Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Płatne skrzynki w CS:GO to hazard?

Brytyjczycy złożyli petycję, która zawierała 10 tysięcy podpisów w tamtejszym rządzie.

Gracze mają dość płatnych boxów z nagrodami niespodziankami.

Petycja wzywa brytyjski rząd do zajęcia się sprawą i zweryfikowania czy takie opcje w grach nie powinny podlegać pod przepisy ustawy hazardowej

Płatne skrzynki w CS:GO to hazard?

Petycja zatytułowana „Dostosowanie przepisów dotyczące hazardu w grach, które dotyczą dzieci” czeka na odpowiedź brytyjskiego rządu. W petycji znajduje się prośba o takie zmiany w obecnym prawie, które miałyby traktować growe looty jako hazard. Mowa tutaj o wszelakiej maści paczkach z nagrodami, które są m.in. bardzo popularne w grze Counter Strike: Global Offensive. To z nich, niektórym graczom potrafiły wylecieć skiny na bronie warte nawet 6000 złotych.

Wiele firm zajmujących się produkcją gier wideo w ostatnich latach wprowadziło mechanikę, która w gruncie rzeczy dotyczy gier hazardowych skierowanych do dzieci i osób dorosłych, które są w trudnej sytuacji materialnej”, czytamy w opisie petycji. „Choć obecnie nie rozstrzygają ich [takich gier] obecne przepisy to jednak mają one w sobie wiele cech, które sprawiają, że są uzależniające i mogą doprowadzić do utraty / zarobienia pieniędzy.”. Hazard w grach wideo polega głównie na „loot boxes”, w których gracze używają wirtualnej waluty (często kupowanej prawdziwymi pieniędzmi), aby dostawać w grach często coś mniej wartego niż za to zapłacono. Jak widać jest to hazard”..

Oto odpowiedź ESRB, czyli Entertainment Software Rating Board, amerykańsko-kanadyjskiego odpowiednika PEGI.przysłana do serwisu Kotaku:

Nie uznajemy skrzyń z lootem za hazard. O ile bowiem jest tam element losowy, to gracz zawsze ma pewność, iż otrzyma jakąś zawartość (nawet jeśli pechowo otrzyma coś, czego nie chce). Uważamy, że to zagadnienie podobne do kolekcjonerskich gier karcianych: czasem otworzysz kupioną paczkę i otrzymasz nową kartę, na którą polowałeś od dłuższego czasu. Innym razem dostaniesz karty, które już posiadasz.

Warto też zwrócić uwagę na to, że w dochodzeniu przeprowadzonym przez serwis Eurogamer mogliśmy wyczytać, że Komisja ds. Hazardu poinformowała, że nie zdefiniowała mechanizmów lootowych jako hazardu, ponieważ nagrody, które wypadają z takich skrzynek i tym podobnym nie mają wartości rzeczywistej. Dlatego też mając na uwadze powyższe, firmy, które zajmują się regulacją wiekową produkcji – tj. PEGI, UKIE i ESRB – nie dodają oświadczenia o grach hazardowych do gier, w których znajdują się pudełka loot lub podobne opcje.

Dirk Bosmans z PEGI skomentował sprawę w następujący sposób:

Skrzynki nie są obecnie uznawane za formę hazardu: zawsze gdy je kupujesz, dostajesz coś w zamian, nawet jeśli nie jest to coś, na co liczyłeś. Właśnie dlatego system skrzynek z zawartością nie sprawia, że ostrzeżenie o hazardzie pojawia się na pudełkach. Nie w gestii PEGI leży ocena, czy coś jest uważane za hazard, czy nie. Jeśli coś jest uważane za hazard, musi przejść przez specjalny proces legislacyjny, co wiąże się z konsekwencjami dla firmy, która zajmuje się daną produkcją. Tak więc gry, które otrzymują oznaczenie ostrzegające przed hazardem, albo zawierają symulację tego, co uważa się za hazard, albo oferują go wprost – z wypłatami pieniędzy włącznie. Jeśli PEGI oznaczyłoby jako hazard coś, co z prawnego punktu widzenia nim nie jest, zapewne wywołałoby to zamieszanie.

Naprawdę fantastyczna teoria dotycząca hazardu. Tylko czekać aż kasyna wprowadzą w ofercie ruletki nagrodę w postaci 1 grosza,  niezależnie od wyniku. Bo przecież to już nie będzie hazard,prawda?

Na obecną chwilę brytyjski rząd milczy w sprawie petycji.

źródło: własne ; nienagrani.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021