Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Rejestr zakazanych domen hazardowych poruszył rynek

Siedem firm stara się o licencję na hazard w sieci.

Już siedem – bo choć w wykazie nielegalnych serwisów znajduje się ponad 750 adresów, to do wejścia nowej ustawy nie było chętnych z zagranicy do zalegalizowania działalności.

Nasze informacje potwierdziło Ministerstwo Finansów.

„O udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet ubiega się obecnie siedem podmiotów. Trzy z nich to podmioty mające siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, a pozostałe to podmioty z siedzibą w Polsce” – odpisało.

Na rynku hazardowym od uruchomienia 1 lipca Rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą (prowadzi go właśnie resort finansów) coraz głośniej mówi się o nagłym zainteresowaniu zagranicznych podmiotów zalegalizowaniem działalności w Polsce.

Tych siedmiu bukmacherów, z czego trzech zagranicznych (z nieoficjalnych informacji wynika, że są to Bwin, Superbet i Unibet), to spora zmiana, bo obecnie licencje legalnybukmacher.com na organizację zakładów wzajemnych przez internet mają tylko STS, Fortuna, Milenium, LVBet, E-toto i Forbet. I to mają takie licencje od wielu lat. Po latach zastoju i braku chętnych do zalegalizowania swojego biznesu na polskim rynku lista e-bukmacherów może się więc nawet podwoić.

 Mniejsi gracze, czyli LV Bet, E-toto i Forbet, zaczęli bardzo aktywnie starać się o przejęcie rynku. Wiedzą doskonale, że mają na to szansę tylko teraz, przed potencjalnym zalegalizowaniem większych firm z zagranicy. Te, jeżeli dostaną koncesję, będą miały spore budżety na odbudowanie swojej pozycji – ocenia pracownik bukmachera.

Teraz, po masowym wycofywaniu się z polskiego rynku, zaczęły się wnioski o licencje. Jako że pierwsze złożono jeszcze w lutym i marcu, to Ministerstwo Finansów w ich przypadku decyzje może wydać już w sierpniu.

To jednak nie tyle sama ustawa i rejestr zakazanych domen, który oficjalnie ruszył 1 lipca, skłoniły bukmacherów do tak zdecydowanych kroków. Decydujące okazało się to, że zagraniczne firmy przestraszyły się wspomnianych konsekwencji za granicą. Rolę odegrały też posunięcia firmy Skrill, której teoretycznie ustawa hazardowa nie dotyka.

– To jedna z najpopularniejszych metod transferowania pieniędzy do zagranicznych kasyn, bukmacherów i serwisów pokerowych. Gracze korzystają też z klasycznych kart kredytowych, ale pośrednictwo w takich przelewach jest wygodniejsze – tłumaczy jeden z pracowników serwisów hazardowych.

– Kiedy więc po wejściu w życie rejestru domen niedozwolonych okazało się, że większość z nich obsługuje właśnie Skrill, jego szefowie, by nie mieć kłopotów na rodzimym rynku, zaczęli zawiadamiać kolejne serwisy, że wycofują się z ich obsługi w Polsce. I to okazało się być faktyczną blokadą e-hazardu – dodaje nasz rozmówca.

 

Całość więcej na stronie: biznes.gazetaprawna.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021