Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

W przyszłym tygodniu projekt nowelizacji ustawy hazardowej w Komisji Sportu

Podczas planowanego na przyszły tydzień posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki poruszona zostanie tematyka ustawy hazardowej.

Projekt nowelizacji jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie, a także rozpoczęły się nad nim prace w Komisji Finansów Publicznych. Pierwsze posiedzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu.

 

Głównym tematem posiedzenie komisji sportu będzie „zaopiniowanie dla Komisji Finansów Publicznych rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw”.

Przypomnijmy, że Komisja zajmowała się tematyką ustawy z perspektywy organizacji sportowych już podczas zeszłorocznej nowelizacji. O potencjalnych zmianach w ustawie wypowiadał się w ostatnich miesiącach przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś (na zdjęciu).

przewodniczacy-komisji-kultury-fizycznej-sportu-i-turystyki-ireneusz-ras

Posiedzenie Komisji będzie również okazją do przedstawienia stanowiska w sprawie nowelizacji ustawy przez organizacje sportowe, które skłaniały się do pozytywnego zaopiniowania tzw. „modelu duńskiego” o czym świadczyło wspólne wystąpienie Jarosława Gowina wraz ze Zbigniewem Bońkiem i Andrzejem Kraśnickim.

Posiedzenie komisji sportu odbędzie się 19. października o godzinie 16:00.

Przypomnijmy, że wczoraj wiceminister finansów Wiesław Janczyk powiedział, że na tę chwilę KE nie ma uwag do ustawy hazardowej i spodziewa się, że ustawa zacznie obowiązywać od 1. stycznia 2017 roku.

Natomiast wicepremier Jarosław Gowin chce z ustawy hazardowej wyłączyć towarzyską grę w pokera, blokować pokerroomy bez licencji

e-playpoker.com

 

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021