Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Pierwsze kroki z zakładami sportowymi: podstawy

Interesujesz się hazardem online, ale nie chcesz robić czegoś zbyt skomplikowanego? Spróbuj zakładów sportowych! Zakłady sportowe są przez wielu uważane za najłatwiejszą formę hazardu na początek. Obstawiając zakłady sportowe, Twoim celem jest przede wszystkim przewidzieć wynik wydarzenia sportowego i postawić pieniądze zgodnie z tym, co Twoim zdaniem się wydarzy. Kiedy masz rację, wygrywasz pieniądze. A kiedy się mylisz, tracisz pieniądze.

Nawet ci, którzy nie są zainteresowani zakładami sportowymi, mają przynajmniej podstawową wiedzę na temat tego, co się z tym wiąże. W rzeczywistości głównym powodem, dla którego tak łatwo jest zacząć od zakładów sportowych, jest fakt, że tak naprawdę NIE POTRZEBUJESZ wiedzieć nic innego niż podstawy.

Teraz nie mówimy tego, aby sugerować, że nie powinieneś próbować dowiedzieć się więcej. Będziesz narażać swoje ciężko zarobione pieniądze, więc im więcej wiesz, tym lepiej. Właściwe zrozumienie tego, jak wszystko działa, jest bardzo przydatne, nawet jeśli od czasu do czasu planujesz stawiać zakłady tylko dla zabawy. Jest to bardzo ważne, jeśli chcesz brać sprawy na poważnie i mieć szansę na osiągnięcie długoterminowych zysków.

Nie sugerujemy, że powinieneś nauczyć się wszystkiego, co należy wiedzieć o zakładach sportowych, zanim jeszcze zaczniesz. Chociaż nie jest to konieczne, zdecydowanie należy pamiętać o kilku rzeczach. Dlatego napisaliśmy ten artykuł. Jest to zasadniczo podsumowanie wszystkiego, co naszym zdaniem powinieneś wiedzieć przed narażeniem swoich pieniędzy. Wiele z tego, co omawiamy tutaj, zostało wyjaśnione bardziej szczegółowo w innym miejscu naszego przewodnika po zakładach sportowych. To dlatego, że ten artykuł został stworzony dla kompletnych początkujących, a niektóre bardziej skomplikowane szczegóły zostały pominięte.

Zaczynamy od wyjaśnienia, czym są zakłady o stałych kursach, ponieważ jest to najczęstsza forma zakładów sportowych. Patrzymy na pięć głównych elementów zakładu sportowego i podajemy kilka przykładów. Następnie wyjaśniamy, w jaki sposób istnieją różne typy zakładów i niektóre alternatywne formy zakładów sportowych. Krótko omawiamy, jak w rzeczywistości obstawiać zakłady u bukmacherów, i przyglądamy się różnym typom bukmacherów. Wyjaśniamy również, w jaki sposób i dlaczego zarabiają pieniądze. Na koniec omówimy znaczenie zdefiniowania celów zakładów sportowych.

Co to są zakłady o stałych kursach?

Stałe zakłady bukmacherskie to „tradycyjna” forma zakładów, w której przewidujesz, co się wydarzy, a następnie stawiasz zakład na odpowiedni wybór. Używa się terminu „stałe kursy”, ponieważ kursy są uzgadniane w momencie postawienia zakładu. Jeśli zakład wygrywa, wypłata zależy od uzgodnionych kursów. Nie ma znaczenia, czy później się przeprowadzili, czy nie.

Zanim przejdziemy dalej, powinniśmy dokładnie wyjaśnić, co oznaczają terminy „zakład” i „zakład”. Prawdopodobnie już wiesz, ale lubimy być dokładni. Ponieważ ten artykuł został napisany dla kompletnych początkujących, musimy założyć, że wielu z was tak naprawdę nie wie, co oznaczają te terminy.

Pierwszą kwestią, o której należy tutaj wspomnieć, jest to, że te dwa terminy oznaczają dokładnie to samo. Zauważysz, że używamy ich zamiennie w tym artykule oraz w całym naszym przewodniku po zakładach sportowych. Oba mogą być również używane jako czasownik lub rzeczownik. Oto kilka przykładów terminów używanych jako czasownik.

 • Chciał postawić na swoją ulubioną drużynę, aby wygrać następny mecz.
 • Chciała postawić na grę, widząc składy.

Oto kilka przykładów terminów używanych jako rzeczownik.

 • Zrobił zakład na swojego ulubionego zespołu, aby zdobyć ich następnej grze.
 • Postawiła zakład na grę po obejrzeniu składu.

Po lekcji angielskiego, spójrzmy teraz na prawdziwą mechanikę zakładu. Zasadniczo każdy zakład sportowy składa się z pięciu głównych elementów i są one następujące.

 • Strony zakładu
 • Wybór
 • Stawka
 • Szansa
 • Wypłata

Teraz omówimy każdy z tych komponentów bardziej szczegółowo.

Strony zakładu

Zakłady sportowe zawsze obejmują dwie strony. Każdy skutecznie przeciwstawia się sobie. Na przykład obie strony mogą być przyjaciółmi oglądającymi mecz piłki nożnej razem. Jeden z nich może pomyśleć, że Steelerowie pokonają Broncos, podczas gdy drugi może uwierzyć, że Broncos pokona Steelers.

Podczas gdy obstawianie między przyjaciółmi jest również bardzo powszechne, skupimy się na obstawianiu z bukmacherem. Tak więc obie strony byłyby zakładem i bukmacherem. Obstawiający stawia zakład, a bukmacher bierze zakład. Czynność postawienia zakładu jest często określana jako postawienie zakładu.

Wybór

Wybór jest zasadniczo tym, na co licytuje zakład. Wróćmy do wspomnianej wcześniej gry Steelers vs. Broncos. Jeśli obstawiający myślał, że Steelerowie wygrają, to jego wyborem będzie „Steelers to Win”.

Należy pamiętać, że wybór nie zawsze musi dotyczyć drużyny lub osoby, aby wygrać mecz. Istnieje wiele różnych rodzajów zakładów, które można postawić na wydarzenia sportowe, które omówimy nieco później.

Stawka

Stawka odnosi się do kwoty pieniędzy ryzykowanych zakładem. Odpowiednia kwota jest wypłacana bukmacherowi w momencie składania zakładu. Bukmacher utrzymuje stawki przed przegranymi zakładami i zwraca je (oprócz wygranych) za wygrane zakłady. Większość bukmacherów wymaga od obstawiających postawienia co najmniej określonej kwoty, znanej jako minimalna stawka. Zazwyczaj jest to bardzo niska kwota, na przykład 1 PLN. Większość bukmacherów ma również maksymalną stawkę, która ogranicza stawkę, którą mogą postawić zakłady.

Szansa

Bukmacherzy oferują kursy na wszystkie dostępne typy. Kursy te określają, ile bukmacher musi zapłacić graczowi w stosunku do jego stawki, jeśli odpowiedni wybór jest prawidłowy. Są one ściśle związane z prawdopodobieństwem poprawności wyboru. Jeśli szanse są niskie (tzn. Wybór prawdopodobnie nie będzie poprawny), wówczas szanse są zwykle wysokie. Jeśli szanse są duże (tzn. Wybór prawdopodobnie będzie poprawny), wówczas szanse są zwykle niskie.

Szanse mogą być wyrażone w trzech różnych formatach: dziesiętnym, moneyline i ułamkowym. Nie będziemy tutaj wchodzić w szczegóły, ale w naszym artykule wyjaśniamy, jak działają szanse .

Wypłata

Wypłata to łączna kwota, którą bukmacher musi zapłacić graczowi, jeśli jego wybór jest prawidłowy. Zazwyczaj jest ona podawana łącznie z początkową stawką, ponieważ jest ona zwracana do gracza i jego wygranych.

Mam nadzieję, że pomogło to trochę wyjaśnić. Jednak na wszelki wypadek użyjemy prostego przykładu, aby rozwinąć jeszcze więcej. Ponownie wrócimy do meczu piłki nożnej między Steelersami i Broncos, o którym wspominaliśmy wcześniej. Bukmacher może zaoferować następujące kursy dla tej gry. Jest to znane jako „rynek zakładów”.

Czy zauważyłeś tutaj słowo „moneyline”? Jest to odniesienie do rodzaju zakładu, na który przeznaczony jest rynek, więc po prostu pokazuje nam dokładnie, na co obstawiamy. W kontekście meczu futbolowego zakład na moneyline jest po prostu zwycięzcą gry. Termin „zakład na moneyline” jest ogólnie używany tylko w Stanach Zjednoczonych, ponieważ ten sam zakład nazywa się zakładem na zwycięstwo w innych częściach świata.

Powiedzmy, że podoba nam się Broncos. Nasz wybór to „Broncos to Win”. Bez problemu ryzykujemy 100 PLN, więc o to tyle stawiamy. Przekazujemy to bukmacherowi i otrzymujemy uzgodnione szanse +150. Są to kursy moneyline, a gdy kursy moneyline są liczbą dodatnią, pokazują, ile możemy wygrać za postawione 100 PLN. Ponieważ postawiliśmy 100 PLN, możemy potencjalnie wygrać 150 PLN.

Istnieją dwa możliwe wyniki dla naszego zakładu tutaj.

 • Steelers wygrywają. Nasz wybór był nieprawidłowy, więc nasz zakład przegrywa. Bukmacher zatrzymuje nasze 100 PLN.
 • Zwycięża Broncos. Nasz wybór był prawidłowy, więc nasz zakład wygrywa. Nasza łączna wypłata wynosi 250 PLN, co stanowi naszą początkową stawkę 100 PLN plus nasze wygrane w wysokości 150 PLN.

Oto inny przykład. Tym razem skorzystamy z meczu tenisa. Powiedzmy, że zbliża się mecz Novaka Djokovica i Andy’ego Murraya, a bukmacher oferuje następujące kursy.

Zwróć uwagę na użycie „zwycięzcy meczu” tutaj. To dokładnie określa, na co się stawiamy. W tym przykładzie stawiamy na zwycięzcę meczu, co oznacza, że ​​zakład, który planujemy postawić, jest zakładem na zwycięstwo.

Tutaj są kursy dziesiętne, które działają trochę inaczej niż kursy na linie. Aby obliczyć naszą potencjalną wypłatę, po prostu mnożymy naszą stawkę przez szanse. Więc jeśli postawilibyśmy 100 PLN na Murray, nasza potencjalna wypłata wyniósłaby 210 PLN. Należy pamiętać, że wypłata ta obejmuje naszą początkową stawkę.

Żeby było ciekawie, powiedzmy, że uważamy, że Djokovic wygra mecz. Postanawiamy postawić 200 PLN i przekazać naszą stawkę bukmacherowi. Podobnie jak w przypadku meczu piłkarskiego, są tylko dwa możliwe wyniki.

 • Djokovic wygrywa. Nasz wybór był prawidłowy, więc nasz zakład wygrywa. Nasza wypłata wynosi 350 PLN.
 • Murray wygrywa. Nasz wybór był nieprawidłowy, więc nasz zakład przegrywa. Bukmacher zatrzymuje nasze 200 PLN.

Jak widać, zakłady o stałych kursach są bardzo proste. Większość bukmacherów oferuje rynki zakładów o stałych kursach dla praktycznie każdego sportu uprawianego na profesjonalnym poziomie, więc nigdy nie zabraknie Ci zakładów. Jak już wspomnieliśmy, większość bukmacherów oferuje również szereg różnych zakładów. To tutaj sprawy zaczynają się nieco komplikować, ale jak zawsze jesteśmy tutaj, aby ci to wyjaśnić.

Różne rodzaje zakładów sportowych

Jednym z powodów, dla których zakłady sportowe są tak atrakcyjną formą hazardu, są wszystkie nasze możliwości. Możemy obstawiać praktycznie każdy sport, jaki chcemy, i prawie każdą grę, wydarzenie, ligę lub zawody. Daje nam to wiele możliwości znalezienia miejsc, w których naszym zdaniem możemy postawić zwycięski zakład.

Możemy również wybierać spośród szerokiej gamy różnych zakładów. Omówiliśmy już główny, czyli prosty „zakład na wygraną”. Zauważyliśmy, że wielu graczy trzyma się wyłącznie tego rodzaju zakładów, ale naszym zdaniem to błąd. Inne typy zakładów zazwyczaj oferują większą szansę na zarobienie pieniędzy.

Problem z tymi innymi typami polega na tym, że nie są one tak proste jak zakład na zwycięstwo. Niektóre nadal są łatwe do zrozumienia, ale niektóre są nieco bardziej złożone. Co gorsza, dla tych samych rodzajów zakładów stosowane są różne warunki. Podkreśliliśmy to już, gdy zauważyliśmy, że zakład na zwycięstwo i zakład na linię pieniężną są tym samym.

Teraz nie musisz uczyć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o każdym rodzaju zakładu jako początkujący. Zalecamy jednak nauczenie się co najmniej kilku i sugerujemy zacząć od tych wymienionych poniżej. Pamiętaj, że podaliśmy alternatywne warunki dla każdego z nich.

 • Spread punktowy lub handicap
 • Totals lub Over / Under
 • Rekwizyty lub promocje
 • Futures or Outright
 • Parlay lub Accumulator

Żaden z zakładów na tej liście nie powinien być zbyt trudny do zrozumienia. Nie wyjaśnimy ich tutaj wszystkich, ponieważ robimy to szczegółowo w następnym artykule. Wyjaśniamy również wiele bardziej złożonych zakładów.

Wybory, których nie mamy, nie kończą się na różnych dyscyplinach sportowych i różnych zakładach. Omówiliśmy do tej pory zakłady bukmacherskie, ale w rzeczywistości istnieje również kilka innych rodzajów zakładów sportowych. Zajmiemy się nimi w następnej sekcji tego artykułu.

Jakie są różne rodzaje zakładów sportowych?

Istnieje kilka alternatyw dla tradycyjnych zakładów o stałych kursach, w tym te wymienione poniżej.

 • Zakłady w grze / na żywo
 • Zakłady wymiany
 • Rozłóż zakłady
 • Zakłady Pari-Mutuel
 • Zakłady sportowe

Każdy z nich wiąże się z ryzykowaniem pieniędzy w wyniku wydarzeń sportowych w taki czy inny sposób. Ale wszystkie działają trochę inaczej. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Zakłady w grze / na żywo

Opiera się to na tej samej podstawowej koncepcji, co tradycyjne zakłady sportowe o stałych kursach, ponieważ zakłady nadal są obstawiane według stałych kursów. Jest jednak jedna bardzo istotna różnica. W tradycyjnych zakładach o stałych kursach zakłady muszą zostać postawione PRZED rozpoczęciem wydarzenia. W zakładach na żywo zakłady można jednak postawić PODCZAS wydarzenia. Otwiera to zupełnie nowe możliwości zakładów i okazało się, że jest niezwykle popularny wśród graczy.

Rozłóż zakłady

W zakładach spread bet nie ma żadnych stałych szans, a zakład nie wygrywa ani nie przegrywa. Musisz wybrać, czy konkretna liczba będzie wyższa, czy niższa od zaksięgowanego przez bukmachera spreadu, a kwota, którą wygrasz lub przegrasz, będzie zależeć od tego, JAK DUŻO wyższa lub niższa jest liczba.

Na przykład możesz postawić na całkowitą liczbę bramek zdobytych w meczu piłkarskim. Bukmacher może opublikować spread 2-3, a ty musisz zdecydować, czy Twoim zdaniem będą więcej niż trzy gole, czy mniej niż dwa. Poparcie więcej niż trzech celów oznaczałoby „kupowanie spreadu”. Za każdego gola zdobytego po trzeciej wygrasz jedną wielokrotność początkowej stawki. Gdyby więc strzelono cztery gole, wygrałbyś kwotę równą początkowej stawce. Gdyby padło pięć bramek, wygrałbyś dwukrotnie swoją początkową stawkę.

Jeśli padną mniej niż trzy bramki, stracisz jedną wielokrotność stawki na bramkę poniżej trzech. Więc jeśli padną dwa gole, stracisz kwotę równą początkowej stawce. Gdyby padł tylko jeden gol, straciłbyś dwukrotnie początkową stawkę.

Poparcie mniej niż dwóch celów oznaczałoby „sprzedaż spreadu”. Twoje wypłaty lub straty zostałyby obliczone w taki sam sposób, jak przed chwilą, ale odwrotnie. Mógłbyś wygrać, gdyby było mniej niż dwa gole, i przegrałbyś, gdyby było więcej niż dwa.

Zakłady Pari-Mutuel

Zakłady Pari-mutuel są używane głównie do obstawiania wyścigów konnych, ale można je również wykorzystywać do innych sportów. Jest to kolejna forma obstawiania, która eliminuje potrzebę bukmachera, i tutaj również nie ma żadnych szans. Dla każdego konkretnego rynku zakładów stawki każdego gracza są wypłacane do „puli”. Po zakończeniu odpowiedniego wydarzenia wszyscy, którzy poparli zwycięską selekcję, wypłacają część tej puli. Udział każdej osoby jest obliczany na podstawie tego, ile postawił i ile osób poparło zwycięską selekcję.

Zakłady sportowe

Zakłady e-sportowe są bardzo podobne do tradycyjnych zakładów o stałych kursach. Jest jednak jedna zasadnicza różnica; nie obejmuje zakładów na sporty tradycyjne. Zamiast tego ci, którzy wybiorą zakłady e-sportowe, będą stawiać zakłady na konkurencyjne gry wideo.

Mimo że konkurencyjne gry wideo istnieją już od dziesięcioleci, dopiero niedawno naprawdę się zaczęły . Wiele wydarzeń i lig jest teraz transmitowanych w telewizji lub transmitowanych online i przyciągają dużą publiczność. Czy to naprawdę można uznać za sport? Być może jest to przedmiotem debaty, ale na pewno jest wielu ludzi, którzy w to wierzą.

Dlatego często nazywany jest „e-sportem” i, podobnie jak większość innych sportów, można obecnie obstawiać zakłady. 

Warto wspomnieć o jeszcze jednym działaniu, a mianowicie o codziennym sporcie fantasy (DFS). Konkursy DFS na prawdziwe pieniądze stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Może dlatego, że stanowią one zupełnie inny sposób na potencjalną wygraną przy użyciu wiedzy sportowej.

Te konkursy wiążą się z ryzykowaniem pieniędzy w zamian za szansę na wygraną, ale istnieje silny argument, że technicznie nie są hazardem . DFS nie podlega tym samym przepisom co tradycyjne zakłady sportowe w USA, więc argument ten ma pewną wartość.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021