Wiceminister sportu: Pracujemy nad nową ustawą o sporcie

Odkąd weszła w życie obecna ustawa hazardowa środowisko sportowe chce ją naprawiać. Jak ministerstwo ustosunkowuje się do zmian na tej płaszczyźnie?

Nowelizacja rządowa ustawy hazardowej ma zrobić porządek z hazardem w Internecie i przywrócić dominującą pozycję Totalizatora Sportowego. My jesteśmy zobowiązani do likwidacji skutków hazardu i z naszej strony oczywiście uważamy, że trzeba z tym zrobić porządek.

Patrząc od strony sportowej uporządkowanie hazardu i likwidacja szarej strefy przyniesie efekty w postaci olbrzymich funduszy na infrastrukturę sportową, dodatkowe zajęcia dla uczniów oraz sport profesjonalny.  W tym roku mamy planowanych 740 milionów na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Po zmianach na rynku hazardowych liczymy, że te środki zwiększą się nawet o 100 proc. To byłby wzrost niesamowity. Dziś brakuje nam pieniędzy m.in. na profesjonalne kształcenie sportowe dzieci i młodzieży. Seniorzy są wybierani spośród dziesiątek i setek tysięcy młodych ludzi. Trzeba szkolić, ale podkreślam, profesjonalnie szkolić najpierw te masy młodzieży, żeby było później z czego wybierać najlepszych. To to jest podstawa funkcjonowania zawodowego sportu.

Ucywilizowanie hazardu i zapobiegnięcie wyciekaniu pieniędzy z tego biznesu za granice dałoby nam potężny zastrzyk finansowy na rozwój programów sportowych, które mogłyby objąć praktycznie cały kraj. To mogłaby być radyklana zmiana w finansowaniu sportu i w jakości szkolenia na każdym poziomie Trzeba to jak najszybciej zrobić, bo te pieniądze nam codziennie uciekają.

 

Cały wywiad: bialoczerwoni.com.pl

Krzysztof Prencina

Pasjonat rynku bukmacherskiego w Polsce i na świecie. W serwisie LegalnyBukmacher.com oprócz podstawowej wiedzy teoretycznej niezbędnej początkującym, podzielę się z Wami swoim doświadczeniem typera, praktyczna wiedza i przemyśleniami na temat działających firm bukmacherskich. Legalnych ale też i z szarej strefy. Adres mailowy: kontakt@legalnybukmacher.com

Share
Published by
Krzysztof Prencina

Recent Posts

„Lukas TV” kolejnym uczestnikiem pierwszej gali High League

Łukasz Wdowiak (0-0) kolejnym zawodnikiem w karcie walk pierwszej gali High League! 28 sierpnia w…

3 godziny ago

Powiększona PKO Bank Polski Ekstraklasa z transmisjami w nowych krajach

Po raz pierwszy od 23 lat Ekstraklasa S.A. będzie w sezonie 2021/22 prowadzić rozgrywki z…

6 godzin ago

2 gole przewagi w ESA zamykają Twój zakład w Superbet!

Wygraj zakład na Ekstraklasę bez względu na końcowy wynik! Nieważne jakim wynikiem zakończy się mecz!…

6 godzin ago

IO: 10 000 PLN za każdy medal od eWinner

Już dziś oficjalnie startują Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio! Oczy wszystkich kibiców w naszym kraju…

10 godzin ago

Wraca Ekstraklasa! Kto mistrzem, a kto spadnie w sezonie 2021/22?

Nowy sezon, nowe emocje! Już w piątek 23 lipca rusza sezon piłkarskiej Ekstraklasy. Tytułu bronią…

11 godzin ago

Ekstraklasowy bezpiecznik na I kolejkę 2021/22

Czas na wielki powrót! Już w dziś wraca najpiękniejsza, najwspanialsza, najukochańsza Ekstraklasa! Czeka nas wiele ciekawych…

24 godziny ago