Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Rejestr Domen Hazardowych Niezgodnie z Ustawą dziurawy jak szwajcarski ser

Zmieniają nazwy domen, aby ominąć blokadę.

Choć wykaz stron oferujących nielegalnie hazard w internecie jest coraz większy, to i tak wciąż można bez problemów obstawiać u niezarejestrowanych bukmacherów w e-kasynach i grać w pokera online.

1303 – to liczba adresów WWW figurujących w uruchomionym niemal pół roku temu Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Stworzenie tego wykazu było jednym z głównych pomysłów na rozprawienie się z nielegalnym hazardem. Na jego podstawie operatorzy telekomunikacyjni są zobowiązani w ciągu 48 godzin od pojawienia się nowego adresu zablokować do niego dostęp.

dziurawy jak szwajcarski ser

Ale jak się okazuje, choć rejestr jest coraz obszerniejszy, to nie zapewnia całkowitej blokady nielegalnego hazardu.

Regularnie dosyłamy Ministerstwu Finansów kolejne adresy, które wciąż swobodnie funkcjonują w sieci. Do tej pory zawiadomiliśmy tak o ok. 200 hazardowych stronach – mówi nam Łukasz Borkowski ze stowarzyszenia Graj Legalnie, które zrzesza firmy bukmacherskie mające w Polsce licencję na oferowanie hazardu.

 

Ale tylko część z nich została uwzględniona już w wykazie. Dlaczego ta część, a inne nie, nie wiemy. Nie wiemy też, czy MF ma jakikolwiek wypracowany schemat działania, jak często dokonuje kontroli, czy nie ma przypadkiem kolejnych niezablokowanych adresów, jak często wpisuje nowe do rejestru – dodaje Borkowski i podsyła nam listę kilkunastu stron hazardowych, wciąż swobodnie działających, choć bukmacherzy dawali znać MF, że łamią one prawo.

 

Na liście są takie adresy, jak www,betclic,bet, www,betonline,ag czy www,bestbet,com. Od miesięcy też swobodnie działa u nas największy serwis z pokerem online, czyli PokerStars. Wystarczyło, że do nazwy domeny właściciel dopisał 01 i już można obstawiać podczas wirtualnej gry.

Całość czytaj na: gazetaprawna.pl

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021