Podwójna szansa
Dodano: 12-12-2022 | Zaktualizowano: 10-01-2023
Podwójna szansa to dobry sposób na zminimalizowanie szans na porażkę. Pozwala ona umieścić na kuponie więcej niż tylko jeden rezultat danego wydarzenia.
Podwójna szansa – co to jest?
Podwójna szansa to popularny rodzaj zakładów, z którego często korzystają zarówno nowi, jak i bardziej doświadczeni gracze. Jego najpopularniejszym rodzajem jest zwycięstwo lub remis, który pozwala nam wytypować potencjalnego zwycięzcę meczu z zaznaczeniem, że spotkanie może również zakończyć się remisem. W wielu przypadkach może być to bardzo użyteczne wyjście, które jest ratunkiem dla kuponów.
Podwójna szansa nie jest jednak pojęciem, które ogranicza się wyłącznie do zakładów trzydrogowych. Oto najpopularniejsze rodzaje zakładów z podwójną szansą:
- Wynik meczu
- Zakład bez remisu
- Wynik 1. połowy lub meczu
- Podwójna szansa i under lub over
Wynik meczu
Jak wspomnieliśmy wcześniej zakład na wynik meczu z wykorzystaniem podwójnej szansy jest jednym z najpopularniejszych. Pozwala on wytypować zwycięzcę wydarzenia z “podparciem się” ewentualnym remisem. Oznacza to, że zarówno w przypadku zwycięstwa naszego faworyta, jak i remisu, nasz zakład okaże się wygrany. Kursy na tego typu zakłady są oczywiście odpowiednio niższe niż w przypadku 1X2, jednak pozwalają na odpowiednie zarządzanie ryzykiem.
Zakład bez remisu
Bukmacherzy również proponują zakłady bez remisu. Jest bardzo zbliżony do zakładu na wynik meczu z podwójną szansą. W tym przypadku zakład trzydrogowy zostaje jednak sprowadzony do zakładu dwudrogowego. Oznacza to, że obstawiamy jedynie zwycięzcę meczu, a remis nie jest w ogóle brany pod uwagę. Jeśli zespoły podzielą się punktami, zakład zostanie rozliczony po kursie 1.0. W tym przypadku zwiększa się więc ryzyko, że nie osiągniemy żadnego zysku z zakładu, jednak kursy na zwycięstwa drużyn są w tym przypadku nieco wyższe w porównaniu z tradycyjną podwójną szansą.
Wynik 1. połowy lub meczu
Ten typ zakładów może okazać się przydatny w przypadku drużyn, które osiągają dobre rezultaty, jednak nad wyraz często mają problemy z utrzymaniem dobrej dyspozycji i koncentracji przez cały mecz. Mamy tutaj możliwość obstawienia zwycięstwa jednej z drużyn. Zakład będzie wygrany, jeśli wskazany przez nas zespół wygra mecz, ale również, kiedy wygra jedynie pierwszą połowę. Nawet w przypadku ostatecznej porażki wybranej drużyny, zakład zostanie więc rozliczony jako wygrany.
Podwójna szansa i under lub over
Jest to nieco bardziej rozbudowany typ zakładu, który łączy w sobie dwa wydarzenia. Często w ofercie operatorów znajdziemy kursy na zwycięstwo jednej z drużyn połączone z zakładem na liczbę goli. W tym przypadku jest podobnie, lecz nie jesteśmy zmuszeni obstawiać wygranej jednej z ekip. Możemy zabezpieczyć się remisem. W ten sposób zwiększamy potencjalną wygraną poprzez dodatkowe zestawienie liczby goli w meczu, ale jednocześnie minimalizujemy ryzyko dzięki wykorzystaniu podwójnej szansy.
Podwójna szansa w STS
STS to jeden z najpopularniejszych bukmacherów działających na polskim rynku. W ofercie firmy nie brakuje oczywiście różnych rodzajów zakładów bukmacherskich. Jednym z nich jest podwójna szansa, czyli bardzo popularna propozycja, dlatego w momencie, gdy wejdziemy na konkretne zdarzenie, zakłady na wynik meczu z podwójną szansą oraz zakład bez remisu widnieją na samej górze zdarzenia z piłki nożnej.
Nieco niżej znajduje się oferta na 1. połowę lub wynik meczu, a także podwójną szansę i under/over, gdyż w przypadku tej drugiej propozycji mamy do czynienia z zakładem łączonym.
Podwójna szansa w Fortunie
Często wybieranym przez graczy bukmacherem jest Fortuna. W tym przypadku również zakłady na podwójną szansę oraz spotkanie bez remisu widnieją na samej górze oferty konkretnego zdarzenia. Nieco niżej możemy znaleźć podwójną szansę na pierwszą połowę lub mecz.
Fortuna gwarantuje także zakłady łączone, a jednym z nich jest podwójna szansa i under/over bramek w meczu. U obu bukmacherów warto skorzystać z kodu promocyjnego, który umożliwi nam np. zwiększenie wygranej za pierwszy zakład lub zabezpieczenie się w razie niepowodzenia.