Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Ustawa hazardowa: Wspólne szkolenia i akcje Służby Celno-Skarbowej i dzielnicowych

„Wynajmujesz? Ryzykujesz 100 000 złotych kary”

W poniedziałek (10.04) funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic spotkali się z dzielnicowymi z województwa śląskiego. Tematem spotkania była nowelizacja ustawy o grach hazardowych.

1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary – 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

Od 1 kwietnia Służba Celno-Skarbowa, działająca w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej, w całym kraju przy wsparciu policjantów przeprowadziła akcję kontroli miejsc, w których istniało podejrzenie urządzania nielegalnych gier na automatach. Każdego dnia w akcji „Wynajmujesz? Ryzykujesz 100 000 złotych kary” uczestniczyło 260 funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i 80 policjantów. W ciągu kilku pierwszych dni operacji mundurowi sprawdzili ponad 3 tys. miejsc, w których wcześniej identyfikowano nielegalne gry na automatach. Do magazynów Służby Celno-Skarbowej trafiło 450 automatów do gier, na których urządzane były gry hazardowe wbrew obowiązującym regulacjom.

W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyło ponad 80 dzielnicowych z całego województwa śląskiego. Znajomość znowelizowanych przepisów pozwoli dzielnicowym na skuteczne wsparcie w zakresie rozpoznawania, wykrywania i zwalczania nielegalnego hazardu. Dzielnicowi dysponują dokładnym rozpoznaniem przydzielonego rejonu służbowego, zarówno w zakresie osób, terenu oraz zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan porządku i bezpieczeństwa publicznego. Bieżąca współpraca, w zakresie informowania jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej o przypadkach zlokalizowania miejsc z nielegalnym hazardem, pozwoli na podjęcie skutecznej walki z szarą strefą gier hazardowych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

 

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021