Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Wiceminister sportu: Pracujemy nad nową ustawą o sporcie

Odkąd weszła w życie obecna ustawa hazardowa środowisko sportowe chce ją naprawiać. Jak ministerstwo ustosunkowuje się do zmian na tej płaszczyźnie?

Nowelizacja rządowa ustawy hazardowej ma zrobić porządek z hazardem w Internecie i przywrócić dominującą pozycję Totalizatora Sportowego. My jesteśmy zobowiązani do likwidacji skutków hazardu i z naszej strony oczywiście uważamy, że trzeba z tym zrobić porządek.

wiceminister-sportu-pracujemy-nad-nowa-ustawa-o-sporcie

Patrząc od strony sportowej uporządkowanie hazardu i likwidacja szarej strefy przyniesie efekty w postaci olbrzymich funduszy na infrastrukturę sportową, dodatkowe zajęcia dla uczniów oraz sport profesjonalny.  W tym roku mamy planowanych 740 milionów na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Po zmianach na rynku hazardowych liczymy, że te środki zwiększą się nawet o 100 proc. To byłby wzrost niesamowity. Dziś brakuje nam pieniędzy m.in. na profesjonalne kształcenie sportowe dzieci i młodzieży. Seniorzy są wybierani spośród dziesiątek i setek tysięcy młodych ludzi. Trzeba szkolić, ale podkreślam, profesjonalnie szkolić najpierw te masy młodzieży, żeby było później z czego wybierać najlepszych. To to jest podstawa funkcjonowania zawodowego sportu.

Ucywilizowanie hazardu i zapobiegnięcie wyciekaniu pieniędzy z tego biznesu za granice dałoby nam potężny zastrzyk finansowy na rozwój programów sportowych, które mogłyby objąć praktycznie cały kraj. To mogłaby być radyklana zmiana w finansowaniu sportu i w jakości szkolenia na każdym poziomie Trzeba to jak najszybciej zrobić, bo te pieniądze nam codziennie uciekają.

 

Cały wywiad: bialoczerwoni.com.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021