Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Po wejściu ustawy hazardowej mocno w dół Bet365, BetClic i Bet-at-home, w górę LVbet i Fortuna

Legalni bukmacherzy zyskują na popularności w internecie.

Potwierdza się to o czym pisaliśmy w ubiegłym miesiącu w artykule „Który legalny bukmacher jest najpopularniejszy?” Przypomnijmy: w lipcu br., po wejściu w życie nowelizacji ustawy hazardowej m.in. o blokowaniu nielegalnych stron służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą,

Od tego czasu mocno spadła odwiedzalność zagranicznych serwisów bukmacherskich. Duże wzrosty osiągnęły natomiast legalni bukmacherzy a w szczególności LVbet i Fortuna – zdecydowanie liderem jest Lotto.

Na mocy nowelizacji ustawy hazardowej od początku lipca dostawcy internetowi mają obowiązek blokowania dostępu do serwisów hazardowych działających bez zezwolenia polskiego ministra rozwoju i finansów. Resort finansów uruchomił rejestr takich domen, w którym jak dotąd zapisano ok. 900 adresów.

W lipcu zdecydowanie najpopularniejszą stroną hazardową było Lotto.pl – według badania Gemius/PBI zanotowało 3,5 mln realnych użytkowników, 84,19 mln odsłon oraz 20 minut i 48 sekund (20:48) średniego czasu korzystania przez odwiedzającego. W zestawieniu znalazły się jeszcze trzy serwisy z licencją w Polsce:

LVbet.pl (1,93 mln realnych użytkowników i 6,92 mln odsłn), eFortuna.pl (1,05 mln realnych użytkowników i 29,19 mln odsłon) i STS.pl (346 tys. użytkowników i 16,57 mln odsłon).

W tym ostatnim przeciętny użytkownik spędził aż godzinę i 24:32 minuty, co jest związane m.in. z tym, że na stronie można oglądać dużo transmisji sportowych. Na liście nadal są dwie globalne platformy: Bet365 (770,6 tys. użytkowników i 1,7 mln odsłon) oraz Bet-at-home (706,2 tys. użytkowników i 4,33 mln odsłon).

TOP serwisów hazardowych w lipcu 2017 r.

eFortuna.pl osiągnęła wzrost liczby użytkowników z 266,1 tys. do 1,05 mln oraz zasięgu z 1,06 do 3,95 proc. (czyli ponad 3,5-krotnie), przy minimalnym spadku liczby odsłon i dużym spadku średniego czasu korzystania przez odwiedzającego. STS.pl zyskał natomiast 0,25 pkt proc. zasięgu (to 23,6 proc. w górę) i 5,36 mln odsłon (47,9 proc. w górę).

Z kolei LVbet.pl miał rok wcześniej poniżej 50 tys. użytkowników, więc jego odwiedzalność nie została oszacowana w badaniu. Mało tego, witryna nie przekroczyła tego progu także w kwietniu, maju ani czerwcu br. Zatem z czerwca na lipiec jej liczba użytkowników wzrosła z poniżej 50 tys. do 1,93 mln.

Zaznaczmy, że lipiec ub.r. był nieco bogatszy wydarzenia sportowe (w pierwszej połowie miesiąca rozgrywano decydujące mecze Euro 2016) niż lipiec br., co może mieć wpływ na statystyki serwisów hazardowych.

Czytaj więcej na: wirtualnemedia.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021