Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Totalizator Sportowy ponownie Partnerem Strategicznym Tour de Pologne

Należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO po raz kolejny została Partnerem Strategicznym jednego z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wyścigów kolarskich. Tegoroczny Tour de Pologne nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i będzie rozgrywany jako „Wyścig Pokoleń”.

Jak podkreśliła, Aida Bella – Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego, Tour de Pologne jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych, którego znaczenia dla kolejnych pokoleń miłośników kolarstwa nie sposób wyliczyć. – Przy tak niezwykłym projekcie nie mogło zabraknąć Totalizatora Sportowego i jego marki LOTTO. Jestem pewna, że nasza obecność uskrzydli wszystkich startujących i pozwoli im osiągnąć znakomite wyniki – dodała.

Podczas wyścigu kolarze będą walczyć także o niebieską koszulkę i zwycięstwo w klasyfikacji „Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO”.

76. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1 060 kilometrów zakończą wyścig w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wyścig rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie, a zakończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Transmisje na antenach Telewizji Polskiej.
Licząca 1060 km trasa w dużym stopniu pokrywa się z ubiegłoroczną. Rywalizacja zaliczana do prestiżowego cyklu World Tour UCI rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia etapem długości 136 km ze startem i metą w Krakowie.

W kolejnych dniach kolarze będą finiszować w Katowicach, Zabrzu, na górze Kocierz w Beskidzie Małym, w Bielsku-Białej, Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie wyścig zakończy się po raz trzeci.

76. Tour de Pologne (1060 km):
1. Kraków – Kraków (136 km)
2. Tarnowskie Góry – Katowice (153)
3. Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze (157)
4. Jaworzno – Kocierz (173)
5. Kopalnia soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała (154)
6. Zakopane – Zakopane (150)
7. Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (132)

Tegoroczny TdP został nazwany „wyścigiem pokoleń”. Organizatorzy w ten sposób chcą upamiętnić 100. rocznicę powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W ubiegłym roku polscy kibice mogli przeżywać znakomite występy Michała Kwiatkowskiego, który triumfował w klasyfikacji generalnej.

Wciąż nie wiadomo, czy mistrz świata z 2014 roku weźmie udział w tegorocznym wyścigu. Na pewno zobaczymy zwycięzcę 71. TdP Rafała Majkę oraz jego partnerów z Bora-Hansgrohe Pawła Poljańskiego oraz Macieja Bodnara.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021