Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Naziemni bukmacherzy zamykają punkty

Wirtualna platforma bukmacherska

Coraz więcej graczy rezygnuje z obstawiania w naziemnych punktach bukmacherskich i wybiera zakłady internetowe.

Od początku października w Polsce zlikwidowano 60 punktów bukmacherskich. W wyniku tego pracę straciło już 100 osób.

Legalnie działające w Polsce firmy bukmacherskie od kilku lat obserwują rosnącą liczbę graczy przechodzących z punktów naziemnych do zakładów w Internecie. Wyższe wygrane stanowią główną przyczynę tego zjawiska. Podwyżka podatku od zakładów wzajemnych przyjmowanych w punktach naziemnych z 10 do 12% spowodowała, że równocześnie zmniejszeniu uległa wysokość wygranej.

W trzech pierwszych kwartałach 2010 branża bukmacherska odnotowała wyraźny spadek obrotów spowodowanych zmianą stawki podatkowej. W stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym przychody spadły o 11%. W konsekwencji firmy bukmacherskie zmuszone są zamykać nierentowne punkty i zmniejszać zatrudnienie. Od początku października zamknięto 60 punktów, w wyniku czego pracę straciło 100 osób.

Aplikacja mobilna pod nazwą Fortuna Mobile

 

Zgodnie z polskim przepisami organizowanie zakładów wzajemnych w sieci jest nielegalne. Chociaż ustawa o grach hazardowych nie zakazuje wprost tego typu zakładów, to Minister Finansów, jako organ upoważniony, uznał, że taka forma obstawiania jest niezgodna zgodna z prawem. Zakłady internetowe dla polskich graczy oferują tylko zagraniczne firmy, zarejestrowane na Malcie, Gibraltarze czy Cyprze. Ponieważ takie usługi są niezgodne z polskim prawem, to organizujący je bukmacherzy nie płacą żadnych podatków czy opłat związanych z prowadzeniem działalności w obszarze zakładów wzajemnych. Zwolnione z tych opłat firmy zagraniczne, są w stanie zaoferować graczom korzystniejszy kurs wygranych niż bukmacherzy naziemni.

Mniejsze przychody, które stanowią podstawę opodatkowania zakładów wzajemnych, w dłuższej perspektywie oznaczają również mniejsze wpływy do Budżetu. Dlatego konieczne jest zalegalizowanie internetowych zakładów bukmacherskich oraz podjęcie przez Służbę Celną rzeczywistych działań przeciwko łamaniu prawa przez zagraniczne firmy – mówi Marek Oleszczuk, przedstawiciel Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

/ Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021