Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Piłkarze Fortuna 1 Ligi pomogli zebrać pieniądze dla Antka Faberskiego

9-letni Antoś Faberski urodził się z zespołem Aperta. Pod koniec stycznia przejdzie bardzo poważną operację w Dallas. Na początku grudnia piłkarze Fortuna 1 Ligi za sprawą sponsora tytularnego zebrali dla Antosia 50 tysięcy złotych.

W zespole Aperta zagrożeniem jest mózg, który rośnie szybciej niż kości czaszki. To także szereg wad wrodzonych. Dla Antosia to trzecia podróż do Stanów, a operacja już piąta – najtrudniejsza. W październiku jego rodzice opowiadali o ryzyku życia z chorobą.

 

– Bezdechy mogą doprowadzić do tego, że pewnego razu się nie obudzi. Obserwujemy Antka w nocy – przyznał jego ojciec.

 

W zespole Aperta wyznacznikiem czasu jest wiek dziecka. Ta konkretna nie może być przeprowadzona później niż w wieku 9 lat. Dotychczas na leczenie rodzice wydali milion złotych. Najbliższa operacja kosztuje 360 tysięcy złotych.

Fortuna za strzelone gole! W ten weekend bramki w Nice 1 Lidze mają szczególną wartość

W 21. kolejce Fortuna 1 Ligi sponsor tytularny płacił 2 tysiące za każdą strzeloną bramkę. Pierwszoligowcy łącznie zdobyli 21 goli, ale Fortuna zdecydowała zaokrąglić tę sumę do 50 tysięcy złotych. Żeby operacja mogła odbyć się w terminie, Fundacja Polsat dołożyła brakującą sumę. – Trzymamy kciuki, bo żyjemy z Antosiem już od kilku miesięcy. Jest dużo osób, które mają mały, ale jednak wielki udział w tej zbiórce – stwierdziła Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

 

– Operacja da przede wszystkim spokój układowi oddechowemu, który jest nadwyrężany. Antoś będzie miał także lepszy wzrok i słuch – powiedziała mama chłopca.

 

Trzymamy kciuki za Antosia, na którego czekają już koledzy i koleżanki z klasy.

 

Materiał wideo jest dostępny TUTAJ.

Źródło: polsatsport.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021