Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Transmisje ze spotkań Ekstraklasy na stronach zakładów bukmacherskich?

Najnowsze doniesienia ze świata sportu, mówią o tym, iż spółka Ekstraklasa S.A przeprowadziła już rozmowy z legalnymi zakładami bukmacherskimi, które dotyczyły praw do transmisji meczów piłkarskiej Ekstraklasy. Władze Ekstraklasy odbyły właśnie spotkania z różnymi firmami bukmacherskimi. Rozmowy dotyczył przedstawienia oferty na zakup praw autorskich, które umożliwiałyby transmisje meczów Ekstraklasy na stronach internetowych, w naziemnych punktach sprzedaży oraz na urządzeniach mobilnych, takich jak telefon, czy tablet. Oferta ta kierowana jest do firm, które mają zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej. 

Szczegóły spotkania Ekstraklasy z bukmacherami

Jak już wcześniej napisaliśmy, NC+ i Ekstraklasa spotkały się w celu omówienia szczegółów dotyczących wykupu możliwości transmitowania meczów Ekstraklasy i pokazywania ich wyłącznie w ograniczonym zakresie z pomocą oficjalnych platform bukmacherów oraz w punktach stacjonarnych, w których prowadzone są zakłady. Ekstraklasa S.A po zamknięciu etapu sprzedaży krajowych praw telewizyjnych przechodzi do drugiego etapu tak zwanych sprzedaży krajowych. To wspólny projekt wraz z grupą nc, czyli głównym nadawcą telewizyjnym już od 1995 roku. Władze obu przedsiębiorstw postanowili więc spotkać się w celu ustalenia szczegółów jeszcze przed startem ,,betting rights”. Przedstawiona została wstępna koncepcja pakietyzacji oraz prawne obostrzenia, którym oczywiście podlega eksploatacja wszelkich praw bukmacherskich. Na polskim rynku tylko bukmacherzy: Fortuna, STS i forBET posiadają transmisje sportowe w ofercie dla swoich klientów. Być może w najbliższym czasie legalni bukmacherzy jak LV Bet, Etoto, PZBuk czy Totolotek również zapewnią transmisje z naszej ligi.

Co ciekawe, propozycja nc+ obejmuje nie tylko pakiety objęte wyłącznością, ale również wyłączność w ramach serwisów bukmacherskich. Ostateczne decyzje mają zapaść jednak po dokładniejszych rozmowach obu spółek. Prezes Ekstraklasy, czyli Marcin Animucki zabrał głos w sprawie, twierdząc, że konstruowane pakiety pod proces sprzedaży na prawa mediowe, będzie stworzony tak, aby nie ograniczać się wyłącznie do telewizji. Skonstruowana oferta powędrowała do poszczególnych bukmacherów i obecnie toczone są rozmowy na ten temat. Prezes Ekstraklasy zauważył rosnące zainteresowanie na pakiety. Nie ukrywa, że współpracownicy liczą na dodatkowe przychody dla klubów, by został podniesiony poziom sportowy.

Jakie są zasady korzystania z sygnału?

We wszelkich procesach zakupu krajowych praw bukmacherskich, będzie mogła wziąć jedynie spółka, która prowadzi swoją działalność na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Taka firma musi również działać pod patronatem Ministra Finansów, który udzielił jej stosownego pozwolenia. Oto zasady korzystania z sygnału: Korzystanie z sygnału może odbywać się wyłącznie na oficjalnej platformie internetowej, służącej oczywiście do przyjmowania zakładów bukmacherskich, dla zarejestrowanych wcześniej użytkowników, którzy posiadają aktywny zakład na mecz w różnego rodzaju rozgrywkach. W przypadku stacjonarnych punktów sygnał może być odbierany w oficjalnych lokalach zarówno bukmacherskich, jak i detalicznych, które obsługują zakłady bukmacherskie. Jeżeli dany klient będzie chciał obejrzeć mecze ekstraklasy na urządzeniu mobilnym, będzie musiał mieć zakład na dowolne rozgrywki w trakcie rozpoczęcia meczu.

Jakie będą ograniczenia?

Niestety ograniczenia będą dotyczyły playera, a w zasadzie jego rozmiarów na platformie internetowej oraz w aplikacji. Na komputerach rozmiar nie przekroczy niestety 1/3 pełnego ekranu, co może stanowić pewne utrudnienia. Na tabletach rozmiar nie przekroczy połowy ekranu (przy założeniu, że tablet ma 10 cali). Nie ma natomiast żadnych ograniczeń w przypadku playera na telefonie komórkowym. Na tym urządzeniu fani będą mogli cieszyć się pełnym rozmiarem piłkarskich rozgrywek. Przekątna ekranu telefonu nie może przekraczać jednak 5 cali, aby ten warunek został spełniony. W celu ochrony nadawców telewizyjnych Ekstraklasy, czyli TVP oraz platformy nc+, które dokonały wykupu praw autorskich na kolejne sezony, bukmacherzy będą korzystali z nieco obniżonej jakości sygnału (około 640kB na sekundę oraz bez komentarza).

Nie można zapomnieć również o tym, że sygnał będzie zabezpieczany najlepszymi programami antypirackimi. W skrócie można powiedzieć, że na 296 meczów składać się będzie aż 37 kolejek. Jesienią będzie ich 20, natomiast wiosną 17. Warto wspomnieć również o tym, że od sezonu 2019/2020 ograniczone będzie również wszelkie rozgrywanie spotkań w poniedziałki. Do tej pory było to absolutnym standardem. Za Ekstraklasą jest już etap spotkań z przedstawicielami poszczególnych firm bukmacherskich. Teraz wspólnie z nc+ spółka będzie decydowała o kształcie wszelkich pakietów oraz o sposobie prowadzenia procesu sprzedaży praw wszelkim firmom bukmacherskim. Wszelkie rozmowy i procesy ustalania szczegółów mają się zamknąć do 30 kwietnia tego roku. Obie spółki nie wykluczają jednak, że proces sprzedaży może zostać nierozstrzygnięty. Stanie się tak w przypadku braku uzyskania minimalnej kwoty minimalnej.

Czy mecze Ekstraklasy to magnes na klientów firm bukmacherskich?

Pomysły dotyczące pokazania wydarzeń Ekstraklasy w lokalach bukmacherskich oraz na platformach internetowych wydaje się niemal doskonały dla wszystkich stron, które zainteresowane są dodatkowymi zyskami oraz poszerzeniem swojej oferty. Bukmacherzy bez wątpienia zyskają dodatkowych klientów, którzy zainteresowani będą ofertą tego typu, a Ekstraklasa zyska na tym równie dużo. Warto wspomnieć, że Ekstraklasa to jedna z najchętniej obstawianych lig piłkarskich. Dostęp do przekazu z meczów nakręciłby tę sławę jeszcze bardziej. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę rozgrywki live. Polska scena bukmacherska nieustannie robi się coraz bardziej ciasna.

Coraz większa liczba zagranicznych bukmacherów stara się o uzyskanie licencji Ministra Finansów, aby prowadzić swoją ofertę na terytorium Polski w sposób legalny i korzystny. Na scenie pojawia się również wiele nowych zakładów bukmacherskich, a Ministerstwo Finansów nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w kwestii przydzielania licencji. Tak naprawę transmisje Ekstraklasy to jeden z pomysłów wyróżnienia się na polskim rynku bukmacherskich. To doskonała okazja dla nowych graczy na rynku, aby zaskoczyć ludzi ofertą. Nie można zapomnieć, że znane i cenione zakłady bukmacherskie, takie jak Fortuna, czy STS, streaming w swojej ofercie mają od dłuższego czasu i nie dopuszczą do tego, aby dać się wyeliminować z rynku nowicjuszom. Jak dotąd obstawianie na żywo możliwe było wyłącznie przez STS, Fortunę i Forbet. Inni operatorzy nie zgodzili się na to rozwiązanie ze względu na wysokie koszty. Ekstraklasa i zakłady na smartfonie? Brzmi niezwykle obiecująco.

Ile może zarobić Ekstraklasa? Czy bukmacherzy będą w ogóle zainteresowani?

Tak naprawdę cały pomysł nie pochodzi od Ekstraklasy, ale także ze strony nc+. To ta platforma w większości pokazuje polską ligę. W przypadku takich rozwiązań nie pozostaje nic innego, niż wspólne działanie na korzystać obu stron i oczywiście graczy. Niektórzy mówią jednak, że nc+ straci najwięcej. Ekstraklasa ma ogłosić przetarg, w którym dani bukmacherzy będą mogli pokazywać mecze zupełne tak, jak w przypadku innych lig. Mecze nie będą pokazywane w najwyższej jakości, tak jak było to omówione wyżej. Będą ograniczenia co do jakości okna, jednak dla najwierniejszych fanów nie będzie stanowiło to problemu. Nie będzie tutaj żadnej rewolucji. Nie jest jednak prawdą to, że jedna z firm zdecydowała się na takie posunięcie już jakiś czas temu. Żadna osoba nie wie jeszcze dokładnie, jakie treści będą pokazywane i jakie firmy będą miały prawo do ich upubliczniania. Ekstraklasa według prognoz ustaliła, że zysk będzie wynosiło około 10 milionów złotych. Eksperci twierdzą jednak, że bardziej realną kwotą jest 7-8 milionów. Opłata nie będzie jednak polegała wyłącznie na stałej kwocie, ale możliwe, że również na kwocie od obrotu.

Dostęp do transmisji według pogłosek ma być ograniczony do osób, które pozostają wiernymi i aktywnymi graczami. Takie zadanie według Ekstraklasy i nc+ będzie miało za zadanie ograniczyć liczbę osób, które będą oglądały rozgrywki za darmo. Nieznane są również zyski na linii nc+ i ESA. Jak dotąd wiadomo, że bukmacherzy proszeni są na rozmowę w celu ustalenia szczegółów. Dalsze informacje będą udostępniane wkrótce, kiedy zapadną kluczowe decyzje i ustalenia. Tak naprawdę szczególne brawa należą się Ekstraklasie, która z roku na rok stara się mnożyć swoje przychody. Można powiedzieć, że branża zakładów bukmacherskich doskonale do tego pasuje. W tym momencie ESA musi zebrać wszelkie opinie ze środowiska bukmacherskiego, po czym uwzględnić wszystkie, nawet najmniejsze uwagi, aby znaleźć złoty środek i dokonać dobrych decyzji. Kolejną kwestią są względy techniczne, jednak te ustalone będą w dalszym etapie postępowania.

 Czy to dobry pomysł?

Wiele osób uważa, że wprowadzenie takich rozwiązań przez nc+ i Ekstraklasę mogłoby wstrząsnąć światem bukmacherskim. Inne osoby uważają jednak, że to dobry pomysł, jednak pod warunkiem, że wspierany będzie polski przemysł bukmacherski. Niestety wielu zagranicznych graczy chce zawładnąć rynkiem bukmacherskim w Polsce, wiedząc, jaką popularność mają w kraju. Warto podkreślić, że z oferty korzystać mogą jedynie zarejestrowani bukmacherzy. Tylko tacy będą mogli pokazywać transmisje piłki nożnej w lokalach bukmacherskich oraz detalicznych. Podsumowując, jest to wspólny projekt Ekstraklasy i platformy nc+ po to, by połączyć swoje siły i zyskać nie tylko nowych zwolenników, ale również niesamowite przychody. Co ciekawe obie te spółki dążą do tego, aby poszerzać swoje zasięgi i zadowalać swoich klientów. Jak wiadomo, fanów piłki nożnej nie brakuje, dlatego takie połączenie mogłoby okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Internauci korzystające z oferty zakładów bukmacherskich lub śledzący Ekstraklasę podchodzą do tego temu z niebywałym entuzjazmem. Twierdzą, że gdyby współpraca nc+, Ekstraklasy i bukmacherów wystartowała, korzystaliby z oferty. Wszelkie prace związane z ustalaniem szczegółów oraz rozmowy z zakładami bukmacherskimi mają trwać do końca kwietnia. Oczywiście jest to szacowany czas, gdyż proces dogrywania szczegółów może nieco się przeciągnąć. Streaming wydarzeń sportowych, o który chodzi w tej współpracy, jest przydatny w szczególności w przypadku zakładów live, które uwielbiają fani zakładów bukmacherskich oraz wydarzeń sportowych. To nie lada gratka dla fanów piłki i aktywnych uczestników w zakładach sportowych!

 Co warto wiedzieć o Ekstraklasie?

Zanim poznamy szzegóły współpracy nc+ i Ekstraklasy, warto przybliżyć nieco bardziej formę ich działalności osobom, które nie śledzą na bieżąco rozgrywek sportowych lub dopiero wchodzą w świat zakładów bukmacherskich i transmisji na żywo. Ekstraklasa to najwyższa w hierarchii ligowych męskich rozgrywek piłkarskich na terenie Polski. Jest to jednocześnie największy szczebel piłkarski w kraju. Rozgrywki Ekstraklasy śledzą miliony widzów i fanów. Rozpoczęcie nowych sezonów Ekstraklasy budzi wiele emocji. Można powiedzieć, że rośnie ona w siłę, biorąc pod uwagę liczbę zawodników, którzy wyjeżdżają za granicę pracować za godne pieniądze.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021