Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Merkur Sportwetten złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia Totolotka

21 marca 2019 r. do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek Merkur Sportwetten GmbH z siedzibą w Espelkamp w Niemczech o planowanym przejęciu kontroli nad Totolotkiem. XTIP Polska jest spółką joint venture Merkur Sportwetten GmbH (Grupa Gauselmann) oraz TMT Investments S.A. 

Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Merkur Sportwetten GmbH (“Merkur”) wyłącznej kontroli nad Totolotek S.A. (“Totolotek”).

Merkur konsoliduje działalność spółek z Grupy Gauselmann w zakresie zakładów sportowych w Niemczech i zagranicą. Działalność spółek zależnych Merkura obejmuje rozwój i dystrybucję oprogramowania do zakładów wzajemnych, rozwój i dystrybucję produktów w zakresie zakładów sportowych (online i offline) oraz prowadzenie punktów przyjmujących zakłady.

Grupa Gauselmann została założona przez Paul Gauselmann i jest zarządzana przez jego rodzinę. Oprócz projektowania, produkcji i sprzedaży automatów do gier i systemów zarządzania pieniędzmi, Grupa Gauselmann prowadzi również sieć salonów CASINO MERKUR-SPIELOTHEK. Grupa Gauselmann jest również aktywna w wielu innych segmentach rynku, np. sportowych zakładach wzajemnych, grach online i kasynach.

Totolotek jest licencjonowanym operatorem zakładów wzajemnych w Polsce, świadczącym usługi internetowe oraz w punktach stacjonarnych, w tym: zakłady sportowe i zakłady konkurencji zwierzęcych. Totolotek jest kontrolowany przez Intralot S.A., grecką spółkę notowaną na giełdzie papierów wartościowych w Atenach, która jest partnerem loterii na całym świecie, a także licencjonowanym organizatorem gier i zakładów wzajemnych.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021