Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Legalni bukmacherzy na marginesie

Firmy legalnie działające w Polsce posiadają łącznie jedynie 10 proc. rynku zakładów wzajemnych. Cała reszta to w świetle prawa nielegalne portale zarejestrowane poza granicami kraju.

 

Liderem polskiego rynku zakładów bukmacherskich w zakresie liczby odsłon generowanych przez użytkowników w kraju jest firma Bet365 z ponad 30 proc. udziałem w rynku. Na drugim i trzecim miejscu plasują się serwisy należące do grupy Betclic Everest, czyli Betathome (23,4 proc.) oraz Betclic (20,5 proc.). Poza podium trudno szukać znaczących graczy na polskim rynku gdyż trzeci na liście, brytyjski gigant William Hill, ma zaledwie 2,2 proc. udziału w rynku.
Firmy posiadające polską licencję posiadają łącznie zaledwie 4,5 proc. udziału w rynku, a liderem w tym zakresie jest czeska Fortuna.

Liczba odsłon generowanych w Polsce przez serwisy bukmacherskie oczywiście nie przekłada się bezpośrednio na generowane przez te serwisy przychody. Według danych bettingexpert.com niekwestionowanym liderem w zakresie przychodów na polskim rynku jest firma bet365, która mając ponad 65 proc. udział w rynku deklasuje rywali. Nie jest to niespodzianką, gdyż w zakresie zakładów sportowych w Internecie bet365 jest także liderem na innych rynkach nie tylko w Europie, ale praktycznie na całym świecie.

Co ciekawe na drugim miejscu plasuje się firma Expekt, której ambasadorem w Polsce jest prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Jak widać, wykorzystanie wizerunku jednej z największych gwiazd polskiego sportu okazuje się być całkiem intratnym posunięciem.
W pierwszej piątce udało się uplasować największej polskiej firmie bukmacherskiej czyli STS, który może pochwalić się niemal 4 proc. udziałem w rynku zakładów sportowych w kraju. Niedaleko w tyle znajdują się pozostałe dwie firmy działające w kraju za pozwoleniem ministerstwa finansów. Totolotek może pochwalić się 2,8 proc. udziałem w rynku podczas gdy Fortuna ma 2.2 proc. Doliczając do polskich firm Zakłady Sportowe Milienium, można zaryzykować stwierdzenie, iż polskie firmy mają obecnie niemal 10 proc. udział w rynku zakładów sportowych w naszym kraju.
Polacy grają w sieci i to dużo. Ale jak zabezpieczają się przed ryzykiem kontroli celnych? Rozwiązanie jest proste i ewidentnie widoczne przy analizie metod płatności wykorzystywanych przy transakcjach finansowych dotyczących firm bukmacherskich. Niekwestionowany liderem na tym rynku jest firma Skrill (dawniej MoneyBookers), która trzyma w ręku ponad połowę hazardowych transakcji płynących z naszego kraju. Spory udział w rynku (w sumie niemal 40 proc.) mają pozostałe wirtualne portfele finansowe czyli głównie Neteller i PayPal, podczas gdy przelewy bankowe i transakcje kartami kredytowymi to zaledwie 10 proc. rynku.

 

żródło: http://www.rp.pl/artykul/1175096-Legalni-bukmacherzy-na-marginesie.html#ap-1

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021