Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Komisji do spraw hazardu w Wielkiej Brytanii: lootboxy w grach to jeszcze nie hazard

Coraz więcej rządów i agencji rządowych na całym świecie uważa, że lootboxy to hazard. Brytyjska komisja do spraw hazardu stwierdziła jednak, że lootboxy to nie hazard. Brakuje im jednego „czynnika”.

Na oficjalnym blogu dyrektora wykonawczego Komisji ds. Gier hazardowych, Tim Miller stwierdził: ”

„Prawo ustanawia granicę między tym, co jest, a czym nie jest hazard. Jako regulator sprawdzamy tę linię i tam, gdzie dana aktywność ją przekracza i stanowi zagrożenie dla ludzi, zwłaszcza dla dzieci, mamy i będziemy podejmować zdecydowane działania.”

Należy jednak zwrócić uwagę, że brytyjskie prawo dokładnie określa, kiedy możemy mówić o hazardzie – nabyte przedmioty drogą losową muszą posiadać prawdziwą wartość:

„Kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy dana linia została przekroczona jest to, czy przedmioty nabyte w grze „przez drogę losową” można uznać za pieniądze lub czy posiadają wartość pieniężną.”

Chociaż Miller nie wymienia dokładnie produkcji, to jednak daje jasno do zrozumienia – jeśli przykładowo w Star Wars: Battlefron II, czy też Overwatch zdobyte skórki/karty nie możemy sprzedać innym graczom, to nie można danej produkcji uznać za grę hazardową.

Przedstawiciel komisji jednoznacznie zaznaczył, że niepokoi go „wzrost liczby przykładów, w których coraz bardziej zaciera się granica między grami wideo a grami hazardowymi” i jego zespół będzie wciąż sprawdzał, czy produkcje nie zagrażają dzieciom.

Źródło: https://gamingbolt.com/uk-gambling-commission-rules-that-loot-boxes-are-not-gambling ; https://www.ppe.pl/news/54912/brytyjska-komisja-do-spraw-hazardu-uwaza-ze-lootboxy-to-nie-hazard-brakuje-im-jednego-czynnika.html

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021