Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Rejestr Stron Zakazanych i Blokowanych – dyskusja w Radio Szczecin [mp3]

O skutkach rejestru nielegalnych stron hazardowych w audycji „Radio Szczecin na Wieczór” rozmawiali: Tomasz Lam z firmy Warc Net w Szczecinie, Łukasz Czucharski, ekspert ds. prawa podatkowego (Komitet Podatkowy Pracodawców RP), Łukasz Borkowski ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich oraz Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje, popularyzator pokera w Polsce.

Od soboty dostawcy internetu mają obowiązek blokować między innymi internetowe kasyna, firmy bukmacherskie czy poker roomy zarejestrowane poza granicami kraju.

Ustawa hazardowa wprowadzająca w Polsce cenzurę internetu weszła w życie 1 kwietnia, ale dopiero od minionej soboty (1 lipca) operatorzy muszą blokować strony, które znalazły się w jawnym Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą (https://hazard.mf.gov.pl/). Obecnie w rejestrze są 482 domeny.

To w ramach ustawy hazardowej. Na razie wykaz Ministerstwa Finansów liczy niecałe 500 pozycji. Jego skuteczność w wątpliwość poddawał lider zespołu „Ich Troje” i popularyzator pokera w Polsce Michał Wiśniewski.

– Osoba grająca, która będzie chciała rzeczywiście zagrać, znajdzie sposób na to, żeby być niewidoczną w sieci – powiedział Michał Wiśniewski.

– Wykaz będzie zapewne skutkował zwiększeniem świadomości prawnej wśród graczy – oceniał ekspert ds. prawa podatkowego Łukasz Czucharski. – Nawet jeżeli łatwo jest obejść zabezpieczenia, to ciężko będzie osobom, które zostaną wykryte przez odpowiednie służby wytłumaczyć się tym, że nie miały świadomości, że łamią prawo.

Jednym ze skutków ustawy jest rozkwit firm działających legalnie w branży hazardowej.Ruch jest coraz większy, liczba rejestrowanych użytkowników również rośnie. Zmiany w legislacji przyniosły wzrost zainteresowania wśród tych bukmacherów, którzy posiadają licencje Ministerstwa Finansów.

Celem ustawy w tym wprowadzenia rejestru stron zakazanych jest zwiększenie wpływów z podatków. Firmy z branży hazardowej, które korzystają z zagranicznych serwerów unikają ich płacenia w Polsce. Internetowym operatorom, którzy nie zastosują się do blokowania poszczególnych stron z wykazu Ministerstwa Finansów grozi kara finansowa do 500 tysięcy złotych.

 – Posłuchaj całej rozmowy.

 – Na razie wykaz Ministerstwa Finansów liczy około 500 pozycji. Jego skuteczność w wątpliwość poddawał lider zespołu „Ich Troje” i popularyzator pokera w Polsce Michał Wiśniewski.

 – Wykaz będzie zapewne skutkował zwiększeniem świadomości prawnej wśród graczy – oceniał ekspert ds. prawa podatkowego Łukasz Czucharski.

 – Jednym ze skutków ustawy jest rozkwit firm działających legalnie w branży hazardowej – mówił Łukasz Borkowski ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

Żródło: RadioSzczecin.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021