Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Quo Vadis hazardzie w Polsce?

1 kwietnia 2017 roku weszła w życie nowelizacja ustawy hazardowej, której nadrzędnym celem jest ograniczenie występującej na szeroką skalę szarej strefy oraz ochrona samych graczy, którzy często popadają w uzależnienie od hazardu.

 

POKER

W dalszym ciągu gra w pokera ze znajomymi na pieniądze bez dokonania stosownego zgłoszenia jest w praktyce nielegalna, oczywiście otwarta pozostaje kwestia skutecznego egzekwowania przez Państwo nałożonego zakazu. Jeżeli chodzi natomiast o turnieje pokera to oprócz kasyn, będą je mogły zorganizować także podmioty nie posiadające koncesji na prowadzenia kasyna jeżeli wygraną z turnieju będą nagrody rzeczowe, o wartości poniżej 2000 zł.

ODPOWIEDZIALNA GRA – REGULAMIN

Podmiot wykonujący monopol Państwa w zakresie gier na maszynach, zlokalizowanych w salonach gier na automatach oraz w zakresie gier hazardowych urządzanych przez Internet ma obowiązek wdrożyć regulamin odpowiedzialnej gry. Celem wprowadzenia powyższej instytucji jest zapewnienie ochrony graczom ochrony przed negatywnymi skutkami hazardu, jak również zwiększenie świadomości gracza. Niniejsza regulacja ma przede wszystkim ukazać graczom ryzyko związane z uprawianiem hazardu czy też ograniczyć, a docelowo wyłączyć udział graczy niepełnoletnich.

KARY TAKŻE DLA GRACZY

Ustawa przewiduje także stosowanie kar wobec osób i podmiotów nie przestrzegających ustawy, karom pieniężnym podlegać będą m.in.:
i) urządzający gry hazardowe bez stosownej koncesji, zezwolenia bądź bez dokonania wymaganego zgłoszenia,
ii) urządzający gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji, zezwolenia bądź zgłoszenia, który narusza warunki zatwierdzonego regulaminu, koncesji, zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia,
iii) posiadacz zależny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa,
iv) posiadacz samoistny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa, o ile lokal nie jest przedmiotem posiadania zależnego;
v) dostawca usług płatniczych, który nie przestrzega zakazu i udostępnia usługi płatnicze podmiotom wpisanym do Rejestru,
vi) gracz – uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia,
vii) przedsiębiorca telekomunikacyjny, który nie wypełnił obowiązków związanych z Rejestrem;
viii) urządzający grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol Państwa.

DOZWOLONA REKLAMA

W świetle nowych regulacji dozwolona jest reklama zakładów wzajemnych, na urządzanie których zostało udzielone zezwolenie. Reklama taka nie może być kierowana do osób niepełnoletnich, osoby takie nie mogą także brać udziału w reklamie. Ponadto reklama nie może wskazywać, że udział w grze wiąże się ze sprawnością fizyczną, intelektualną bądź szansą na uzyskanie łatwej wygranej.
Reklamować można się w sposób następujący:
i) w telewizji, radiu, kinie – pomiędzy godziną 22.00, a 6.00,
ii) na stronie internetowej organizatora,
iii) na budynku, w którym znajduje się punkt gry.
Jednocześnie warto nadmienić, że reklama może zostać zamieszona w przypadku umieszczenia w jej treści stosownego komunikatu dotyczącego posiadania zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, ryzyka związanego z uprawianiem hazardu oraz konsekwencjach udziału w nielegalnych grach hazardowych.

SKUTKI NOWELIZACJI SYSTEMU HAZARDOWEGO W POLSCE. REMEDIUM DLA BUDŻETU?

Skutki wprowadzenia zmian w systemie hazardowym widoczne były już przed wejściem w życie nowelizacji z dnia 15 grudnia 2016 roku, mianowicie z działalności na rynku w Polsce wycofało się część bukmacherów, którzy prowadzili działalność bez wymaganej prawem licencji.
Nowe przepisy mają realną szansę na zwalczenie lub znaczące ograniczenie funkcjonowanie szarej strefy hazardu w Polsce, a co za tym idzie również zwiększenie dochodów budżetowych Państwa w kolejnych latach. W tym jednak miejscu należy zwrócić uwagę, że Totalizator sportowy może być największym beneficjentem wprowadzonych zmian. Oprócz prowadzenia kasyna internetowego spółka będzie też wykonywać monopol państwa w zakresie urządzania gier liczbowych poza kasynami stacjonarnymi.

 

czytaj więcej na stronie: biznes.gazetaprawna.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021