Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Liga Polskich Bukmacherów

Wraz z nadejściem wiosny,na stadionach ekstraklasy i 1 ligi,zamiast „informacji o sponsorowaniu”,pojawiły się reklamy legalnych bukmacherów.

Nowa ustawa hazardowa które weszła w życie od 1 kwietnia 2017 roku, dopuszcza reklamę zakładów bukmacherskich oferowanych przez firmy posiadającą licencję Ministra Finansów.

Zmiany prawne, jakie weszły w życie w kwietniu 2017 roku, dopuszczają możliwość korzystania jedynie z usług firm bukmacherskich, które legalnie działają na terenie Polski. Jednak nie wszyscy gracze wiedzą, którzy bukmacherzy, reklamujący swoje usługi w Polsce, działają legalnie.

W sezonie 2016/2017 tylko jeden klub nie ma podpisanej umowy sponsorskiej z bukmacherem – jest to Termalica Nieciecza. W tej chwili „Tabela Bukmacherska” przedstawia się następująco:

 Nr Zespół Sponsor lub reklama
 1. Arka Gdynia
 2. Bruk-Bet Termalica Nieciecza B R A K
 3. Cracovia
 4. Górnik Łęczna
 5. Jagiellonia Białystok
 6. Korona Kielce
 7. Lech Poznań
 8. Lechia Gdańsk
 9. Legia Warszawa
 10. Piast Gliwice
 11. Pogoń Szczecin
 12. Ruch Chorzów
 13. Śląsk Wrocław
 14. Wisła Kraków
 15. Wisła Płock
 16. Zagłębie Lubin

Sponosrem oficjalnym 1 ligi jest Fortuna (wraz z firmą Oshee).

Pozostałe ligi:

 Nr Zespół klasa rozgrywek Informacja
 1. GKS Katowice 1 liga
 2. Podbeskidzie 1 liga
 3. Zagłębie Sosnowiec 1 liga
 4. Podbeskidzie 1 liga
 5. Motor Lublin 3 liga
 6. ŁKS Łódż 3 liga
 7. Widzew Łódź 3 liga
 8. Stomil Olsztyn 1 liga
 9. Radomiak Radom 2 liga
 10. Lechia Tomaszów Maz. 2 liga

Legalni bukmacherzy czyli kto ?

Najnowsza nowelizacja prawa reguluje legalność firm oferujących usługi bukmacherskie. Według prawa za legalne uznano jedynie te firmy bukmacherskie, których siedziba została zarejestrowana na terenie Polski. Siedziba firmy decyduje o możliwości uzyskania licencji na prowadzenie działalności bukmacherskiej, ale również oznacza, że dana firma bukmacherska płaci w Polsce podatki od oferowanych usług. Ograniczenie prawne dotyczy również organizowania gier hazardowych online, do których dostęp reguluje wydanie specjalnego zezwolenia. Za wydanie zezwolenia, dopuszczającego do prowadzenia gier hazardowych online, odpowiada Ministerstwo Finansów, które jednocześnie podaje do publicznej wiadomości zaktualizowaną listę legalnych bukmacherów, prowadzących działalność w Polsce. Zgodnie z artykułem 29 Ustawy o grach hazardowych zakazane jest nie tylko organizowanie gier hazardowych online bez specjalnego pozwolenia, ale również korzystanie z takich gier.

Kary dla graczy

Zgodnie z ustawą zarówno organizator, jak i uczestnik nielegalnych gier hazardowych online, może podlegać karze pieniężnej. Karze nie podlegają jedynie uczestnicy loterii promocyjnych, audiotekstowych i fantowych oraz gier bingo, w których nagrodami są nagrody rzeczowe. W pozostałych przypadkach za grę hazardową gracz może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej skarbowej, przy czym maksymalna kara, jakiej podlega gracz, zależy głównie od miejsca organizacji nielegalnych gier hazardowych. W przypadku gier hazardowych organizowanych bez zezwolenia, przy czym dotyczy to także gier na automatach, gier losowych czy uczestnictwa w zakładach wzajemnych zorganizowanych bez odpowiedniej koncesji czy licencji, gracz może zostać ukarany karą grzywny w wysokości do 120-krotności stawki dziennej. Z kolei maksymalna kara grzywny w przypadku korzystania z gier hazardowych losowych zagranicznych lub zagranicznych grach wzajemnych, które zostały zorganizowane bez odpowiedniego zezwolenia, wynosi 720-krotność stawki dzienne, może być również zamieniona na karę pozbawienia wolności do lat 3. Oba wykroczenia oraz sposób ich karania określa Kodeks karny skarbowy. W 2017 roku minimalna stawka dzienna wynosi 66,67 zł, zaś maksymalna może sięgać do 26 666,66 zł.

Legalni bukmacherzy w Polsce

źródło: Gieksiarze.pl

Ministerstwo Finansów wydało odpowiednie zezwolenia na prowadzenie działalności hazardowej online jedynie kilku firmom bukmacherskim. Na podstawie zezwoleń, wydanych w 2012 roku, za legalnych bukmacherów należy uznać: Fortuna online zakłady bukmacherskie z siedzibą w Cieszynie, Milenium Zakłady Bukmacherskie z Poznania oraz Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne z Katowic, bardziej znanego jako STS. W 2013 roku do powyższej listy legalnych bukmacherów dołączył warszawski Totolotek SA, a w 2014 roku – warszawski bukmacher E-toto Zakłady Bukmacherskie. Z kolei w 2016 roku listę legalnie działających bukmacherów internetowych uzupełnili Casino Games z siedzibą w Warszawie oraz LV Bet Zakłady Bukmacherskie z Katowic. Obecnie na polskim rynku gier hazardowych online legalnie działa jedynie 7 firm, przy czym ich lista jest prowadzona przez Ministerstwo Finansów, które również odpowiada za aspekty prawne regulujące ich działalność, w tym również za wydawanie koncesji i licencji potrzebnych do prowadzenia działalności. Jednak lista najpopularniejszych bukmacherów internetowych nie do końca jest zbieżna z powyższą listą legalnych bukmacherów polskich. Wśród 5 najpopularniejszych bukmacherów online dopiero na 5 miejscu jest obecny STS.

Dlaczego warto wybierać legalnych bukmacherów ?

Głównym powodem, dla którego należy się skupić przede wszystkim na ofercie legalnych bukmacherów, jest odpowiedzialność karno-skarbowa, jaka ciąży na graczach. W zależności od wykroczenia różna będzie wysokość maksymalnej kary dla gracza, przy czym jej maksymalna wysokość przekracza 16 mln złotych lub też może oznaczać bezwzględną karę pozbawienia wolności do lat 3. Jednocześnie należy pamiętać, że granie u polskich bukmacherów przekłada się na realne zyski dla skarbu państwa oraz realne kontrakty reklamowe, jakie dzięki pieniądzom od graczy mogą sfinansować bukmacherzy. Nieco inne zasady obowiązują graczy, którzy z usług bukmacherów korzystają okazyjnie np. w czasie urlopu zagranicznego. Wówczas zastosowanie ma prawo kraju, w którym przebywa urlopowicz, zatem urlopowicz może wówczas korzystać z usług firm bukmacherskich, które nie działają w Polsce bez ryzyka, związanego z potencjalną karą finansową, jaka ciążyłaby na nim w analogicznej sytuacji w Polsce.

Amatorzy kontra zawodowcy

Osobom, które grają hazardowo sporadycznie, zdarza się złamać przepisy i skorzystać z zagranicznych bukmacherów głównie ze względu na brak świadomości nieprzestrzegania przepisów oraz możliwość poniesienia finansowych konsekwencji takiej gry. Istnieje również druga grupa graczy – zawodowi typerzy, którzy świadomie łamią prawo korzystając z usług zagranicznych bukmacherów. Dzięki temu mogą oni liczyć na wyższe kursy w porównaniu z bukmacherami polskimi, których działalność w Polsce jest opodatkowana. W przypadku niektórych firm bukmacherskich, których działalność została zarejestrowana w rajach podatkowych jak Cypr czy Malta, nie jest również pobierany podatek dochodowy od wygranej, co dodatkowo zwiększa wysokość wygranych, które nie są jednak zgodne z obowiązującym polskim prawem.

Finansowanie sportu

Legalni bukmacherzy to również ważni sponsorzy wybranych drużyn czy dyscyplin sportu. W 2014 STS został sponsorem reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, a w 2016 roku został sponsorem Śląska Wrocław, jest również sponsorem strategicznym Lecha Poznań. Do grona klubów, sponsorowanych przez STS, zalicza się również Pogoń Szczecin, Ruch Chorzów, Górnik Zabrze oraz dwie drużyny siatkówki: Asseco Resovia i VIVE Kielce. Milenium jest oficjalnym sponsorem Zagłębia Lubin, natomiast Totolotek partneruje Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok oraz koszykarzom grającym pod auspicjami Legii Warszawa. E-toto sponsoruje klub Piast z Gliwic.

ForBet sponsoruje ligę siatkówki Plus Liga, jest również sponsorem ŁKS-u, Stomilu Olsztyn, Radomiaka Radom, Włókniarza Częstochowa czy Stali Rzeszów. ForBet sponsoruje również amatorski sport, finansując m.in. Nocną Ligę Halową, organizowaną dla pasjonatów piłki nożnej. Z kolei Fortuna jest głównym sponsorem 1 ligi, sponsoruje także Legię Warszawa jako sponsor główny oraz GKS Katowice, TS Podbeskidzie i Zagłębie Sosnowiec.

 

Bukmacherzy, posiadające aktualne zezwolenia Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych.Zgodnie z art. 29a ustawy o grach hazardowych z 19 listopada 2009 r. zakazane jest urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet oraz uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet. Wyżej wymienione zakazy nie dotyczą urządzania zakładów wzajemnych przez sieć Internet na podstawie udzielonego zezwolenia.

Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Jedyny wyjątek od powyższej zasady stanowi art. 89 ust. 3, który stwierdza, że karze pieniężnej nie podlegają uczestnicy loterii promocyjnych, loterii audioteksowych, loterii fantowych i gry bingo fantowe.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021