Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Kontrowersyjne nowości w Ustawie Hazardowej…

Z dniem 1 kwietnia 2017 roku, wchodzi w życie tak zwana Ustawa Hazardowa. Jest to znowelizowany zapis aktów prawnych, które odtąd będą obowiązywać w zakresie wszystkiego, co rozumiemy jako hazard.

Kontrowersje

Ustawa Hazardowa jest dosyć kontrowersyjnym aktem prawnym. Najwięcej dyskusji wywołały dwa jej podstawowe aspekty.

1. Kwestia monopolizacji rynku przez Totalizator Sportowy – od 1 kwietnia, ma on przejąć całkowicie rynek automatów do gier. Od tego dnia, jakiekolwiek automaty ustawione w dowolnych lokalizacjach bez wiedzy STS-u, będą funkcjonowały nielegalnie. Znowelizowana ustawa przewiduje dotkliwe konsekwencje zarówno prawne jak i finansowe dla podmiotów, które w ten sposób naruszą przepisy w/w ustawy.

2. Kwestia blokady nielegalnie działających stron internetowych, specjalizujących się w zakładach. Sama kwestia blokowania tychże witryn nie powinna budzić jakichkolwiek kontrowersji. Niestety ustawa w charakterystyczny sposób omija ustawową drogę blokowania takich stron. Wcześniejsze ustawy jasno określały, że zablokowanie witryny internetowej jest możliwe dopiero po decyzji odpowiednich organów policyjnych i sądowniczych. Tymczasem Ustawa Hazardowa zmienia te zasady, sprytnie narzucając je na barki operatorów dostarczających dostęp do sieci Internet.

Podsumowując, choć nowy akt prawny sam w sobie jest poprawny pod względem prawnym, społecznym i etycznym, to jednak w gruncie rzeczy charakteryzuje się on wieloma niedomówieniami. Zwłaszcza w wymienionych powyżej kwestiach.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021