Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Dlaczego warto grać w zakładach Betclic? #3

Trzecia część cyklu artykułów na temat legalnych bukmacherów w Polsce. Odcinek #3 – Betclic

Betclic to bukmacher zagraniczny, powstały w 2005 roku z siedzibą w St. Julians, na Malcie. Założycielem Betclic jest Nicolas Beraud. Betclic istniał w Polsce do 2017 roku, kiedy to w życie weszły przepisy ustawy antyhazardowej, o bardzo rygorystycznych wymogach, które zmusiły to zniknięcia z rynku wielu zagranicznych, bukmacherskich firm. Swoje działalności w naszym kraju zakończyć musiały również m.in: Bet at home czy Expekt, które są częścią Betclic Everest Group. Betclic z racji braku odpowiedniej licencji został zablokowany na terenie naszego kraju.

Jednak 26 września 2018 roku, dla fanów Betclic pojawiła się nadzieja na grę u tego bukmachera w związku z licencją PS4.6831.11.2017, wydaną przez Ministra Finansów RP. Licencja zezwala Betclic na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych przez internet na okres 6 lat. Tym samym legalność Betclic w Polsce jest już zatwierdzona, mimo że bukmacher nie przyjmuje jeszcze zakładów, a sama strona internetowa istnieje wyłącznie w stylu informacyjnym.

Z polskiej strony internetowej Betclic możemy domniemać, że bukmacher zaopatrzy graczy w aplikację mobilną na systemy Android oraz iOS. Póki co, nie znamy jeszcze dokładnej oferty bukmachera, a jedynie możemy domyślać się kwestii związanej z możliwościami typów zakładów. Nadal jednak nie jest możliwa rejestracja kont w serwisie, mimo jego istnienia w sieci.

BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Gaming in Poland Sp. z o.o., ul. Zwycięska 20A/204, 53-033 Wrocław (KRS:759388)
REGON:  362407439
NIP: 8971812874
KRS: 0000573383
Adres:53-033 Wrocław, ul. Zwycięska 20A/204
Nr. zezw. Ministra Finansów  PS4.6831.26.2017

Betclic – oferta

Co prawda serwis nie wznowił jeszcze swojej działalności, jednak możemy przypuszczać jakie możliwości zaprezentuje oferta bukmachera. Z pewnością będziemy mieli do wyboru wszystkie najlepsze piłkarskie ligi świata takie jak angielska, niemiecka, hiszpańska czy włoska, na czele oczywiście z rozgrywkami Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Ponadto zapewne pojawi się możliwość zawierania zakładów na mecze Ligi Narodów UEFA.  Miejmy oczywiście nadzieję, że w ofercie kursowej pojawi się również nasza rodzima ekstraklasa, której obstawianie zawsze wiąże się z przyjemnym dreszczem emocji, a które niejednokrotnie przynosi zwroty akcji, mogące powiększyć objętość naszego portfela, związane z niespodziewanymi porażkami faworytów.

Z klasycznych sportów na pewno nie zabraknie tenisa, koszykówki, a razem z nią najlepszej ligi świata czyli NBA. Ponadto w ofercie powinniśmy znaleźć hokej, sporty motorowe oraz mniej znane w naszym kraju jak np. dart, baseball, golf snooker czy wyścigi konne.

Ciekawym rozwiązaniem może być również pojawienie się oferty e-sportowej, czyli obstawianie spotkań z gier komputerowych w obrębie gier takich jak: Counter Strike, League of Legends czy Dota.

Oprócz zakładów na konkrety dzień i godzinę pojawić się mogą tzw. zakłady LIVE, czyli zawierane w trakcie trwania spotkania np. kiedy drużyna A remisuje z drużyną B, na zakładach LIVE możemy obstawić, kto strzeli następną bramkę.

Jeżeli chodzi o ofertę kursową- to akurat ciężko przewidzieć i oszacować, jednak gdy jeszcze Betclic działał w Polsce, oferta kursowa była na prawdę ciekawa, co przyciągało z pewnością sporą ilość graczy. Bowiem to między innymi kursy są czynnikiem przesądzającym o wyborze danego bukmachera, a kursy Betclic były w skali całego rynku na dość dobrej pozycji.

Legalność i bezpieczeństwo Betclic

Już sam fakt, że Betclic postanowił powrócić do Polski oznacza, że firma chce się rozwijać. Pozytywne opinie graczy z całego świata, budują bardzo wysoką markę bukmachera, który na rynku istnieje stosunkowo niedawno, aczkolwiek wypłacalnością i bezpieczeństwem zapewnionym na każdym kroku zawierania zakładu, wyrobił sobie szacunek w oczach graczy.

Legalność serwisu jest potwierdzona przez Ministra Finansów stosowną licencją, która da możliwość firmie funkcjonowanie na rynku przez 6 lat, zapewne z możliwością przedłużenia.

Licencja, którą otrzymał Betclic to również troska o bezpieczeństwo graczy, bowiem zgodnie z ustawą  o grach hazardowych „karze pieniężnej podlega uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia(…)”.

Jak widać, nielegalna gra może pociągnąć do odpowiedzialności nie tylko  firmy bukmacherskie ale również zwykłych graczy.

Betclic uzyskując licencję ochronił siebie oraz graczy, co świadczy o firmie bardzo dobrze, po pierwsze dlatego, że nie zrazili się oni do prawa jakie zostało w zakresie hazardu wprowadzone w Polsce, a po drugie, że wrócili z działalnością do kraju, w którym znaczna ilość osób zajmuje się bukmacherką, w związku z czym na pewno przygotują jeszcze dla nas bardzo ciekawą ofertę.

Wypłacalność Betclic jest niezachwiana przez współpracę z największym brytyjskim bankiem- Barclays, który był sponsorem angielskiej Premier League przez kilkanaście lat.

Promocje dla nowych graczy w Betclic

Kolejnym przypuszczeniem, jakie wysnuwa się na bazie doświadczeń związanych z grą u bukmachera to przyciąganie nowych klientów bardzo ciekawymi bonusami. Zakład bez ryzyka wpisał się już chyba na dobre w strategię bukmacherów, którzy co chwila przebijają się ofertami kwotowymi dla pierwszego postawionego zakładu.

Zakład bez ryzyka polega na możliwości postawienia tak zwanego darmowego zakładu, który wykonujemy nie ze swojej puli, lecz z puli bukmachera, który udostępnia nam daną kwotę. W przypadku przegranej nie tracimy własnych pieniędzy, lecz wygrana sprawia, że musimy dokonać wymaganego obrotu tej kwoty aby móc ją wypłacić.

Betclic oferował nowym graczom zakład bez ryzyka w kwocie aż 500 zł  kodem LegalnyPL

Kody promocyjne Betclic

To kolejna metoda przykuwająca uwagę. Z kodem promocyjnym LegalnyPL w Betclic otrzymujemy 500 PLN cashback.

Na początku, po wejściu na stronę betclic.pl wyszukaj na górnej belce przycisk “Zarejstruj się” i kliknij w niego. Po chwili ukaże się 1 z 3 pól rejestracyjnych, które należy uzupełnić.

 1. W pierwszym kroku rejestracji należy wpisać nasze podstawowe dane: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres e-mail a także kliknąć na suwak po zapoznaniu się z regulaminem. Opcjonalnie klikamy w suwak “zgoda na treści marketingowe“, jeśli chcemy byc informowani o przyszłych promocjach i ofertach.

2. Krok numer dwa, to uzupełnienie pola PESEL oraz pół adresowych (ulica, kod pocztowy, miasto i numer telefonu).

3. Trzecim a zarazem ostatnim etapem rejestracji konta w Betclic jest uzupełnienie pół: Nazwa użytkownika, hasło, pytanie bezpieczeństwa (wybieramy pytanie i dopisujemy odpowiedź) oraz kod promocyjny (jeśli taki posiadamy).

Na samym końcu czeka nas jeszcze wybór limitów: początkującyamator lub ekspert.

Limity mogą być zmienione w każdym momencie. Pierwsze zwiększenie limitu nastąpi najwcześniej 24 godziny od chwili zgłoszenia, drugie po upływie tygodnia, a trzecie 3 miesiące później. Zmniejszenie limitu natychmiastowo po przyjęciu żądania.

 PoczątkującyAmatorEkspert
Max. dzienny limit na zakłady500 zł1 000 zł10 000 zł
Max. miesięczny limit na zakłady15 000 zł30 000 zł300 000 zł
Max. dzienny limit czasu12 godzin18 godzin24 godziny
Max miesięczny limit czasu360 godzin540 godzin740 godzin

To wszystko! Szybka rejestracja w zakładach bukmacherskich ukończona. Pamiętaj że hazard może uzależniać. Zakłady wzajemne sa dostępne tylko dla osób, które ukończyły 18 lat, a za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Inne ciekawe promocje Betclic, które mają w sobie przyszłość

Kody promocyjne i zakład bez ryzyka Betclic to tylko część atrakcyjnych dodatków, jakie gwarantuje firma. W nowej odsłonie serwisu bukmacherskiego ciekawym rozwiązaniem byłby powrót do gratyfikowania graczy mobilnych, czyli wykorzystujących tablety i smartfony do dokonywania zakładów. Betclic to typowy bukmacher internetowy, w związku z czym skorzystanie z takiej promocji jest wyjątkowo korzystne, ponieważ nie dość, że nie musimy wychodzić z domu, aby zawrzeć zakład, to dodatkowo mamy możliwość zwiększenia swojej wygranej, stawiając na swoją ulubioną drużynę przy pomocy smartfona, którego raczej w dzisiejszych czasach posiada każdy.

Poprzednio, zakłady na smartfonie były nagradzane przez Betclic wygraną o 25% większą niż przy tradycyjnym obstawianiu przez stronę internetową np. na laptopie.

Ponadto, klienci aktywnie pozyskujący kolejnych graczy do grona Betclic mogli liczyć na bonus nawet w wysokości 100 PLN.

Oprócz tego, Betclic, w podobny sposób co bukmacher z naszego rodzimego podwórka- Fortuna- udostępnia promocje kursowe tj. hity dnia. Jeśli Betclic do tego powróci- mamy szansę naprawdę solidnego podbicia wygranej na naszym kuponie, ponieważ nie dość że kursy Betclic są bardzo przyjazne dla graczy to w dodatku mamy okazję ponownego ich zwiększenia przez skorzystanie z promocji kursowej.

Inną, bardzo chwaloną przez graczy była promocja Multi+, w ramach której Betclic zwiększał wygraną naszego kuponu od 5-100% wartości kuponu, jeśli znajdzie się na nim minimum 5 zdarzeń o minimalnym kursie 1.2.

Jaka ofertę zaprezentował ten znany bukmacher? Sprawdźmy:

Co to jest Boost?

Co to jest Boost? W Betclic zawsze znajdziesz najlepsze kursy! Oprócz dużego wyboru zakładów sportowych często zwiększają jeszcze kursy na największe wydarzenia.

Jak je znaleźć?
Jeśli zobaczy poniższą ikonę obok kursu, to znaczy że został on podwyższony!

Aby nie stracić szansy na zwiększone wygrane, nie zapomnij dołączyć do nas na portalach społecznościowych oraz zezwolić na otrzymywanie powiadomień od Betclic!

Jak oglądać transmisje w Betclic TV?

Jak zobaczyć mecze w Betclic TV?

1) Zaloguj się do swojego konta Betclic (Nie masz jeszcze konta? zarejestruj się tutaj).
2) Wejdź do sekcji z zakładami NA ŻYWO, dostępne transmisje będą oznaczone logiem BETCLIC TV.
Włącz się do gry i przeżywaj emocje na żywo!

Warunki dostępu do Betclic TV
Aby obejrzeć transmisję na żywo, musisz:

 • mieć środki na koncie Betclic,
 • postawić zakład na mecz, który chcesz oglądać,
 • postawić dowolny zakład w ciągu ostatnich 24 godzin.

Transmisje, które oferuje bukmacher

 • Piłka nożna:
  Serie A, Bundesliga, Anglia FA Cup, Major League Soccer, Copa America, Africa Cup, mistrzostwa krajowe (Rosja, Ukraina, Holandia, Belgia, Czechy, Polska, Dania, Szwecja, Szkocja)
 • Tenis:
  4 turnieje wielkoszlemowe : Wimbledon, ATP 1000, ATP 500, ATP 250, WTA
 • Koszykówka:
  NBA, Euroliga, Eurocup, mistrzostwa krajowe (Hiszpania, Włochy)
 • Inne :
  NHL, EHF Liga Mistrzów, Mistrzostwa Niemiec w piłce ręcznej, Mistrzostwa Włoch w Siatkówce

Czym jest Multi +?

Multi+ pozwala zwiększyć wygrane nawet o 50%. Im więcej wydarzeń na Twoim kuponie, tym więcej możesz wygrać!

Jak skorzystać z Multi+ ?

 • W promocji biorą udział tylko zakłady z logiem Multi+
 • Postaw kupon wielokrotny z minimum 5 takimi zdarzeniami.
 • Twoja potencjalna wygrana powiększy się automatycznie.
 • Jeśli kupon wejdzie, wygrasz dużo więcej!

Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie Ogólnym

Co to jest Cash Out?

 • Czym jest Cash Out?
  CashOut pozwala zakończyć kupon jeszcze przed rozstrzygnięciem wszystkich zdarzeń, a zatem możesz otrzymać wygraną, nie czekając na ostatni mecz na kuponie.

CashOut dostępny jest na każdej platformie zarówno dla kuponów pojedynczych jak i wielokrotnych.

 • Gdzie znajdę CashOut?
  W ofercie wszystkie zakłady z opcją CashOut będą oznaczone ikoną Cashout. Możesz je także wyszukać filtrując mecze poprzez kalendarz zaznaczając zakłady CashOut
 • Jak użyć CashOut?
  Umieść swoje pojedyncze lub wielokrotne zakłady na kuponie i znajdź naszą ofertę wypłaty w specjalnej zakładce lub bezpośrednio w sekcji „Moje Zakłady”.
 • Przykłady Cash Out
  Z naszym CashOut możesz kontrolować swoje zakłady! Wejdź do zakładki MOJE KUPONY i wybierz kupon, który chcesz rozliczyć przed zakończeniem ostatniego zakładu.

Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie Ogólnym

Aplikacja mobilna

Więcej zakładów, więcej sportu, więcej emocji.
Ciesz się wszystkimi wspaniałymi funkcjami nowej aplikacji i obstawiaj zakłady gdzie chcesz i jak chcesz!

W dzisiejszych czasach gigantycznej mobilności i przenoszenia wszystkiego na ekrany telefonów, to aspekt nad którym nie powinno się zastanawiać, a jasno stwierdzić, że taka forma obstawiania pojawi się na pewno. To obligatoryjny element nie tylko w szeregach bukmacherów, ale w każdym szanującym się biznesie.

W przypadku naszego bukmachera, aplikacja mobilna jest już niejako potwierdzona przez tymczasową stronę internetową, na której widnieje logo Androida oraz iOS z zielonym „ptaszkiem”.

Aplikacja jest co prawda odzwierciedleniem tego, co znajdziemy w przeglądarce, aczkolwiek wyposażona w responsywność(dopasowanie do wymiarów smartfona), z wszelkimi funkcjami, które oferuje komputerowa wersja.

Jaki jest kod bonusowy?

Na pewno nowi użytkownicy zastanawiają się, w jaki sposób właściwie uzyskać kod promocyjny do betclic, aby móc korzystać ze wszystkich dostępnych promocji. Rejestrując się w Betclic za pomocą naszego serwisu, musimy wpisać uzyskany kod promocyjny, aby odebrać bonusy na wszystkich sekcjach zakładów sportowych. Musimy jednak na samym początku założyć konto w Betclic, a w dostępnym polu Betclic kod promocyjny wpisać LegalnyPL.

Podatek od wygranych Betclic

Są dwa rodzaje podatków w zakładach bukmacherskich. O ile ten standardowy, spotykany wszędzie to 12% od stawki nie jest niczym zaskakującym, o tyle w przypadku wygranej minimum 2280 PLN, doliczony nam będzie podatek od wygranej, wynoszący 10% jej wartości. Oczywiście, kolejny raz należy wspomnieć, że ta wartość może być inna, kiedy już Betclic w pełni wystartuje ze swoją działalnością w Polsce.

Podatek od wygranych obowiązuje jednak u niemal każdego bukmachera, co nie powinno być zaskoczeniem ,ponieważ jest to jeden z elementów zarobku tego typu działalności.

Czasem zdarzają się jednak promocje, w ramach których nie płacimy podatku od wygranej, i mogłoby to być dość ciekawym posunięciem Betclic, jeśli umożliwiliby taką możliwość od czasu do czasu.

Kasyna i poker w Betclic?

To niestety póki co nie będzie obraz możliwy do ujrzenia w polskim internecie. O ile zagraniczne serwisy udostępniają e-kasyno i e-pokera, tak w przypadku sytuacji prawnej w naszym kraju jest niemożliwe. Betclic może działać wyłącznie w zakresie, jaki przewiduje ustawa hazardowa, a wszelkiego rodzaju kasyna, ruletki czy blackjack są niestety wyłączone z tej możliwości.

Opinie o Betclic Polska

BetClic to znany bukmacher, który posiada niezwykle szeroką ofertę zakładów online. Cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i w Europie. Firma posiada swoje biura w Portugalii, na Malcie czy nawet w Szwecji. Wiele osób kojarzy BetClic głównie z reklam internetowych.

Sama rejestracja w serwisie Betclic nie stanowi większego problemu. Całość jest maksymalnie ułatwiona. Nawet osoby, które na co dzień nie mają częstej styczności z internetem, powinny sobie poradzić. Podczas rejestracji musimy podać podstawowe dane osobowe. Wybieramy również państwo i podajemy numer telefonu. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że strona jest dostępna w kilku wersjach językowych w tym oczywiście w polskiej.

Wygląd strony bukmachera jest przejrzysty. W oczy rzucają się głównie trzy kolory – czerwony, szary i biały. Dzięki temu przeglądanie zakładów nie jest męczące. Strona główna oferuje szybki dostęp do zakładów na żywo. Nawigacja pozwala na szybkie przemieszczanie się po najważniejszych zakładkach.

Przy wybranych zakładach bukmacher udostępnia opcję “Cash Out”. Dzięki niej możemy zamknąć zakład przed zakończeniem zdarzenia. Przykładowo, jeśli wynik zdarzenia jest dla nas korzystny, ale istnieje duże ryzyko, że nie utrzyma się do końca – wykorzystujemy Cash Out i zamykamy zakład. Ta opcja jest dostępna zarówno dla zakładów kumulowanych, jak i pojedynczych. Jeśli chcemy zamknąć zakład, przechodzimy do strony “moje zakłady” i tam sprawdzamy, czy przy zakładzie, który chcemy zamknąć istnieje opcja “Cash Out”. Jeśli tak, to możemy wypłacić całą sumę lub jej część w zależności od przebiegu zdarzenia. Zakłady tego typu nie są dostępne za każdym razem, dlatego należy uważnie konstruować kupon.

Reasumując

Betclic ma ponowną szansę zaistnienia na polskim rynku, już jako w pełni licencjonowany bukmacher. Istnieje kilka elementów, które należy poprawić, jak na przykład zakłady LIVE lub streaming spotkań, jednak miejmy nadzieję, że Betclic wróci na nasz rynek jeszcze silniejszy, dzięki czemu powrócą tam jego stali bywalcy, a dzięki promocjom i przyjaznemu interfejsowi, Betclic zyska nowych graczy.

Pozostałe części naszej serii artykułów na temat legalnych firm bukmacherskich w Polsce:

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021