Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Od 1 stycznia 2019 zakłady bukmacherskie w Albanii tylko na obrzeżach miast

Niekorzystne zapisy prawne dla hazardu w Albanii.

Premier kraju, Edi Rama, powiedział, że zakłady bukmacherskie i kasyna nie będą mogły prowadzić działalności w obszarach mieszkalnych od początku przyszłego roku.

Rama, który wcześniej poparł wprowadzenie przepisów ograniczających hazard internetowy , powiedział, że wszystkie lokale, w których można postawić zakłady bukmacherskie, powinny przenieść się na obrzeża miast od obszarów mieszkalnych do 31 grudnia, jak podaje serwis internetowy Transitions Online.

Nowe zalecenie daje operatorom mniej niż trzy miesiące na znalezienie nowych baz, a wielu oczekuje, że będzie miało trudności ze znalezieniem odpowiednich lokalizacji w tak krótkim czasie.

Ponadto premier (na zdjęciu) ostrzegł media, że ​​jeśli nie przestaną pokazywać reklam nieuregulowanych usług hazardowych, zostaną „zamknięte siłą”.

Rama prowadził kampanię przeciwko hazardowi w Albanii od czasu, gdy jego socjalistyczna partia została poddana władzy pięć lat temu w zwycięstwie wyborczym. W ciągu pięciu miesięcy od jego triumfu, około 1300 zakładów zostało poddanych inspekcjom, a wiele z nich zostało zamkniętych z powodu zarzutów o niegospodarność finansową.

W swoim ostatnim oświadczeniu, Rama chwalił się, że dochody z podatku wzrosły z 32 milionów euro (28 milionów funtów / 37 milionów) do 47 milionów euro, odkąd doszedł do władzy, mimo że liczba kasyn w kraju zmniejszyła się o połowę z 40 do 20.

W Albanii pojawiły się nadzieje na szybki awans, gdy w lipcu rząd przedstawił plany obniżenia stawki podatkowej z 15% dochodów z gier brutto do 15% zysków brutto. Jednak prezydent Ilir Meta zawetował wniosek, odsyłając go do parlamentu w celu dalszego rozpatrzenia.

„Wprowadzenie zmian prawnych przyniosłoby korzyści tylko firmom hazardowym w czasie, gdy przewidywany wpływ na budżet państwa lub gospodarkę domową jest ujemny”, stwierdziła Meta w tym czasie, według gazety Tirana Times .

„Model biznesowy hazardu nie generuje wartości dodanej dla społeczeństwa. Wręcz przeciwnie, ekspansja tego przemysłu stwarza potencjalne ryzyko ubożenia biednych rodzin albańskich, powodując społeczne wstrząsy „.

Albańczycy podobno wydali 132 mln euro na hazard w 2017 r. – wzrost o 10% rok do roku – mimo, że przy populacji poniżej trzech milionów, PKB Albanii wynoszący 12,7 mld USD plasuje go jako jeden z najbiedniejszych krajów w Europie.

Jednak raport komitetu audytu krajowego stwierdził, że państwo nie udało się zebrać około 395 mln EUR grzywien nałożonych na operatorów, którzy nie spełnili niektórych przepisów w latach 2014-2016.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021