Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Legalni bukmacherzy w Polsce – recenzja

Legalny bukmacher legalni bukmacherzy w Poslce

Licencję Ministra Finansów pozwalającą na organizowanie zakładów bukmacherskich na terenie Polski posiada obecnie 13 bukmacherów. 10 z nich rozpoczęło już działalność, pozostali otrzymali licencję, ale jeszcze nie wystartowali oficjalnie z usługami dla naszego kraju.

Legalni bukmacherzy – historia

Pierwsze licencje pozwalające na organizowanie zakładów bukmacherskich trafiły do trzech polskich bukmacherów już w 2012 roku. Otrzymały je wtedy firmy znane nam jako STS, Fortuna i Millenium. Rok później do tego grona dołączył bukmacher Totolotek, a w kolejnym roku zalegalizowany został etoto. Po chwilowej przerwie, kolejni bukmacherzy (forBET i LVbet) dołączyli do tego grona w 2016 roku.

 

Legalny bukmacher legalni bukmacherzy w Poslce

W 2017 roku na nasz rynek wkroczył SuperBet. Ten wywodzący się z Rumunii bukmacher pozwala na obstawianie kuponów tylko w punktach naziemnych.

Rok 2018 był przełomowy. Licencję na prowadzenie zakładów otrzymało aż pięć firm bukmacherskich (TotalBet, PZBUK, Betclic, Betfan, eWinner). Dwie pierwsze z nich rozpoczęły już świadczenie usług, pozostałe, w tym bardzo popularny Betclic, przygotowują się do startu na naszym rynku.

Na chwilę obecną licencję posiada aż 13 bukmacherów, a w kolejce czekają kolejni. Według komunikatu Ministerstwa Finansów, aktualnie rozpatrywanych jest pięć wniosków, a wszystkie z nich należą do polskich spółek.

Dlaczego gra u legalnych bukmacherów jest tak ważna?

Grając u bukmacherów, którzy działają na naszym rynku legalnie, odprowadzamy podatki do kasy państwa. Co prawda z tego powodu nasze wpływy są mniejsze, ale za to nie grożą nam żadne konsekwencje prawne. Korzystanie z usług bukmacherów, którzy działają na polskim rynku bez licencji jest nielegalne i grozi poważnymi konsekwencjami. warto też pamietać, że nasi bukmacherzy mają w swej ofercie freebet, tak więc nie odbiegają pod tym kątem od zagranicznych odpowiedników.

Dostawcy internetu mają obowiązek blokować domeny nielegalnych bukmacherów i ostrzegać graczy, że za korzystanie z takich stron grożą kary. Zdarza się także, że wypłaty pochodzące od nielegalnych bukmacherów są nielegalne.

Mimo ewentualnych konsekwencji prawnych, wielu graczy próbuje jednak obejść zabezpieczenia. Spowodowane jest to ogromnym podatkiem, który wynosi aż 12% i jest pobierany od kwoty za którą stawiamy każdy kupon. Obniżenie tego podatku z pewnością przyciągnęłoby do legalnych bukmacherów graczy, którzy na chwilę obecną korzystają z nielegalnych serwisów.

Jak sprawdzić, który bukmacher jest legalny?

Informację na ten temat można znaleźć m.in. w tym artykule. Poza tym listę legalnych bukmacherów w każdej chwili można sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów. Warto także sprawdzić czy nie znajdują się w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Za pomocą tych dwóch stron można w prosty sposób sprawdzić czy dany bukmacher działa w Polsce zgodnie z wszystkimi krajowymi przepisami.

Lista legalnych bukmacherów w Polsce

Poniżej zostanie przedstawiona lista bukmacherów, którzy mogą legalnie oferować zakłady dla graczy przebywających na terenie Polski. Bukmacherzy zostaną przedstawieni w kolejności chronologicznej, zależnie od daty otrzymania licencji.

Fortuna

– Bukmacher Fortuna posiada licencję na organizowanie zakładów sportowych od 23.01.2012 r. Jest to jedna z najdłużej działających na polskim rynku firm. Od 1996 roku funkcjonowała jako Profesjonał, a pod szyldem Fortuna znana jest od 2007 roku. Firma oferuje usługę obstawiania zakładów online, a także w punktach stacjonarnych. Fortuna jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dzięki czemu wiadomo, że mamy do czynienia z pewną i przejrzystą spółką. Obecnie Fortuna utrzymuje swoją pozycję na rynku najpopularniejszych bukmacherów, stale przyciągając do siebie nowych graczy. W 2017 roku uplasowała się na drugim miejscu według obrotu w rankingu polskich bukmacherów. O jej wysokiej popularności decydują między innymi atrakcyjne bonusy dla nowych graczy, a także wiele innych promocji dla stałych graczy. Fortuna bardzo aktywnie wspiera polski sport. Jest m.in sponsorem klubu piłkarskiego Legia Warszawa.

Milenium

– Milenium licencję otrzymał 16.02.2012 r. Mimo tego przez długi czas spółka nie radziła sobie najlepiej ze względu na dość archaiczną stronę internetową, przeciętną ofertę i brak aplikacji mobilnej, pozwalającej na obstawianie spotkań z dowolnego miejsca. W ostatnich latach strona została jednak zmodernizowana, a oferta powiększona. Choć Milenium dalej nie może konkurować z STS lub Fortuną jeśli chodzi o punkty naziemne, tak w przypadku obstawiania spotkań on-line można uznać, że bukmacher stoi na wysokości zadania. Dużym plusem Milenium jest bardzo wysoki bonus od pierwszej wpłaty. Można otrzymać aż 760 zł. Dodatkowo stali gracze mogą liczyć na duża ilość promocji i bonusów, które mają za zadanie zmniejszyć obciążenie gracza spowodowane podatkami.

STS

– STS jest obecnie największym i najbardziej popularnym bukmacherem w Polsce. Swoją licencję posiada od 21.02.2012 r. Jego obroty sięgają prawie 50% całych obrotów na polskim rynku bukmacherskim. STS jest także sponsorem wielu polskich klubów piłkarskich, a także siatkarskich, piłki ręcznej i e-sportowych. Przy rejestracji STS oferuje swoim klientom bonus powitalny w wysokości 1000zł, które można otrzymać przy pierwszym depozycie. Po wprowadzeniu kodu bonusowego można także otrzymać 30 zł w postaci freebeta. Dla stałych graczy bukmacher oferuje także liczne promocje na e-sporty oraz bonusy za łączny obrót w danym tygodniu.

Totolotek

– Licencja dla Totolotka została wydana 20.06.2013 r. Bukmacher ten istnieje na polskim rynku już od 1992 roku. początkowo oferując swoim graczom zakłady naziemne, później wchodząc również na rynek online. Totolotek charakteryzuje się jednym z najlepszych bonusów na polskim rynku. Nowi gracze mogą otrzymać aż 1000 zł, a także freebeta o wartości 20 zł od razu po rejestracji. Oferuje on także swoim graczom bardzo długi okres czasu na obrót otrzymanym bonusem. Swoim stałym klientom Totolotek oferuje mnóstwo atrakcyjnych bonusów, zarówno podczas obstawiania w punkcie naziemnym, jak i on-line. Bardzo atrakcyjna jest także oferta bukmachera

eToto

– eToto istnieje od 2011 roku, a licencję posiada od 28.11.2014 r. Początkowo był niewielki i nie oferował zbyt wiele swoim klientom, ale po wielkich przemianach, które nastąpiły przed uzyskaniem licencji stał się jednym z najmocniejszych graczy na rynku. Obecnie eToto oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjną i szybką stronę internetową, a także mnóstwo bonusów, w których możemy otrzymać aż 1000zł za dwa pierwsze depozyty, a dodatkowo freebeta o wartości 20 zł. Stali gracze również nie mają na co narzekać.

forBet

 – forBet pojawił się na rynku w 2016 roku i od razu otrzymał licencję Ministra Finansów. Od 4.05.2016 możemy więc korzystać z usług bukmachera, który po powstaniu pokrywał graczom wartość podatku, doliczając do kuponów dodatkowe 14% wygranej. Obecnie nie jest już tak dobrze i promocja ta obowiązuje tylko okresowo, ale dalej forBet pozostaje jednym z najciekawszych bukmacherów na rynku. Dodatkowo można zyskać 1200 zł za trzy pierwsze depozyty, a także 20 zł freebeta.

LVBet

 – LVBet działa na polskim rynku od września 2016 roku, na podstawie licencji uzyskanej dnia 13.05.2016. Wejście tej firmy na rynek poprawiło nieco ogólny stan rynku zakładów bukmacherskich, którzy musieli znacznie poprawić swoje usługi, by móc konkurować z LVBet. Bukmacher oferuje swoim nowym klientom bardzo atrakcyjne bonusy, za pomocą których można otrzymać aż 1500 zł. Oferuje on także mnóstwo bonusów dla swoich stałych graczy, a także dla posiadaczy karnetów drużyn które są przez niego sponsorowane.

SuperBet

– (kupony można obstawiać tylko w punktach naziemnych) – Firma SuperBet wkroczyła na polski rynek oferując swoim klientom możliwość obstawiania kuponów tylko w punktach naziemnym. Mimo tego, że obecnie gracze preferują wygodę i obstawianie zakładów przez Internet, to SuperBet od dnia uzyskania licencji 30.10.2017, rozwija się bardzo dobrze oferując graczom atrakcyjne promocje.

TotalBet

 Jeden z najnowszych działających graczy na polskim rynku. Po uzyskaniu licencji 22.03.2018 r. wszedł z hukiem na polski rynek. TotalBet oferuje swoim graczom atrakcyjne promocje, m.in. bonus w postaci 500zł od pierwszej wpłaty, a także freebeta o wartości 25zł.

PZBuk

 PZBuk otrzymał licencję 28.06.2018 r. Na chwilę obecną nie posiada zbyt wielkiej oferty i bonusów zachęcających do rejestracji, gdyż jedyne co otrzymujemy na start to darmowy zakład o wartości 50zł. Bukmacher obiecuje jednak, że będzie ambitnie się rozwijał. Warto dać mu chwilę czasu, gdyż od momentu wystartowania strony minęło dopiero 3 miesiące.

Bukmacherzy, którzy jeszcze nie wystartowali:

BetClic

  • Betclic to zakład bukmacherski, który niedawno otrzymał licencję na prowadzenie zakładów online. To znany i ceniony bukmacher na całym świecie, a  jego oferty korzystają miliony osób. Powyższy artykuł to co prawda jedynie przypuszczenia dotyczące tego, co Betclic być może zaoferuje polskim graczom. Władze tego bukmachera mają świadomość, że wejście na polski rynek przy tej liczbie zakładów bukmacherskich może być trudne. Oczywiście może oznaczać to wiele dobrego dla typerów, którzy będą mogli przebierać wśród wielu ciekawych ofert. Z pewnością Betclic zaskoczy w Polsce ilością dostępnych dyscyplin sportowych zarówno tych znanych, jak i tych niszowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępna będzie również aplikacja mobilna, która dostępna będzie zarówno w systemach iOS, jak i android. Metody płatności jak dotąd nie są znane, jednak Betclic słynie z tego, że elastycznie dobiera wszelkie opcje do zapotrzebowania typerów. Być może dostępne będą platformy szybkich płatności jak Przelewy24, czy PayU. Z pewnością możliwe będzie korzystanie z kart płatniczych.

BetFan

Na rynku bukmacherskim pojawił się nowy gracz. Zakłady bukmacherskie BetFan w dniu 29 października 2018 oficjalnie uzyskały licencję Ministerstwa Finansów o numerze PS4.6831.3.2018. Uprawnia ona do legalnej działalności zakładów wzajemnych na terenie kraju (stacjonarnie oraz za pośrednictwem sieci Internet). Tym samym w ostatnim kwartale 2018 roku pojawił się 11-sty podmiot, który może legalnie działać na wspomnianym rynku. BetFan tym samym otwiera drugą dziesiątkę bukmacherów z licencją MF. BetFanSp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 01-523 ul. Śmiała 26. NIP: 5252747132, REGON: 369967041, KRS:0000727637. Kapitał zakładowy wynosi 2 000 000 mln zł. Prezesem BetFan został Piotr Lech Sienkiewicz, któremu bukmacherka nie jest obcą branżą. Pracował już w zakładach bukmacherskich Totolotek czy forBet.
W skład Rady Nadzorczej weszli Jarosław Chałas, Mikołaj Chałas, Renata Chałas.
Jednym ze wspólników jest firma NewbetSp.z.o.o.

eWinner

Niewiele jest obecnie informacji na temat strony Ewinner. Zakłady bukmacherskie pojawiły się w sposób nagły i wyłącznie na pewien czas. Wynika to z faktu, że jest to nadal bardzo świeży projekt. Obecnie strona internetowa o adresie Ewinner jest niedostępna, dlatego też ciężko się wypowiadać na temat zawartych tam treści, czy nawet wyglądu samej strony. Możemy jednak się domyślać, że strona będzie przejrzysta i łatwa w obsłudze, co z pewnością przyczyni się do większej popularności nowego bukmachera i pomoże w zdobyciu klientów. Taka strategia sprawdziła się u konkurencji, dlatego bukmacher eWinner powinien ją również zastosować.

RoyBet

Na razie można jedynie operować szczątkowymi wiadomościami na temat RoyBet, które podsycane są przez właścicieli i graczy oczekujących na wystartowanie serwisu. Warto pamiętać, że samo doniesienie, iż na polski rynek wkracza nowa firma, nie musi być równoznaczne z podaniem konkretnego terminu wystartowania serwisu z typami. Niektóre zakłady starały się o licencję ponad rok, a jak wiadomo, Minister Finansów niezbyt skłonny jest do nadmiernego przyznawania tychże licencji, dlatego cały proces przeciąga się w nieskończoność, a graczy muszą zadowolić jedynie doniesienia o możliwej ofercie, bonusach i szacowanym czasie uruchomienia serwisu. Nie warto więc się niecierpliwić, gdyż wiele plotek wskazuje na to, że serwis może wystartować nawet w tym roku. Są to jednak jak dotąd niepotwierdzone doniesienia.

– Na rynek polski wrócą także bukmacherzy, którzy wycofali się z działalności po wprowadzeniu ustawy o grach hazardowych. Mowa tu oczywiście o BetClicu, który jest jednym z największych tego typu graczy na świecie. Licencję otrzymały też polskie firmy BetFan i Ewinner. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać oferta tych bukmacherów.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021