Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

W pierwszym półroczu 2013 roku Fortuna przyjęła o 20,4 % więcej zakładów

Największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej, Fortuna Entertainment Group, w pierwszym półroczu 2013 roku przyjął zakłady w całkowitej kwocie 275,9 miliona EUR, a więc o 20,4 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. EBITDA spółki (tj. zysk operacyjny przed amortyzacją, odsetkami i podatkiem dochodowym od osób prawnych) wzrosła do 12,9 miliona EUR, a więc osiągnęła poziom o 27,4% wyższy niż w pierwszym półroczu 2012 roku.

Wpływ na wysokość przyjętych zakładów miały przede wszystkim zakłady on-line przez Internet i telefony komórkowe, szybko rosnące we wszystkich krajach, w których działa Fortuna. Przyjęte zakłady wzrosły, chociaż nie odbywa się żadna wielka impreza piłkarska na miarę ubiegłorocznych mistrzostw EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie.

·        Zysk netto wzrósł do 7,6 miliona EUR (+34,5 %)

·        EBITDA wzrosła do 12,9 miliona EUR (+27,4 %)

·        Poziom przyjętych zakładów osiągnął 275,9 miliona EUR (+20,4 %) 

·        Liczba aktywnych zarejestrowanych klientów wzrosła rok do roku o 27 %

Doskonałe wyniki grupy Fortuna w pierwszym półroczu tego roku potwierdzają wyraźne dwucyfrowe wzrosty wszystkich kluczowych wskaźników. Poziom przyjętych zakładów wzrósł rok do roku o 20,4 % i osiągnął wartość 275,9 miliona EUR, EBITDA grupy wyniosła 12,9 miliona EUR, co stanowi wzrost o 27,4 %, zysk netto grupy za pierwsze półrocze w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrósł o 34,5 % do 7,6 miliona EUR,“ poinformował Radim Haluza, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu spółki Fortuna Entertainment Group. „Cieszymy się bardzo przede wszystkim ze wzrostu liczby naszych klientów. Pozwoliło nam to utrzymać tendencję zapoczątkowaną w ubiegłym roku, chociaż nie odbywała się żadna wielka impreza piłkarska.Potencjał mistrzostw świata w Brazylii wraz z olimpiadą w Soczi powinien dodatkowo przyspieszyć wzrost w przyszłym roku“, dodaje Radim Haluza.

Wysokość zakładów przyjętych w segmencie sportowym za pierwsze półrocze 2013 roku wyniosła 268,4 miliona EUR, a więc o 22,5 % więcej niż w analogicznym okresie 2012 roku. Spółka odnotowała największy wzrost zakładów w Czechach i na Słowacji.

W pierwszej połowie 2013 roku wysokość wygranych brutto (różnica między przyjętymi zakładami a wypłaconymi wygranymi) osiągnęła wartość 57,4 miliona EUR, co w porównaniu z pierwszym półroczem 2012 roku stanowi wzrost o 4,1 %.Wygrane brutto z zakładów internetowych wzrosły w tym czasie do 24,3 miliona EUR, co oznacza wzrost o 37,0 %. Znaczny wzrost zakładów przez Internet zaobserwowano na wszystkich rynkach. Wygrane brutto z zakładów przyjętych w kolekturach w pierwszym półroczu 2013 wyniosły 29,4 miliona EUR, a więc o 9,3 % mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Spadek poziomu zakładów odnotowano w kolekturach w Czechach i w Polsce, natomiast na Słowacji wygrane brutto z zakładów wzajemnych utrzymały się rok do roku na tym samym poziomie.

EBITDA grupy Fortuna wyniosła 12,9 miliona EUR, a więc o 27,4 % więcej niż za pierwsze półrocze 2012 roku, głównie z powodu zminimalizowania strat w segmencie loterii. Z zakładów sportowych w ogólnej kwocie EBITDA pochodziło 13,2 miliona EUR, co oznaczało wzrost o 0,3 % rok do roku. EBITDA w segmencie loterii odnotowała niewielką stratę na poziomie 0,3 miliona EUR w porównaniu z ubiegłoroczną stratą 3 milionów w analogicznym okresie.Jest to wynik w pełni zgodny z planem na 2013 rok.

Zysk netto spółki w pierwszym półroczu wzrósł o 34,5 % do 7,6 miliona EUR, głównie dzięki dobrym wynikom operacyjnym oraz konsekwencji w zarządzaniu kosztami.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021