Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Ponad 5 400 domen na liście zakazanych stron z nielegalnym hazardem

Na liście zakazanych stron z nielegalnym hazardem znajduje się już ponad 5,4 tys. domen – wynika z danych resortu finansów. MF przypomina, że za łamanie ustawy o hazardzie firmom telekomunikacyjnym i płatniczym grozi do 250 tys. zł kary.

Ministerstwo informuje w poniedziałkowym komunikacie, że od 1 kwietnia 2017 r. działa rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą. Są do niego wpisywane strony internetowe wykorzystywane do urządzania nielegalnych gier hazardowych, kierowane do usługobiorców w Polsce.

Zgodnie ze stanem z 2 stycznia br. na liście było 5414 domen. Ministerstwo wskazuje na obowiązki związane z rejestrem, o których powinni pamiętać przedsiębiorcy telekomunikacyjni i dostawcy usług płatniczych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych firmy telekomunikacyjne, które świadczą usługi dostępu do internetu, muszą uniemożliwić dostęp do stron internetowych wpisanych do rejestru oraz przekierować połączenia, które odwołują się do stron wpisanych do rejestru – do strony internetowej prowadzonej przez ministra finansów. Znajduje się na niej informacja o możliwej odpowiedzialności karno-skarbowej dla uczestników gier urządzanych wbrew przepisom ustawy.

„Dostawcy usług płatniczych mają obowiązek nieudostępniania usług płatniczych na stronach internetowych wpisanych do rejestru” – tłumaczy MF.

W komunikacie wyjaśniono, że kontrolę w zakresie przestrzegania obowiązków określonych w ustawie o grach hazardowych wobec przedsiębiorców telekomunikacyjnych i dostawców usług płatniczych sprawują Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa, we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Komisją Nadzoru Finansowego.

„Uchylanie się od powyższych obowiązków może skutkować nałożeniem kary administracyjnej w wysokości do 250 000 zł” – podkreślono.

Rejestr znajdziesz pod adresem https://hazard.mf.gov.pl/

Źródło: PAP

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021