Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Prowadzenie dokumentacji i analiza wydajności

Czy wiesz dokładnie, ile wygrałeś lub przegrałeś w zakładach sportowych? Czy w ogóle wiesz, czy ogólnie jesteś na plusie, czy na minusie?

Nie jesteś sam, jeśli tego nie zrobisz, ponieważ wielu graczy sportowych nie prowadzi ewidencji, ile wygra lub przegra. Mogą mieć niejasne pojęcie o tym, ile wydają każdego tygodnia lub miesiąca, ale prawdopodobnie nie potrafili podać dokładnych danych. Jeśli obstawiają tylko dla zabawy, to nie jest tak naprawdę wielka sprawa.

Nie jest to jednak idealnie idealne. Jesteśmy głęboko przekonani, że nawet osoby uprawiające sporty rekreacyjne powinny prowadzić dokładną ewidencję swoich zakładów. To tylko zdrowy rozsądek. Bez śledzenia rzeczy bardzo łatwo jest wydać więcej, niż planują. Wszystko może wkrótce wymknąć się spod kontroli, a potencjalne konsekwencje mogą być bardzo szkodliwe .

Prowadzenie dokumentacji jest NIEZBĘDNE, jeśli jesteś poważnym graczem, który próbuje zarabiać pieniądze. Śledzenie wyników nie tylko pozwala zobaczyć, jak sobie radzisz, ale może pomóc w uzyskaniu lepszych wyników. Analizując szczegółowo swoją wydajność, możesz określić, co działa, a co nie. Wtedy dowiesz się, gdzie należy wprowadzić ulepszenia.

W tym artykule nauczysz się, jak prawidłowo rejestrować swoje zakłady i analizować je. Zaczynamy od podstaw, które absolutnie MUSISZ zrobić. Następnie przechodzimy do bardziej zaawansowanych technik, które zalecamy.

Śledzenie zysków / strat

Śledzenie ogólnych wyników jest co najmniej możliwe. Nawet jeśli postawisz tylko dla zabawy, dobrze jest mieć jasny obraz tego, ile wygrywasz lub przegrywasz. Może tracisz więcej, niż myślisz, i musisz trochę zmniejszyć. Może tracisz MNIEJ, niż myślisz, i przy odrobinie większego wysiłku możesz stać się dochodowym graczem. Tak czy inaczej, naprawdę powinieneś wiedzieć.

Jeśli obstawiasz online, łatwym sposobem na śledzenie ogólnego zysku / straty jest po prostu rejestrowanie wszystkich wpłat i wypłat dokonywanych na stronach bukmacherskich. Możesz to zrobić za pomocą pióra i notatnika, ale lepiej jest skonfigurować arkusz kalkulacyjny za pomocą programu Microsoft Excel (lub podobnego oprogramowania).

To pokaże dokładnie, ile wygrałeś lub przegrałeś każdego miesiąca. Następnie możesz zanotować odpowiednią sumę na koniec każdego miesiąca w osobnym arkuszu kalkulacyjnym, abyś mógł śledzić ogólne kwoty. Suma tych kwot może nie być zgodna z oczekiwaniami. Bardzo ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, ile wygrywasz lub przegrywasz, a prowadzenie niezbędnych rejestrów pomoże ci to zrobić.

Nagrywanie i kategoryzowanie poszczególnych zakładów

Prowadzenie prostej dokumentacji finansowej jest znacznie lepsze niż w ogóle jej brak. Nie mówią jednak nic poza ogólnym zyskiem lub stratą. Choć informacja ta jest ważna, nie ma wiele do przeanalizowania i uczenia się. Same rekordy finansowe nie pomogą ci się poprawić.Dlatego zalecamy przechowywanie DUŻO bardziej szczegółowych zapisów.

Powinieneś rejestrować więcej niż tylko podstawowe dane finansowe, jeśli chcesz właściwie przeanalizować swoje wyniki bukmacherskie. W szczególności powinieneś zapisać szczegóły każdego postawionego zakładu. To oczywiście wymaga czasu, ale nie jest to trudne. A potencjalne nagrody są zdecydowanie tego warte.

Oto lista szczegółów, które zalecamy nagrywać dla każdego zakładu.

 • Wybór
 • Szanse wyboru
 • Stawka
 • Wynik zakładu
 • Wypłata
 • Zysk / strata

Prosty arkusz kalkulacyjny jest ponownie najlepszym sposobem na śledzenie tych informacji. 

Po skonfigurowaniu arkusza kalkulacyjnego za każdym razem, gdy postawisz zakład, należy wprowadzić odpowiednie dane w nowym wierszu. Ponownie jest to bardzo łatwe i zajmie to tylko kilka minut twojego czasu.

Następnym krokiem będzie decyzja, jak skategoryzować swoje zakłady. Wyjaśnimy, w jaki sposób kategoryzujemy nasze, zanim przejdziemy dalej, aby wyjaśnić, dlaczego kategoryzacja zakładów jest tak ważna w pierwszej kolejności.

Na początek przechowujemy osobne arkusze kalkulacyjne dla każdego sportu, na który obstawiamy. Mamy więc jeden do piłki nożnej, jeden do piłki nożnej, jeden do tenisa i tak dalej. Dołączamy również dodatkowe informacje dla każdego postawionego zakładu, dodając dodatkowe kolumny do pokazanego powyżej szablonu. Te kolumny różnią się nieco w zależności od sportu, ale zazwyczaj zawierają jedną dla odpowiedniego wydarzenia lub zawodów.

Na przykład w naszym arkuszu do gry w piłkę nożną zapisujemy, czy zakład jest postawiony na NFL, czy na futbol uniwersytecki. Rozbijamy to dalej, w następujący sposób.

 • Regularny sezon NFL
 • Rozgrywki NFL
 • Super Bowl
 • Regularny sezon piłkarski na studiach
 • Sezon studenckiego futbolu
 • Rozgrywki piłkarskie

Dokładnie zastanawiamy się, jak rozbić każdy sport, na który postawimy.

Dołączamy również kolumnę dla rodzaju zakładu. To pozwala nam rejestrować, czy każdy zakład był zakładem punktowym, zakładem sumy, zakładem futures czy czymkolwiek.

Te dodatkowe kolumny są niezwykle przydatne. Dlaczego? Ponieważ pomagają nam dokładniej śledzić naszą wydajność. Możemy dokładnie zobaczyć, gdzie osiągamy nasze najlepsze wyniki, a gdzie nasze wyniki nie są tak dobre. Jest to dla nas bezcenne.

Prowadząc rejestry w podobny sposób, Ty również możesz uzyskać tego rodzaju wgląd w swoje wyniki zakładów. Będziesz w stanie określić, gdzie leżą twoje mocne i słabe strony, co pomoże ci zdecydować, jak iść naprzód.

Powiedzmy, że konsekwentnie wygrywasz w tenisa, ale tracisz pieniądze na piłkę nożną. Możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy. Możesz zrobić sobie przerwę od piłki nożnej i skupić się wyłącznie na tenisie, co powinno znacznie poprawić swoje ogólne wyniki. Możesz też poświęcić więcej czasu na naukę piłki nożnej i naukę nowych strategii bukmacherskich . Powinno to również prowadzić do poprawy wyników.

Ta sama zasada dotyczy wydarzeń, na które obstawiasz, oraz rodzajów zakładów, które stawiasz. Być może robisz naprawdę dobrze, stawiając na NFL, ale niezbyt dobrze, gdy obstawiasz futbol uniwersytecki. Może robisz naprawdę dobrze z rozpiętością punktów, ale nie tak dobrze z sumami. Ponownie możesz zdecydować, czy skoncentrować się na swoich mocnych stronach, czy pracować nad swoimi słabościami.

Nagrywanie i kategoryzowanie poszczególnych zakładów to świetny początek, jeśli poważnie podchodzisz do właściwej analizy wyników zakładów. Ale to wystarczy? Nie uważamy tak. Rozpoznanie naszych mocnych i słabych stron to świetne miejsce do rozpoczęcia, ale chcemy również wiedzieć, DLACZEGO jesteśmy silniejsi w jednym obszarze, a słabsi w innym. Od nas zależy, co właściwie robimy i gdzie popełniliśmy kilka błędów.

Wymaga to bardziej zaawansowanego prowadzenia dokumentacji i analizy.

Zaawansowane prowadzenie dokumentacji i analiza

Odkryliśmy, że jednym z najlepszych sposobów na poprawę wyników bukmacherskich jest regularna ocena naszego procesu selekcji. Pod koniec każdego miesiąca uważnie przyglądamy się, jak zdecydowaliśmy się podjąć każdą z naszych decyzji dotyczących zakładów. To pozwala nam zobaczyć, które metody i strategie są skuteczne i dają pozytywne wyniki. Widzimy także, które metody i strategie nie działają zgodnie z przeznaczeniem.

Tego rodzaju analiza jest bardziej skomplikowana niż techniki opisane powyżej. Jest to również bardziej czasochłonne i wymaga od nas zarejestrowania jeszcze większej ilości informacji na temat zakładów, które stawiamy. Uważamy to za bardzo przydatne, więc zdecydowanie zalecamy to zrobić.

Oto lista dodatkowych informacji, które rejestrujemy dla naszych zakładów.

 • Statystyki i czynniki brane pod uwagę
 • Waga podana dla każdej statystyki / czynnika
 • Źródła informacji
 • Główny powód (powody) dla dokonania wyboru
 • Dodatkowe powody wyboru

Chodzi o to, aby upewnić się, że możemy spojrzeć wstecz na nasze rekordy i zobaczyć dokładnie, dlaczego dokonaliśmy każdego wyboru. Chcemy być w stanie przeanalizować naszą analizę, jeśli ma to sens. Oto przykład tego, jak to robimy.

Powiedzmy, że ostatnio obstawialiśmy wiele sum piłkarskich. Analizując nasze zapisy, zauważamy, że osiągamy dobre wyniki przy obstawianiu over. Nasze wyniki przy zakładach poniżej są jednak dość słabe.

Następnie analizujemy nasz proces selekcji, aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Widzimy, że zawsze patrzymy na te same statystyki z tych samych źródeł i że przykładamy dużą wagę do średnich punktów na mecz i średnich jardów na mecz. Uwzględniamy również style coachingu.

Podstawowym powodem, dla którego popieramy under under jest zazwyczaj to, że obie drużyny mają średnią liczbę punktów na mecz, która jest niższa niż suma opublikowanych wyników. Zawsze brane są pod uwagę średnie jardy na mecz i style trenowania, ale to średnia liczba punktów na mecz zazwyczaj wpływa na naszą decyzję.

Naszym głównym powodem wycofania się jest zazwyczaj to, że obie drużyny mają trenera, który preferuje styl ofensywny lub agresywny. Statystyki też muszą spełniać określone kryteria, ale to styl trenerów ma na nas największy wpływ.Co nam to mówi?

Oczywiste jest, że podejmujemy decyzje przy użyciu różnych kryteriów. Chociaż zawsze patrzymy na te same informacje z tych samych źródeł, nie zawsze przypisujemy taką samą wagę każdej informacji. Opieramy się bardziej na statystykach punktów na mecz, gdy popierasz under, a bardziej na stylach trenerskich, gdy popierasz over.

Osiągamy dobre wyniki, gdy popieramy tę zmianę, więc wydaje się, że słusznie przywiązujemy dużą wagę do stylów trenerskich. Ponieważ nasze podejście wydaje się działać, nie zmienimy tutaj naszego procesu.

Osiągamy złe wyniki, gdy popieramy under, więc wydaje się, że mylnie przypisujemy tak dużą wagę punktom na statystyki gry. Powinniśmy odpowiednio dostosować nasze podejście i spróbować znaleźć alternatywne metody.

Pamiętaj, że jest to tylko hipotetyczny przykład i nieco uprościliśmy. Staramy się tylko zademonstrować podstawową zasadę tego, co tu jest zaangażowane. Nie ma definitywnie „poprawnego” sposobu analizy procesu selekcji, więc nie możemy nauczyć cię dokładnego modelu, który z pewnością pomoże.

Ważne jest, aby upewnić się, że analizujesz rzeczy w tym zakresie. Na początku będzie to trudne, ale nie potrwa długo, zanim znajdziesz system, który działa dla Ciebie. Gdy będziesz w stanie właściwie ocenić, co robisz, znalezienie sposobów na poprawę stanie się drugą naturą.

Oto kilka dodatkowych wskazówek na zakończenie.

 • Zawsze bierz pod uwagę wielkość próbki
 • Staraj się być cierpliwy

Wielkość próbki jest ważna, ponieważ bardzo łatwo jest przecenić informacje, które tak naprawdę niewiele mówią. Zalecamy przeprowadzanie comiesięcznych recenzji, ale to nie znaczy, że dane z miesiąca są same w sobie znaczące. Musisz spojrzeć przez dłuższy czas, aby uzyskać naprawdę użyteczny wgląd.

Bądź cierpliwy, ponieważ analiza wyników nie zawsze prowadzi do natychmiastowej poprawy. Często potrzeba czasu, aby określić, gdzie coś idzie nie tak, a nawet dłużej, aby znaleźć odpowiednie rozwiązania. Więc nie poddawaj się tylko dlatego, że nie widzisz natychmiastowych rezultatów. Trzymaj się tego, a na dłuższą metę powinieneś zobaczyć znaczące korzyści.

Chcesz poznać inne sposoby poprawy wyników bukmacherskich? Oczywiście, że tak! Koniecznie sprawdź poniższy artykuł. Wyjaśnimy kilka technik, które pomogą Ci dokonywać lepszych wyborów w spójny sposób.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021