Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Nietypowe zakłady bukmacherskie na debatę prezydencką

17 czerwca o godzinie 21:00 w Telewizji Polskiej rozpocznie się debata prezydencka. Już druga…

Przypomnijmy, że tuż po ostatniej debacie przełożono wybory, które miały odbyć się w połowie maja. Teraz już wiemy na 100%, że dojdzie do nich 28 czerwca. Tym razem nic nie powinno stanąć na przeszkodzie.

W związku z tym legalny polski bukmacher BETFAN przygotował sporo zakładów specjalnych związanych z debatą prezydencką. Możemy zastanawić się m.in. nad tym, czy któremukolwiek z kandydatów zostanie wyłączony mikrofon lub czy prowadzący przerwie wypowiedź Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego. Będziemy też liczyć wszelkie kwestie związane z LGBT, Konstytucją czy Unią Europejską. Oferta – którą możecie sprawdzić TUTAJ – jest naprawdę szeroka. Oto kilka przykładów:

Bukmacherzy typują debatę prezydencką

Czy któremukolwiek z kandydatów zostanie wyłączony mikrofon (pkt 9 reg. Debaty Prezydenckiej 2020)

  • Tak – 2.50

Podczas debaty zostanie użyte sformułowanie “eurokołchoz” przynajmniej 2 razy

  • Tak – 4

Andrzej Duda wypowie słowa: “ideologia LGBT” przynajmniej 4 razy

  • Tak – 3

Prowadzący przerwie wypowiedź Andrzejowi Dudzie przynajmniej 1 raz (pkt 9 reg. Debaty Prezydenckiej 2020)

  • Tak – 4.50

Kamery telewizyjne uchwycą flagę Polski i UE jako element ubioru Rafała Trzaskowskiego

  • Tak – 1.50

Szymon Hołownia wypowie słowo: “Konstytucja” przynajmniej 4 razy

  • Tak – 2

Robert Biedroń użyje sformułowania “obywatel” przynajmniej 4 razy

  • Tak – 2.50
wejdź i sprawdź ofertę

Kod bonusowy w BetFan 2020

Co zyskam, wpisując kod promocyjny BETFAN w 2020? 100 PLN bez ryzyka ze zwrotem na konto główne

Bukmacher ten uruchomił nową promocję Siano wraca na konto główne“! Jest ona dedykowana nowym Graczom, którzy podczas rejestracji wpisali kod promocyjny Legalny100W przypadku, gdy pierwszy kupon okaże się przegrany Gracz otrzymuje zwrot stawki na saldo główne, co jest równoznaczne z tym, że Gracz może grać dalej, ale również może wypłacić kwotę.

Maksymalna kwota zwrotu to 100 zł. Minimalna stawka za kupon, aby został zakwalifikowany do promocji to 10 zł. Zwrot na saldo główne nastąpi najpóźniej po 48 godzinach roboczych od rozliczenia kuponu.

Ważne kwestie polityczne

Tak się składa, że politycy amerykańscy przykładają bardzo dużą uwagę do takich kwestii, jak walka z międzynarodowym terroryzmem czy też bezpieczeństwo obywateli. Przyczyny są dość oczywiste i odnoszą się do wydarzeń, które miały miejsce przed jedenastoma laty na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Chodzi rzecz jasna o serię zamachów terrorystycznych, które wstrząsnęły opinia publiczną, nie tylko w Ameryce Północnej, lecz praktycznie na całym świecie.

W efekcie przed politykami pojawił się nowy problem, który polega na wyeliminowaniu niebezpiecznych struktur i trzymania ich z dala od cywilnej ludności. Niestety czasami nie udaje się osiągnąć wszystkich zakładanych celów, po prostu trzeba cały czas usilnie pracować, by poprawiać notowane wyniki w tej kwestii. Pieniądze wydawane z państwowego budżetu na rzecz walki z terroryzmem muszą być dobrze spożytkowane, aby w rezultacie przysłużyć się bezpieczeństwu wewnętrznemu. To bardzo ważne, aby politycy starali się wprowadzać ciekawe rozwiązania, które w szybki sposób doprowadzą do skorygowania dotychczasowego postępowania. W przeszłości mało kto interesował się zagadnieniami związanymi z zagrożeniem ze strony różnych grup ekstremistycznych.

Czasy się jednak diametralnie zmieniają i aktualnie stało się to rozpowszechnionym tematem, który pojawia się w wielu debatach. Wracając do Stanów Zjednoczonych, trzeba jasno zaznaczyć, że kwestie bezpieczeństwa obywateli odgrywają istotna rolę w okresie kampanii wyborczej. Kandydaci na prezydenta prześcigają się w składaniu licznych obietnic w tym zakresie i liczą, że spore grono osób poprze dany program. Naturalnie należy mieć na uwadze, że potem trzeba wywiązać się ze swoich słów, ponieważ w innym przypadku szybko straci się poparcie wśród obywateli. Polityka to świat, w którym można w miarę sprawnie dojść na sam szczyt, lecz utrzymanie się na nim przez dłuższy okres czasu jest niesamowicie trudne i wymaga podejmowania przemyślanych decyzji, które nie pogorszą notowań polityka.

Błędy poznawcze paraliżują polską debatę publiczną?

Polskie społeczeństwo ma zwyczaj odnoszenia się z pewnym lekceważeniem i pogardą do polityków, a znaczna jego część zgodnie przyznaje, że nie chce mieć z tą farsą nic wspólnego i deklaruje na przykład niegłosowanie w wyborach. To, czy takie podejście jest złe, czy dobre, jest tak naprawdę sprawą otwartą, zwłaszcza że obie strony sporu dysponują naprawdę zasadnymi i mądrymi argumentami. Do całego problemu warto jest jednak podejść, patrząc nań z nieco szerszej perspektywy.

Zasadnym wydaje się bowiem zadanie pytania, dlaczego osoby niegłosujące poczuły się w ogóle przymuszone do takiej deklaracji? Gdyby było im to obojętne, nie odczuwałyby potrzeby chełpienia się swoim wyborem, a jego głośna werbalizacja zdaje się tak naprawdę buntem i niezgodą na obecny stan rzeczy. Spokojnie można zatem przyznać, że znaczna część głosów nieoddanych w wyborach to tak naprawdę głos rozpaczy za takim ugrupowaniem politycznym, które oferowałoby jakieś standardy w debacie publicznej. Aby uświadomić sobie, że nie jest to wcale absurdalny tok rozumowania, warto jest przyjrzeć się bliżej sposobom, w jakim nasi politycy i eksperci dyskutują.

Błąd poznawczy jest, według ścisłej definicji, określeniem nieracjonalnego, zmanipulowanego sposobu postrzegania rzeczywistości. Tego typu błędy stały się ścisłym standardem debaty publicznej i jest to o tyle przerażające, że do nich naprawdę trudno jest się merytorycznie odnieść, a politycy je stosujące systematycznie zaskarbiają sobie w ten sposób sympatię odbiorców i uważa się ich za mistrzów debaty i zapędzania przeciwników w kozi róg. Nosi to oczywiście znamiona populizmu, który jest nieodłącznym elementem polskiej polityki, ale w idealnej rzeczywistości powinien być zdecydowanie tępiony przez społeczeństwo, które jest świadome kierowanych doń słów.

Przykładem błędu poznawczego jest chociażby efekt status quo, który polega na tendencji do deprecjonowania wszelkich idei, które uderzałyby w istniejący stan rzeczy. Najczęściej jest to domena osób o poglądach konserwatywnych, które kierują się zasadną logiką, że skoro jest dobrze, to lepiej będzie niczego nie zmieniać, żeby przypadkiem nie pogorszyć sytuacji. Dziura w takiej logice polega na tym, że obecne status quo jest okupione wysiłkiem tysięcy aktywistów z poprzednich stuleci, którzy walczyli o wynalazki takie jak wiek emerytalny czy prawa wyborcze dla kobiet. Przeciwnicy tych idei też stosowali efekt status quo, a przecież po stu latach nikt nie powie raczej, że prawo głosu dla kobiet jest czymś złym. Bardzo groźny jest również efekt przywiązania, który sprzyja korzystaniu z informacji uzyskiwanych z tylko jednego źródła, które dana osoba szczególnie sobie upodobała.

Taki efekt sprzyja kreowaniu fanatycznych postaw i przymykaniu oka na błędy jednej opcji politycznej przy jednoczesnym wyolbrzymianiu błędów drugiej, przeciwnej. Innym, równie istotnym błędem poznawczym jest również efekt autorytetu, w którym głosiciel idei powołuje się na autorytet i uznaje, że skoro taka osobistość uważa tak samo, jak on, to jego argument jest całkowicie słuszny. Przeciwnik w dyskusji nie ma wtedy zupełnie pola do popisu, ponieważ trudno jest przekonać do zmiany zdania osobę, która uważa swój autorytet za nieomylny.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021