Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

TVP Sport wkrótce pojawi się pod adresem TVPsport.pl

TVP Sport powstał w 2006 roku. Nikt wtedy nie pomyślał o tym, żeby zarezerwować domenę tvpsport.pl ! Z tego też powodu serwis sportowy Telewizji Polskiej znajduje się pod trudnym adresem sport.tvp.pl . Po latach walki o domenę, udało się TVP w końcu odzyskać prawidłowy adres.

Dotychczasowy abonent domeny tvpsport.pl zarejestrował ten adres internetowy 3 lipca 2007 roku. Na początku 2009 roku właściciel adresu internetowego tvpsport.pl korzystał ze spornej domeny, za pośrednictwem której prowadził działalność online. Na stronie tej umieszczony był duży baner reklamowy o tematyce sportowej (piłka nożna) z napisem „najlepszy kanał sportowy w Polsce” na której znajdywały się znaki słowno-graficzne „TVP SPORT” a także informacje „Jak odbierać TVP Sport”, „Program TVP Sport” oraz „TVP Sport-Magazyn 4-4-2”
O ile istnieją podstawy do uznania, że znak towarowy „TVP” jest znakiem renomowanym, zdaniem Sądu brak wystarczających dowodów na to, że także znak towarowy „TVP SPORT” posiada renomę.

Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekominukacji w Warszawie stwierdził, że w wyniku rejestracji i używania domeny tvpsport.pl pozwany naruszył prawa „Telewizji Polskiej”, jednak w pozostałym zakresie powództwo oddalił.

Sprawa dotyczyła domeny tvpsport.pl, w której abonent, prowadzący między innymi działalność w zakresie instalacji i konserwacji sprzętu radiowotelewizyjnego, wykorzystywał strony internetowe w spornej domenie do reklamowania swoich usług, umieszczając dodatkowo
na nich znaki towarowe uprawnionego

Źródło: Wyrok Sądu Polubownego Sygn. akt. 06/09/PA

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021