Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Mateusz Juroszek o Fundacji STS – Sport Twoją Szansą i nie tylko

O tym, jak rozsądnie pomagać sportowcom, o zaangażowaniu w polski futbol, o tym, w którym kierunku powinna zmierzać Ekstraklasa, aby stać się atrakcyjniejsza dla sponsorów, o dużych pieniądzach – o tym wszystkim „Piłka Nożna” rozmawiała z prezesem bukmachera STS Mateuszem Juroszkiem.

Mateusz Juroszek, prezes STS

  • – Jak działa fundacja Sport Twoją Szansą?
    – Fundacja ma określone cele. Do jej rady zaprosiliśmy wiele osób ze świata sportu. Niedawno fundacja została organizacją pożytku publicznego. Będziemy mogli otrzymywać 1 procent podatków, jeśli ktoś zdecyduje, że warto wspierać sportowców. Jest związana z STS, choć w sensie biznesowym jest niezależnym bytem – mówi Mateusz Juroszek (na zdjęciu). – To właśnie STS przelewa na konto fundacji największe środki. Wpłaty pochodzą albo bezpośrednio ode mnie, albo od firmy STS. Staramy się jednak w działalność fundacji zaangażować naszych klientów. Przy wypłacie wygranych będą mogli część środków przekazać na fundację. Jeśli zdecydują się, gwarantujemy im spokojny sen, pieniądze nie zostaną zmarnowane. Środki przekazane na pomoc są skrupulatnie rozliczane. Nie po to, żeby kogoś kontrolować. Chodzi o przekonanie, że pieniądze wydajemy mądrze. Sentencja Sport Twoją Szansą kiedyś używana była jako rozwinięcie skrótu bukmachera STS. Odeszliśmy od niego, nie chcieliśmy, aby był rozumiany jako szansa na zostanie bogatym poprzez sport. Sentencja trafiła do szuflady. I teraz idealnie wpisuje się w fundację. (…)
  • – W jaki sposób pomagacie sportowcom?
    – W różny sposób. Może to być partycypowanie w kosztach leczenia, także suplementacji, czy ufundowanie stypendium. Pomagamy również większym organizacjom lub stowarzyszeniom. Choć nie najbogatszym. Pracujemy jednak tylko z aktywnymi zawodnikami lub kandydatami na zawodników. Zwłaszcza z tymi, dla których sport jest szansą na inne życie, na przykład poprzez wyrwanie się z trudnej sytuacji. (…)
  • – W jaki jeszcze sposób fundacja wspiera piłkę nożną?
    – Piłka jest dobrze finansowana, to po pierwsze. Wniosków z tej dyscypliny wpływa do nas najmniej. Co nie znaczy, że zamykamy się na futbol. Dużo chętniej jednak wspomożemy szkołę czy mały, nieprofesjonalny klub piłkarski, który chce dla dzieciaków zorganizować wyjazd na zgrupowanie. Nie każdy, jak Goczałkowice, ma Łukasza Piszczka. (…)

CAŁY WYWIAD MOŻNA ZNALEŹĆ W NOWYM (50/2017) NUMERZE TYGODNIKA „PIŁKA NOŻNA”

źródło: pilkanozna.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021