Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Państwo nieźle zarabia na karaniu za hazard. Blisko 95 mln zł w dwa kwartały

Nowelizacja ustawy hazardowej przyniosła skutek.

Tylko do września z zakładów wzajemnych do państwowej kasy trafiło 147,8 mln zł, a z podatku od gier kolejny 1,7 mln zł.

Znaczną część dochodów stanowią jednak wyegzekwowane kary finansowe.

Ile zarobiło państwo na znowelizowaniu ustawy hazardowej? Jak wynika z odpowiedzi ministerstwa finansów na interpelację posłanek Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej oraz Joanny Frydrych, całkiem sporo.

Nowe prawo funkcjonuje od 1 kwietnia i zbiera żniwo. Zwłaszcza, jeśli chodzi o kary, jakie nałożyła Krajowa Administracja Skarbowa. Ich suma za II i III kwartał to dokładnie 94 973 869,18 zł – poinformował w piśmie podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, zastępca Szefa KAS Piotr Walczak.

Blisko 95 mln zł za hazard bez koncesji lub z jej naruszeniem, to pokaźna kwota, zwłaszcza w porównaniu do dochodów państwa z zakładów wzajemnych przyjmowanych przez internet, które wyniosły niespełna 148 mln zł.

Nawet doliczając do tego dochody z podatku od gier, który przyniósł kolejny 1,7 mln zł, to nałożone kary stanowią blisko 40 proc. tych wpływów!

Jak tłumaczy Piotr Walczak, nowelizacja ustawy hazardowej dała również efekt w postaci ograniczenia szarej strefy. O ile? Posiłkując się danymi z zakładów wzajemnych on-line szara strefa skurczyła się z 84 proc. w 2015 r. do około 62 proc. w 2017 – wynika z dokumentu ministerstwa finansów.

Tym samym wartość legalnego rynku zakładów wzajemnych w internecie – porównując ten sam okres – wzrosła o ponad 1,6 mld zł.

źródło: Money.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021