Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Radio Maryja: Blokada niezarejestrowanych domen hazardowych

Dostawcy Internetu mają od wczoraj obowiązek blokować dostęp do niezarejestrowanych w Polsce domen hazardowych. To jedno z założeń przepisów ustawy o grach hazardowych, które wchodzą w życie.

Uchwalone pod koniec ub. roku regulacje wprowadzają także rejestr domen zakazanych, do których dostęp – z mocy prawa – będzie zablokowany. W momencie wejścia na zakazaną domenę, gracz ujrzy odpowiedni komunikat dotyczący m.in. odpowiedzialności karno-skarbowej za ewentualne uczestnictwo w nielegalnej grze.
Nowe przepisy mają na celu ograniczenie szarej strefy, większą ochronę graczy i zwiększenie dochodów budżetu państwa.

Poseł Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej komisji Finansów Publicznych podkreślił, że często za gry hazardowe odpowiedzialne były grupy przestępcze, dlatego konieczna jest większa kontrola państwa nad tym obszarem.

– Te niezarejestrowane, czy zagraniczne domeny internetowe służące do hazardu online po porostu nie płaciły żadnych podatków, opłat i można powiedzieć, że znacząco uszczuplały dochody, to jedna z ważnych dziedzin wpływów do budżetu każdego państwa. Dlatego należało to w sposób dość rygorystyczny uregulować. Oczywiście trzeba będzie sprawdzić jak będzie to wychodzić w działaniu, czy nie trzeba będzie jeszcze szukać jakiś uszczelniających dodatkowych rozwiązań, ale wydaje się, że hazard nie jest jakąś pierwszą potrzebą życiową, w związku z tym jeśli ktoś prowadzi tego typu działalność to powinien oczywiście ponosić obciążenia na rzecz budżetu państwa, społeczeństwa – mówił poseł Janusz Szewczak

Zasadnicza część nowelizacji ustawy o grach hazardowych, która gruntownie zmieniła ustawę z 2009 roku oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach, weszła w życie 1 kwietnia br. Dzięki nowelizacji, resort finansów spodziewa się docelowo wpływów do budżetu w wysokości ok. 1,5 mld zł rocznie.

Źródło: Radio Maryja

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021