Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Ustawa o grach hazardowych – obowiązki banku i blokowanie płatności

1 lipca 2017 r. zaczęła obowiązywać nowa ustawa o grach hazardowych.

Jednym z podstawowych założeń ustawy jest zapobieganie w uczestnictwie w nielegalnych grach hazardowych. Ustawa hazardowa zobowiązuje banki  do blokowania płatności do operatorów usług hazardowych nie posiadających licencji Ministerstwa Finansów.

Komunikat o transakcjach hazardowych w Internecie – Bank Zachodni WBK SA

Bank Zachodni WBK SA. przypomina, że zgodnie z art. 29a ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 471) zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet przez podmioty, które nie posiadają wymaganego ustawą zezwolenia. Niedozwolone jest wykorzystywanie kart płatniczych oraz innych instrumentów bądź usług płatniczych oferowanych przez bank do dokonywania transakcji związanych z uczestnictwem w grach hazardowych niezgodnie z wyżej wymienioną ustawą.

Realizacja płatności w grach hazardowych w ING Bank Śląski

W związku z nowelizacją ustawy hazardowej, zaktualizowaliśmy Regulamin świadczenia usług systemu bankowości internetowej (obowiązującym od dnia 15.05.2017r.). Możemy odmówić realizacji płatności – tj. przelewy i płatności kartą, na rzecz uczestnictwa w grach hazardowych. Wyjątki stanowią sytuacje, gdy gra jest prowadzona zgodnie z ustawą o grach hazardowych.

Szczegółowy zapis znajduje się w Rozdziele F, par 9, pkt. 4 Regulaminu.

Treść komunikatu mBanku:

Od 1 lipca 2017 r. zacznie obowiązywać zmiana w ustawie o grach hazardowych. Oznacza to, że banki będą miały nowe obowiązki odnośnie działań zapobiegających uczestnictwu w nielegalnych grach hazardowych.

Według obowiązującego prawa, uczestnictwo w grach hazardowych przez internet jest zakazane, chyba że grę organizuje podmiot mający na to zezwolenie władz. Pełen wykaz zmian (jak np. ustanowienie monopolu państwa na automaty poza kasynami czy niektóre gry kasynowe dostępne przez internet) oraz podmiotów mogących organizować gry hazardowe można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów, np: http://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet

Po zmianach wykorzystywanie kart płatniczych lub innych usług płatniczych jak np. przelewów elektronicznych w związku z nielegalną grą hazardową jest niedozwolone, a bank ma obowiązek odmowy udostępnienia takiej usługi płatniczej. Wyjątkiem są gry, w których z godnie z prawem można uczestniczyć (czyli gry u zarejestrowanych podmiotów).

Komunikat banku PKO Bank Polski:

„PKO Bank Polski uprzejmie przypomina, że zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć internet. W związku z tym niedozwolone jest wykorzystywanie do dokonywania operacji związanych z działaniami, o których mowa we wskazanym przepisie – kart płatniczych wydawanych przez Bank oraz innych instrumentów bądź usług płatniczych Banku, m.in. przelewów”

Komunikat banku PeKaO SA

Opinia Tpay na temt nowej ustawy hazardowej:

„W naszej opinii ustanowione zmiany skutkować będą przeniesieniem się graczy z szarej strefy do operatorów legalnych. Cieszy nas to ponieważ Tpay.com od początku swojej działalności współpracuje tylko z podmiotami, które w pełni legalnie i z odpowiednią licencją zajmują się grami hazardowymi. Od 2012 roku, jako pierwszy operator płatności obsługiwaliśmy i dalej obsługujemy STS zakłady wzajemne, Fortuna zakłady bukmacherskie, Totolotek zakłady bukmacherskie i sportowe oraz Milenium zakłady bukmacherskie, a od 2016 roku także LV BET zakłady bukmacherskie. Z myślą o nich stworzyliśmy też dedykowany system płatności o nazwie SZKWał (System Zasileń Kont Wirtualnych), za co zostaliśmy nominowani do nagrody „Innowacja roku 2012″.” – komentuje Michał Komajda Key Account Manager Tpay.com.

 

Treść e-maila wysyłanego przez Skrill i Neteller do właścicieli domen znajdujących się na liście rejestru:

Jak Państwo wiecie, w ostatnim czasie nastąpiły zmiany w polskiej ustawie o grach hazardowych, które mają znaczący wpływ na operatorów gier hazardowych, dostawców usług internetowych a także dostawców usług płatniczych. Jedną z głównych zmian jest zabronione przekazywanie usług płatniczych na stronach wprowadzonych do nowoutworzonego rejestru domen zakazanych. To obostrzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2017 r. Po zapoznaniu się z rejestrem, znaleźliśmy w nim domeny należące lub zarządzane przez Państwa. W celu dostosowania się do nowego reżimu prawnego zmuszeni jesteśmy wprowadzić ograniczenie na Państwa koncie handlowym. Wprowadzone zmiany uniemożliwią klientom Skrill/Neteller przebywającym w Polsce przekazywanie Państwu środków. Będziemy jeszcze akceptować wypłaty środków na konta polskich rezydentów w przeciągu kolejnych dwóch tygodni. Proszę się upewnić, że usunęli Państwo portfele Skrill/Neteller jako opcję depozytową dla polskich klientów z Państwa strony a także wszelkie reklamy i banery. Zmiana ta będzie dotyczyć wyłącznie transakcji związanych z rezydentami zamieszkującymi w Polsce. Zapewniamy, że w pozostałym zakresie Państwa konto jest aktywne i w pełni funkcjonalne.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021