Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

PZPN: Podejrzane zakłady podczas meczu ekstraklasy. Match-fixing

Adam Gilarski, Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej, wszczął postępowanie wyjaśniające w związku z informacjami o podejrzanych (nietypowych) próbach dokonania zakładów bukmacherskich na zdarzenia meczowe, w trakcie spotkanie LOTTO Ekstraklasy pomiędzy drużynami Śląska Wrocław oraz Arki Gdynia w dniu 18 maja 2019 roku, w szczególności otrzymywane przez zawodników żółte i czerwone kartki.

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN w powyższej sprawie współpracuje z Komendą Główna Policji oraz legalnie działającymi w Polsce firmami bukmacherskimi, celem wyjaśnienia okoliczności, mogących stanowić przestępstwa, o których mowa w art. 46-47 ustawy o sporcie * oraz przewinienia dyscyplinarne match-fixingu ***, o których mowa w art. 107 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN **.

W meczu tym pokazana została jedna czerwona kartka (Deja za 2 żółte) oraz 5 żółtych kartek. Obie drużyny były już pewne utrzymania w ekstraklasie.

*Art. 47. sport
Odpowiedzialność karna posiadającego wiadomość o popełnieniu czynu zabronionego za udział w zakładach wzajemnych
Kto, mając wiadomość o popełnieniu czynu zabronionego określonego w art. 46 odpowiedzialność karna za przyjmowanie lub żądanie korzyści albo jej obietnicy, bierze udział w zakładach wzajemnych dotyczących zawodów sportowych, do których odnosi się ta wiadomość, lub ujawnia tę wiedzę w celu wzięcia udziału przez inną osobę w takich zakładach,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 107
Zakłady bukmacherskie
Za uczestnictwo osób podlegających niniejszemu regulaminowi dyscyplinarnemu w
zakładach bukmacherskich, zawieranych w kraju lub zagranicą, odnoszących się do
wszystkich meczów piłkarskich, rozgrywanych z udziałem drużyn krajowych w kraju i
zagranicą wymierza się kary:
a) kara pieniężna od 5.000 zł,
b) dyskwalifikacja powyżej jednego roku,
c) zawieszenie lub pozbawienie licencji,
d) skreślenie z listy sędziów, delegatów lub obserwatorów,
e) wykluczenie z PZPN.

*** Match-fixing to potoczna nazwa ustawiania wyników meczów. Najczęstszym powodem ustawiania wyników jest uzyskanie korzyści w zakładach bukmacherskich, a także w celu uzyskania przewagi np. podczas losowania lub rozstawienia drużyn/zawodników

źródło: własne,pzpn.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021