz nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy. To gra dla każdego, kto liczy na wielkie emocje i szybką wygraną – nawet do 200 000 zł co pięć minut”.

Oprócz bycia substytutem dla jednorękich bandytów, dla bukmacherów wirtualne sporty mają jeszcze jeden wielki plus – brak kosztów. Aby oferować zwyczajne zakłady, drużynom piłkarskim przyglądać musi się sztab ludzi sprawdzających: kto i w jakiej jest formie, który piłkarz ostatniej nocy nie wylewał za kołnierz i czy przypadkiem na treningu gwiazda drużyny nie złapała kontuzji. I nawet jeśli bukmacher nie robi tego sam, to musi słono płacić za kursy wyspecjalizowanym firmom. W przypadku wirtualnych sportów trzeba zapłacić raz za stworzenie odpowiedniego algorytmu. I czekać na graczy.

Wierzymy, że ten rodzaj rozgrywek będzie cieszył się dużym zainteresowaniem naszych klientów. Są szybkie i dużo bardziej dostępne niż zakłady na realne rozgrywki. Włożyliśmy bardzo wiele pracy w to, aby symulacje były jak najbardziej rzeczywiste, rozbudowane i posiadały maksymalnie dużo danych, pozwalających dokonać analizy możliwych wynikówmówi Adam Lamentowicz, prezes Totolotka.

Bukmacherów przybywa, państwo zarobi?

Przypomnijmy, że dla bukmacherów szykują się złote czasy. Ustawa hazardowa, która weszła w życie 1 kwietnia tego roku, okazała się nad wyraz skuteczna. Jak informowaliśmy już w marcu, wiele zagranicznych nielegalnych serwisów bukmacherskich skierowanych do Polaków wycofało się z naszego rynku. A to spowodowało, że gracze zaczęli przenosić się do legalnych bukmacherów.

W dzień wycofania się bet365 mieliśmy wyraźny pik. To był dosłownie moment. Informacja poszła, a do nas przyszli klienci. Od tego czasu mamy dwukrotnie więcej nowych rejestracji i trzykrotnie większe wpłaty – mówił money.pl Konrad Komarczuk w połowie kwietnia.

Czytaj dalej na money.pl

Krzysztof Prencina

Pasjonat rynku bukmacherskiego w Polsce i na świecie. W serwisie LegalnyBukmacher.com oprócz podstawowej wiedzy teoretycznej niezbędnej początkującym, podzielę się z Wami swoim doświadczeniem typera, praktyczna wiedza i przemyśleniami na temat działających firm bukmacherskich. Legalnych ale też i z szarej strefy. Adres mailowy: kontakt@legalnybukmacher.com

Recent Posts

W BETFAN wygrana Portugalii z Niemcami po kursie 10.00

Nowi gracze, którzy założą konto w Betfanie od dziś do 19.06 do godz. 16 oraz…

16 godzin ago

Jędrzejczyk i Mladenović z Legii Warszawa komentują wyniki losowania Ligi Mistrzów

We wtorek Legia poznała rywala w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Los skrzyżował warszawian z teoretycznie najmocniejszym na…

16 godzin ago

Końcowe odliczanie w Fortuna 1 Lidze. 4 (drużyny), 3 (mecze), 2 (półfinały), 1 (finał)

Przed nami ostatnia dawka emocji w Fortuna 1 Lidze. Stawką trzech spotkań barażowych, których zwieńczeniem…

20 godzin ago

1 400 700 PLN zawraca w bonusach Fortuna za przegraną Polski ze Słowacją na Euro2020

Blisko 15 tysięcy graczy Fortuny wierzyło w zwycięstwo Polski nad Słowacją podczas Mistrzostw Europy 2020…

2 dni ago

BETFAN: 5 zł freebetu za każdą „okazję” Szpakowskiego w meczu Francja – Niemcy

Jako że BETFAN słynie z niestandardowych działań i oryginalnych akcji, bukmacher ten postanowił przygotować na dzisiejszy hit…

2 dni ago

Podwyższone kursy w Totolotku na wtorkowe i środowe spotkania ME2020

Wtorek stoi pod znakiem pojedynków w “grupie śmierci“. Na boiska, kolejno stadionu w Budapeszcie oraz Monachium,…

2 dni ago