Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Pismo Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej do Ministerstwa Finansów w sprawie Ustawy Hazardowej

„Strona internetowa, z którą podjęto próbę połączenia jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych.”

Już za dwa tygodnie wchodzi ustawa 1.07.2017 r. nakładająca na wszystkich operatorów telekomunikacyjnych obowiązek przekierowywania zapytań abonentów na specjalną stronę w przypadku prób połączenia się z jedną ze wskazanych przez Ministerstwo Finansów stron hazardowych.

Brak jest przepisów wykonawczych i wytycznych (co niestety typowe), a i sam obowiązek jest dyskusyjny (opublikowany zostanie na dniach  pismo Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej do MF), ale bazując na dotychczasowych konsultacjach wydaje się, iż zadanie dotyczy przede wszystkim odpowiedniego skonfigurowania serwerów DNS pod dane dostarczane przez Ministerstwo Finansów. Zdaniem KIKE nie ma odpowiedzi na pytanie, co gdy ISP nie ma serwerów DNS lub abonenci korzystają z obcych DNSów. Nieskuteczność jakiegokolwiek blokowania gwarantują też VPNy sieć Tor, itd. Skupmy się więc na tym, co zrobić ISP może i to prosto oraz bezkosztowo (poza odrobiną czasu).

Jak już wspominaliśmy od 1 lipca 2017 r. wchodzą nowe obowiązki nakladane ustawą hazardową na operatorów telekomunikacyjnych. W wyniku przeprowadzonych w maju analiz przepisów, konsultacji z administracją, a także rozwiązań oraz możliwości i ograniczeń technicznych platform telekomunikacyjnych, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej przesłała i publikuje niniejszym wyniki prac KIKE wraz z pytaniami oraz propozycjami zmian zarówno w zakresie brzmienia części zapisów, jak i sposobu przygotowywania plików do pobrania przez Ministerstwo Finansów.

20170602 pismo do MF ws. rejestru stron zakazanych

Omawiane zagadnienia wymagają połączenia zarówno brzmienia i celów wprowadzanej regulacji, definicji ustawowej przedsiębiorców telekomunikacyjnych, jak i specyfiki usługi DNS oraz róznych modeli świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci.

źródło: kike.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021