Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Peter Schmeichel

Peter Bolesław Schmeichel jest duńskim byłym zawodowym piłkarzem, który grał jako bramkarz i został wybrany najlepszym bramkarzem IFFHS na świecie w 1992 i 1993 roku. Najlepiej pamiętany za swoje najbardziej udane lata w angielskim klubie Manchester United , którego kapitanem w zwycięskim finale Ligi Mistrzów UEFA w 1999 roku, oraz za zwycięstwo w UEFA Euro 1992 z reprezentacją Danii.

Urodzony w Gladsaxe w Kopenhadze, Peter Schmeichel był znany z świetnych warunków fizycznych (wzrost 1,91 m przy wadze blisko 100 kg), i nosił specjalnie rozmiar koszulki piłkarskiej XXXL. Zaciekły zawodnik, znany był z głośnej, nieugiętej krytyki błędów, które, jak wierzył, popełnili przed sobą obrońcy. Niezwykle jak na bramkarza Schmeichel strzelił 10 bramek podczas swojej kariery, w tym jedną dla reprezentacji narodowej. Jest również najbardziej utytuowanym graczem reprezentacji Danii, ze 129 meczami w latach 1987-2001. Oprócz Euro 92, grał dla swojego kraju na Mistrzostwach Świata FIFA 1998oraz trzy dodatkowe turnieje Mistrzostw Europy . Kapitan drużyny narodowej w 30 meczach. Reprezentował także Gladsaxe Hero, Hvidovre , Brøndby , Sporting CP , Aston Villa i Manchester City w karierze, która trwała od 1981 do 2003 roku i przyniosła 24 trofea.

Uważany za jednego z największych bramkarzy wszechczasów, IFFHS umieścił Schmeichel w pierwszej dziesiątce bramkarzy XX wieku w 2000 r. a w 2001 r. Schmeichel wygrał ankietę publiczną przeprowadzoną przez Reuters , kiedy większość z 200 000 uczestnicy uznali go za najlepszego bramkarza w historii, wyprzedzając Lwa Jaszyna i Gordona Banksa. W 2003 roku Schmeichel został wprowadzony do Galerii Sław Angielskiej Piłki Nożnej w uznaniu jego wpływu na grę w futbolu angielskim. W marcu 2004 roku został nazwany jednym z „125 największych żyjących piłkarzy” podczas obchodów FIFA 100 . Jego syn, Kasper, jest również profesjonalnym bramkarzem, grającym obecnie w drużynie Premier League Leicester City i reprezentacji Danii.

Peter Schmeichel urodził się w parafii Søborggård w Gladsaxe w Danii, u Inger, duńskiej pielęgniarki, i Antoni Schmeichel, polski muzyk jazzowy. Posiadał obywatelstwo polskie do 1970 r., Kiedy on, jego ojciec i jego trzy siostry zostali obywatelami Danii.

Schmeichel odziedziczył drugie imię – Bolesław – od pradziadka. Pierwsze lata spędził w mieście Buddinge w Kopenhadze , a karierę piłkarską rozpoczął od gry w drużynie na sąsiednim przedmieściu Høje-Gladsaxe . Jego pierwszy mecz odbył się 7 sierpnia 1972 r. W wieku 8 lat. Po dwóch i pół roku niepokonanym biegu do Schmeichel podszedł BK Hero, zespół z kilku dywizji powyżej Høje-Gladsaxe iz jeden z największych programów piłkarskich dla młodzieży w Danii. BK Hero połączył się z Gladsaxe BK w 1979 r., Tworząc Gladsaxe-Hero BK , a Schmeichel otrzymał możliwość gry w reprezentacyjnym reprezentacji Holandii. 

Po przejściu do starszej drużyny Gladsaxe-Hero Schmeichel spotkał swojego pierwszego mentora w Svend Aage Hansen , pierwszym trenerze drużyny w klubie, a później został jego teściem. Ponieważ Gladsaxe-Hero już spadł z duńskiej Trzeciej Dywizji z trzema meczami, Hansen awansował Schmeichel i sześć innych z drużyny młodzieżowej na mecz z IF Skjoldem Birkerødem . Zespół stracił 1–0, ale Schmeichel otrzymał wzmianki w lokalnych gazetach za swój osobisty występ. Pod koniec sezonu Hansen wyjaśnił Schmeichelowi swój plan na przyszłość, w którym Schmeichel spędził jeszcze dwa sezony z Gladsaxe-Hero BK, zanim przeniósł się do Hvidovre , grając dla duńskiej drużyny narodoweji ostatecznie udaną karierę za granicą. Schmeichel przyznaje, że otrzymał ofertę gry w drużynie młodzieżowej B 1903 , ale odrzucił ją, ponieważ klub „wydawał się nieco nudny”. 

W następnym sezonie Gladsaxe-Hero musiał tylko uniknąć porażki z Stubbekøbing, aby zapobiec spadkowi z Duńskiej Ligi Narodowej. W końcu Schmeichel rozegrał jedną z najlepszych gier w swojej karierze, a Gladsaxe-Hero wygrał mecz. Pod koniec gry córka Hansena, Bente, wbiegła na boisko i przytuliła Schmeichela. Obaj skończyli jako para i ostatecznie pobrali się. 

Zanim został zawodowym piłkarzem, Schmeichel musiał wykonać szereg zadań, aby związać koniec z końcem. Pierwszą pracę otrzymał w dziale farbiarni fabryki włókienniczej, ale obawy związane z bezpieczeństwem doprowadziły do ​​jego rezygnacji. Następnie spędził 12 miesięcy jako sprzątacz w domu starców, zanim podjął pracę biurową w World Wildlife Fund. Początkowo pracował w sklepach organizacji, ale trzy tygodnie po tym, jak dołączył, kierownik sklepu odszedł, a Schmeichel awansował na stanowisko kierownika sprzedaży. Wkrótce potem Schmeichel został wezwany do odbycia czterech tygodni obowiązkowej służby wojskowej. Zbiegło się to jednak z letnim obozem szkoleniowym Hvidovre w Portugalii, na który pozwolono mu kontynuować pod warunkiem, że w następnym miesiącu ukończył służbę wojskową. Niemniej jednak delikatna sytuacja organizacyjna między WWF, duńskim departamentem obrony i Hvidovre skłoniła Schmeichel do rezygnacji z pracy dla WWF. Następna była praca w firmie podłogowej teścia, dopóki nie zdał sobie sprawy, że jego kolana nie są w stanie utrzymać swojej 15-kamiennej (95 kg) ramy przez osiem godzin dziennie, zaproponowano mu pracę w firmie reklamowej należącej do prezesa Hvidovre, Nielsa Erika Madsena. To miała być jego ostatnia praca poza piłką nożną, ponieważ zaproponowano mu kontrakt Brøndby następnej wiosny. 

Pomimo piątej najlepszej obrony w lidze, tracąc 40 bramek w 30 meczach, Schmeichel i Hvidovre ukończyli na 14 miejscu i spadli w 1985 roku. Po zaledwie jednym sezonie klub wrócił do pierwszej ligi, ale Schmeichel został utracony przez Hvidovre przed duńskim drugim Brøndby IF przed sezonem 1987. Wygrywając ligę duńską w pierwszym roku dołączył do klubu, który pomógł mu odnieść sukces. Zadebiutował w reprezentacji Danii w maju 1987 r. Pod kierownictwem narodowym Seppa Piontka i został wybrany do turnieju Euro 88 , gdzie ostatecznie został duńskim bramkarzem, po początkowej służbie jako wsparcie dla Troels Rasmussenw otwarciu Danii 3–2 porażka z Hiszpanią ; Dania przegrała oba pozostałe dwa mecze 2–0 z Niemcami Zachodnimi i Włochami i została wyeliminowana w pierwszej rundzie zawodów.  

W sumie Schmeichel i Brøndby wygrali cztery mistrzostwa w pięciu sezonach. Punktem kulminacyjnym jego kariery w Brøndby były zawody w Pucharze Europy w 1991 roku , w którym Schmeichel był ważną częścią zespołu, który dotarł do półfinałów, zachowując siedem czystych kont w meczu. Klub został wyeliminowany z turnieju po porażce 2: 1 na wyjeździe z Romą dzięki bramce w ostatniej chwili Rudiego Völlera. Po turnieju Schmeichel został wybrany 10. miejscem w plebiscycie „Najlepszy bramkarz świata 1991” przeprowadzonym przez IFFHS

Po występach na scenie międzynarodowej Manchester United podpisał Schmeichel w dniu 6 sierpnia 1991 r. Za 505,000 £ a cena opisana w 2000 roku przez menedżera Manchesteru United Alexa Fergusona jako „okazja stulecia”. Było tak głównie dlatego, że w tamtym czasie Schmeichel był względnym nieznanym poza Danią, szczególnie w obrębie członków United. Schmeichel grał większość swojej kariery w United, w sumie osiem lat. Ze United Schmeichel wygrał pięć tytułów FA Premier League, trzy Puchary FA, ​​jeden Puchar Ligi i Ligę Mistrzów UEFA.

Manchester United zajął drugie miejsce w pierwszym sezonie Schmeichel (zdobywając również Puchar Ligi Piłki Nożnej po raz pierwszy w historii klubu), ale Schmeichel odniósł największy sukces w tym roku na arenie międzynarodowej. W duńskiej drużynie narodowej pod kierownictwem nowego trenera narodowego Richarda Møllera Nielsena Schmeichel był pierwszym bramkarzem Danii na wygranym turnieju Euro 92 . Chociaż Dania początkowo zakończyła za Jugosławią w kampanii eliminacyjnej do turnieju finałowego, ten drugi kraj został wykluczony z udziału w konkursie, a Dania zastąpiła ich w finale. Schmeichel dokonał szeregu ważnych zapisów podczas turnieju, utrzymując czyste konto w pierwszym spotkaniu Danii 0: 0 z Anglią i zapewniając decydujące przystanki przeciwko Ericowi Cantonie i Jean-Pierreowi Papinowi w wygranym 2: 1 meczu z Francją, aby awansować do czterech ostatnich. W półfinale przeciwko broniącym mistrzów Holandii , po remisie 2–2 po dogrywce, zatrzymał rzut karny od Marco van Bastena – jedynego spudłowania w strzelaninie – który umożliwił Danii awans do finał po zwycięstwie 5–4. Schmeichel dokonał także kilku decydujących rzutów obronnych w finale, a nawet trzymał krzyż jedną ręką, zachowując czystą kartkę w zwycięstwie 2: 0 swojego narodu nad Niemcami.  Za występy przez cały sezon został wybrany przez IFFHS „Najlepszym bramkarzem świata 1992”.  

sezonie 1992–93 22 Schmeichel pomogły United wygrać mistrzostwa Premier League ,  klub zdobył pierwsze trofeum Anglii od 26 lat. Schmeichel został po raz kolejny nazwany „Najlepszym bramkarzem na świecie” w 1993 roku. W styczniu 1994 roku Schmeichel odpadł z Fergusonem, ponieważ United roztrwonił prowadzenie 3: 0, aby zremisować 3: 3 z Liverpoolem . Obaj mieli kłótnię, w której Schmeichel „powiedział najstraszniejsze rzeczy” a następnie został zwolniony przez Fergusona. Kilka dni później Schmeichel przeprosił innych graczy. Nieznany mu Ferguson podsłuchiwał to i pozwolił Schmeichelowi zostać w Manchesterze United.Schmeichel i United powtórzyli zwycięstwo w Premier League pod koniec sezonu, również zdobywając Puchar AngliiJednak na poziomie międzynarodowym doznał rozczarowania, ponieważ Dania nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata FIFA 1994

Schmeichel grał w Danii na Euro 96 , którego gospodarzem była Anglia. Obrońcy Mistrzów Europy wyszli w fazie grupowej, mimo że w pierwszej rundzie osiągnęli wyniki odpowiadające turniejowi Euro 92. 

Po meczu z Arsenalem w listopadzie 1996 roku Schmeichel został oskarżony o rasizm przez napastnika Arsenalu, Iana Wrighta . Podczas gry Schmeichel i Wright mieli wiele kontrowersji, a pod koniec gry dwaj gracze skonfrontowali się ze sobą, schodząc z boiska. Po meczu pojawiły się informacje o policyjnym dochodzeniu w sprawie zdarzenia, w którym rzekomo Schmeichel wypowiedział się na tle rasistowskim. Po miesiącach upolitycznienia przez FA i PFA , którzy chcieli „nawróconego” Schmeichela jako plakatu kampanii „Kick rasizmu z futbolu”, nie znaleziono dowodów i sprawa została odrzucona. 

Pod nowym menedżerem narodowym Bo Johanssonem Schmeichel był częścią duńskiego składu podczas Mistrzostw Świata FIFA 1998 . Był jednym z czołowych członków duńskiej kampanii, która zakończyła się porażką 3: 2 ćwierćfinału z Brazylią.

Schmeichel zakończył swoją karierę w Manchesterze United z najwyższym wynikiem , kiedy Schmeichel i United zdobyli „Treble” , tytuł FA Premier League, Puchar FA i Ligę Mistrzów UEFA w tym samym sezonie. W tym roku FA Cup półfinale przeciwko Arsenalowi , Schmeichel zapisane rzut karny przez Dennis Bergkamp w ostatnich minutach gry (który ujawnił Schmeichel był nieświadomy czasu), aby wysłać grę do dogrywki. Pod nieobecność zawieszonego Roya Keane’a kapitanem United w finale Ligi Mistrzów UEFA w maju 1999 r. Niemieccy przeciwnicy Bayern Monachiumprowadził 1-0 aż do śmierci w meczu, kiedy United otrzymał rzut rożny. Schmeichel wpadł na atak, próbując wywołać zamieszanie, a Teddy Sheringham strzelił wyrównującego gola. Kilka sekund później Ole Gunnar Solskjær strzelił 2: 1 zwycięzcę dla United, aby kariera Schmeichel United zakończyła się na najwyższym możliwym poziomie. W niezapomnianym uroczystym momencie Schmeichel z radością pokazał, jak kręci się po swoim polu karnym po zwycięskim golu Solskjæra. 

Po odejściu Manchester United miał problem ze znalezieniem zastępcy, przechodząc przez kilku znanych bramkarzy, w tym Marka Bosnicha , Massimo Taibi , Fabiena Bartheza , Tima Howarda i Roya Carrolla, zanim ostatecznie kupił Edwina van der Sara , którego Sir Alex Ferguson uważał za najlepszy bramkarz, który grał w klubie od Schmeichel. 

Schmeichel zagrał 129. i ostatni mecz międzynarodowy przeciwko Słowenii w 2001 roku. Zachował czyste konto w meczu – coś, co zrobił, zadziwiająco, w 42 procentach występów w Manchesterze United. Schmeichel zostanie zapamiętany nie tylko jako największy bramkarz w historii De Rød-Hvide i Czerwonych Diabłów. Rzeczywiście, w ankiecie Reutera z 2001 roku pokonał Lwa Yashina i Gordona Banksa, aby zostać uznanym za najlepszego bramkarza w historii futbolu. Pomimo tego, że był bramkarzem, wpadłby na atak rzutem rożnym, gdyby jego drużyna była w tyle. Widok, jak podchodził do kąta, był wielką rozrywką dla przeciwników. W ten sposób strzelił gola dla Man United w meczu Pucharu UEFA przeciwko Rotorowi Wołgogradowi na Old Trafford we wrześniu 1995 roku. Strzelił gola w ostatnich minutach meczu, aby remisować 2–2, chociaż United został wyeliminowany z turnieju na zasadzie bramek wyjazdowych.

Schmeichel postanowił odejść z angielskiego futbolu pod koniec sezonu 1998–99, ponieważ wyczerpujący sezon 60-meczowy, który przyszedł z grą w odnoszącym sukcesy klubie, groził podważeniem jego wysokich standardów w wieku 36 lat. Poszukiwanie wolniejszego tempa w piłce nożnej przeniósł się do Sporting CP , gdzie podpisał dwuletni kontrakt. W swoim pierwszym sezonie z klubem zdobył tytuł Primeira Liga w latach 1999–2000 , kładąc kres 18 latom zespołu bez mistrzostw. Strzelił swoją jedyną bramkę dla duńskiej reprezentacji narodowej, rzut karny w remisie 2: 2 z Belgią w meczu rozgrzewki w czerwcu 2000 roku o Euro 2000 .  Reprezentował Danię na Euro 2000, gdzie zespół został wyeliminowany w fazie grupowej. Ogłosił swoją rezygnację z reprezentacji w lutym 2001 r.  i rozegrał swój mecz finałowy (swój 129. występ międzynarodowy) dwa miesiące później, prowadząc drużynę w przyjaznym zwycięstwie 3: 0 nad Słowenią na stadionie Parken w Kopenhadze ; w 65. minucie został zastąpiony owacją na stojąco, zastąpioną przez wieloletniego rezerwę Petera Kjæra

Jego drugi rok ze Sportingiem był niezwykły, ponieważ był to pierwszy raz od 14 lat, od czasów Hvidovre, że klub Schmeichel zajął poniżej drugiego miejsca w lidze. Schmeichel wyraził chęć aktywacji opcji kontraktowej na kolejny rok w Sporting w styczniu 2001 r. ale ostatecznie postanowił opuścić klub, gdy jego umowa wygasła w czerwcu 2001 r.

Schmeichel wrócił do Anglii z Aston Villa w lipcu 2001 r., Podpisując roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny rok. W dniu 20 października 2001 r. Schmeichel został pierwszym bramkarzem, który strzelił gola w Premier League, przegrywając 3: 2 z EvertonemTen wyczyn został powtórzony tylko cztery razy: przez Blackburn ’ Brad Friedel w dniu 21 lutego 2004 roku, również z rzutu rożnego; przez Tottenham Hotspur Paul Robinson z rzutu wolnego w dniu 17 marca 2007 roku; autor: Everton, Tim Howard, 4 stycznia 2012 r .; i Stoke City Asmir Begovicw dniu 2 listopada 2013 r. Schmeichel opuścił Aston Villa po jednym sezonie.

W 2002 roku Schmeichel przeprowadził się do Manchester City na zasadzie bezpłatnego transferu. Grał tylko jeden sezon, w latach 2002–2003. Rekord Schmeichela w derbach Manchesteru jest wyjątkowy, ponieważ nigdy nie był po przegranej stronie. Podczas jego dziewięciu lat w Manchesterze United byli niepokonani przeciwko Manchesterowi City, podczas gdy w jego pojedynczym sezonie z City wygrali na Maine Road i zremisowali na Old Trafford 

Schmeichel ogłosił wycofanie się z piłki nożnej w kwietniu 2003 r. 

W grudniu 1999 r. Schmeichel stał się właścicielem swojego klubu dziecięcego Hvidovre IF ale wycofał się z klubu w czerwcu 2002 r.  

Schmeichel pracował jako ekspert dla BBC po przejściu na emeryturę, będąc regularnym analitykiem w meczu dnia do 2005 roku. Następnie zaczął organizować mecze Ligi Mistrzów UEFA na żywo w duńskiej telewizji TV3 + , z Preben Elkjær i Brianem Laudrup – ekspertami ze studia. Jednak nadal działa od czasu do czasu jako ekspert dla BBC .

Jego popularność w Wielkiej Brytanii najlepiej mierzy Chesney Brown z opery mydlanej Coronation Street w Manchesterze , nazywając swojego byłego psa ( dogiem niemieckim ) „Schmeichel”.

Brał także udział w Soccer Aid i grał w drużynie Reszty Świata, która przegrała 2: 1 po zmianie w przerwie. Schmeichel brał udział w serialu popularnego programu telewizyjnego BBC „ Strictly Come Dancing” z 2006 roku , ale publiczność przegłosowała go w 43. urodziny. Wystąpił także w The Weakest Link w Wielkiej Brytanii, ale został uznany za najsłabszy link w pierwszej rundzie.

W dniu 31 sierpnia 2007 roku, grupa inwestorów tym Schmeichel ogłosiły zamiar zainwestowania 250 milionów koron duńskich (  33,5 mln) w klubie piłki nożnej Brondby IF i uczynić go dyrektor sportowy. Zostało to ogłoszone na konferencji prasowej w języku duńskim w hotelu w Kopenhadze . Oferta padła, gdy Brøndby nie zaakceptował oferty w terminie grupy. 

W lutym 2007 roku został gospodarzem nowego quizu na TV3 o nazwie 1 mod 100 (duńska wersja 1 vs. 100 ). W 2008 roku został gospodarzem europejskiej wersji programu Discovery Channel , Dirty Jobs

W kwietniu 2018 roku Schmeichel pojawił się w państwowej Rosji Today w programie telewizyjnym The Schmeichel Show . Otrzymał krytykę od duńskich mediów za swój występ w nim.

Schmeichel jest powszechnie uważany przez ekspertów, a także byłych i obecnych kolegów bramkarzy, jako jeden z największych bramkarzy wszechczasów, a także jako największy bramkarz w Danii, i został opisany jako nowoczesny, utalentowany, światowej klasy i kompletny bramkarz, który wyróżniał się także długowiecznością swojej kariery. Wysoki, silny i imponujący fizycznie bramkarz, o dużej ramie i długim zasięgu,  jak również doskonały refleks, był także wyjątkowo wysportowany i zwinny jak na zawodnika swojej wielkości, i był znany ze względu na jego zdolność do pokonywania bramki znakiem rozpoznawczym „ skok w gwiazdę ” oszczędza technikę, którą podobno opracował podczas gry w piłkę ręczną

Był bardzo ceniony za swoją technikę bramkarską, zdolność do zatrzymywania strzału i pozycjonowanie między słupkami, a także za swoją kontrolę nad obszarem, prowadzenie i zdolność do zbiegania z linii zarówno w sytuacjach jeden na jednego, jak i podczas wychodzenia z boiska krzyże Odważny i zacięty konkurent, był wokalnie obecny w bramce, znany ze swojej silnej postaci, mentalność, umiejętność zorganizowania obrony i przywództwo z tyłu, a także krytykowanie obrońców za każdym razem, gdy popełniają błędy.  Był także skuteczny w zatrzymywaniu kar. Oprócz umiejętności bramkarskich był również znany z umiejętności czytania gry, a także z umiejętności biegania z piłką u jego stóp, a także z rozrzutu i zdolności do wykonywania szybkich kontrataków dzięki swoim długim i celnym celom rzuty i kopnięcia. Bramkarz niezwykle często wybijał rzuty rożne w polu walki przeciwnika, gdy jego drużyna podążała za nim i strzelił 11 goli w swojej karierze

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021