Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Sponsoring sportowy: dużą aktywność zakładów bukmacherskich forBET

Firma bukmacherska forBET od dłuższego czasu wykazuje dużą aktywność na rynku.

W najnowszym wywiadzie na portalu SportMarketing.pl rozmowa z Piotrem Sienkiewiczem, dyrektorem ds. marketingu. foBET

Piotr Sienkiewicz – Dyrektor ds. Marketingu FORBET

Na początku roku, po kolejnej informacji o sponsoringu w piłce nożnej, pytaliśmy „kiedy przyjdzie czas na Ekstraklasę”. W końcu przyszedł. Śląsk to dobry wybór?

– Śląsk to zdecydowanie optymalny wybór. Zostaliśmy sponsorem głównym klubu z tradycjami, z dużego miasta, który dysponuje fantastycznym stadionem. Co jednak jeszcze istotniejsze to bardzo nam się podoba projekt sportowy jaki w tym sezonie jest realizowany we Wrocławiu. Śląsk zrobił kilka bardzo interesujących transferów, sprowadził zawodników sprawdzonych w realiach naszej Ekstraklasy i liczymy na to, że przełoży się to na dobry wynik sportowy. Osobiście uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy razem ze Śląskiem awansowali do europejskich pucharów. (…)

Lato w Waszym wykonaniu było gorące. Czy wspieranie PlusLigi było zamierzonym badaniem siatkarskiego rynku przed „wejściem” w PGE Skrę?

– Nie chodziło nam o badanie rynku przed wejściem w konkretny klub, a bardziej o otwarcie się na zupełnie nowy segment kibiców. Rok temu decydując się na współpracę z PlusLigą zrobiliśmy pionierski krok, bowiem jako pierwszy polski bukmacher tak mocno zainwestowaliśmy w rodzimą siatkówkę. Był to świetny ruch, który postanowiliśmy w tym roku kontynuować poprzez ścisłą współpracę z jednym z najbardziej utytułowanych, polskich klubów, czyli PGE Skrą Bełchatów.

Dopiero od niedawna firmy bukmacherskie zaczęły angażować się na poważnie w siatkówkę. Z czego to wynika?

– My na siatkówkę postawiliśmy w zasadzie od razu. Odkąd tylko zaczęliśmy funkcjonować wiedzieliśmy, że chcemy być obecni w siatkówce. W Polsce jest to niezwykle popularny sport, który dodatkowo ma świetny wizerunek. Na trybunach pojawiają się całe rodziny, a kibice na każdym meczu świetnie się bawią. Mam wrażenie, że inne firmy dopiero po naszej umowie z Plus Ligą zauważyły, że można inwestować w siatkówkę. Dlaczego nie robiły tego wcześniej to już pytanie do nich.

W większości umów stosujecie zapis, iż pewien zakres wsparcia zależny jest od zaangażowania kibiców określonego klubu w Waszych zakładach. Sprawdza się ten model? Zwiększa się „ruch”?

– Tak, uważamy, że to bardzo dobry model współpracy. Dzięki temu kluby, z którymi współpracujemy aktywnie działają na rzecz realizacji naszej umowy. My również staramy się organizować akcje promocyjne dla kibiców czy specjalne Fan Zony forBET przy okazji ciekawszych wydarzeń. Zależy nam na tym, żebyśmy mieli możliwość jak najlepszej integracji z kibicami poszczególnych drużyn, które sponsorujemy.

Angażujecie się w sport w niższych ligach. Dlaczego jest to dla Was opłacalne?

– Jak już mówiłem wcześniej oprócz samego wyniku sportowego dla nas duże znaczenie ma także identyfikacja kibiców ze swoim klubem. Z naszego punktu widzenia mniejsze znaczenie ma to czy klub gra w wyższej klasie rozgrywkowej, liczy się to czy stoją za nim kibice. Dlatego bardzo chwalimy sobie współpracę z klubami z niższych lig, które mają grono oddanych kibiców jak: Radomiak Radom, ŁKS Łódź czy Motor Lublin.

Czytaj więcej na stronie sportmatketing.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021