Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Nielegalne zakłady bukmacherskie: Służba Celna ściga graczy

Kilka miesięcy temu Służba Celna wytypowała prawie 24 tysiące osób, które grały u bukmacherów zagranicznych niezarejestrowanych w Polsce.

Zaczęła je ścigać oraz karać grzywną i zwrotem wygranej z zakładów bukmacherskich.

 

Wśród nich znajdują się ci, którzy twierdzą, że nie mieli pojęcia, że jest to nielegalne i grożą za to sankcje.
Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem, przypomina żelazną zasadę Arkadiusz Łaba z Ministerstwa Finansów.

– Fakt, że w Polsce obowiązuje zakaz uczestnictwa w grach hazardowych organizowanych za granicą, jest dosyć powszechnie znany, szczególnie w środowisku grających. Osoby, wobec których toczą się postępowania, w większości przypadków nie są przypadkowe. To są gracze, którzy grali dużo i regularnie. Pomijając fakt, że nie można zasłaniać się nieświadomością przepisów – podkreśla gość radiowej Jedynki.

Reklamy wprowadzają w błąd

Choć prawo jest w tym aspekcie jasne, to grających mogą wprowadzać w błąd bukmacherzy. Bowiem nawet ci działający z naruszeniem prawa, reklamują się jako legalnie działające strony.
Ministerstwo Finansów na te zarzut odpowiada krótko.

– W Polsce co do zasady reklama gier hazardowych jest zakazana. Takie przypadki, stwierdzane przez Służbę Celną, są ścigane i usuwane z przestrzeni publicznej – mówi Arkadiusz Łaba.

Dostęp do zagranicznych serwisów bukmacherskich będzie blokowany?
To jednak nie rozwiązuje głównego problemu i stąd też apel legalnie działających w Polsce bukmacherów o blokowanie takich stron.

Nielegalne zakłady bukmacherskie: Służba Celna ściga graczy

Niedawno Polska przyjęła konwencję Rady Europy, która m.in. pozwala na blokowanie dostępu do zagranicznych serwisów bukmacherskich.

– Inicjatywa w tym zakresie będzie należała do Rady Ministrów wyłonionej w kolejnych wyborach – przypomina gość radiowej Jedynki.

Gracze mogą przyznać się do winy

Czekając na nowe rozwiązania, osoby, które grały u zagranicznych bukmacherów, a obawiają się kary, same mogą zgłosić się do odpowiednich służb i wyrazić tzw. czynny żal, czyli złożyć wyjaśnienia i zwrócić kwoty uzyskane w takich grach.
W Polsce legalnie, czyli z zezwoleniem wydanym przez Ministerstwo Finansów, działa jedynie czterech operatorów. Jak twierdzą, ich udział w rynku wynosi jedynie 10 proc. Cała reszta to w świetle prawa nielegalne portale zarejestrowane poza granicami kraju.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021