Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Nowelizacja ustawy o E-sporcie ma zostać przyjęta przez Sejm 22 czerwca?

– Już w tym roku sport elektroniczny może uzyskać podobny status prawny co sport tradycyjny. Branża e-sportu czeka na nowelizację ustawy o sporcie – mówił Ziemowit Ryś, manager drużyny Counter Strike – Izako Boars, na konferencji poświęconej branży esportu. Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl, nowelizacja ta może zostać przyjęta jeszcze w tym miesiącu.

Podczas Beyond Advertising Forum E-sport&Gaming Ziemowit Ryś wskazał na najważniejsze wyzwania, stojące obecnie przed branżą esportu. Kluczowym jest współpraca z administracją państwową i zmiany legislacyjne, które prawnie mogą nawet zrównać esport ze sportem tradycyjnym.

– Dziś sport elektroniczny pozostaje prawnie nieuregulowany. Czekamy na nowelizację ustawy o sporcie. Nadanie esportowi statusu prawnego da nam to dużo większe możliwości rozwoju, promocji i pozyskiwania sponsorów – mówił Ziemowit Ryś.

Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl, uzyskanych w Ministerstwie Sportu, nowelizacja ustawy o sporcie ma zostać prawdopodobnie przyjęta przez Sejm podczas posiedzenia 22 czerwca. Projekt zakłada rozszerzenie definicji sportu o „współzawodnictwo oparte na aktywności intelektualnej, którego celem jest osiągnięcie wyniku sportowego”.

Bolączką branży są również oszuści, zarabiający na nieuczciwie prowadzonej grze. Aby ukrócić ich praktyki, potrzeba także nowelizacji kodeksu karnego – podkreślił Ziemowit Ryś. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl precyzuje, że chodzi o kary za doping i stosowanie nielegalnego oprogramowania, dającego zawodnikom przewagę w grze.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ziemowit-rys-zmiany-legislacyjne-wyzwaniem-dla-esportu

 

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021